Jaunių žaidynėse Garliavos merginų bei Varėnos vaikinų triumfas

2017-10-10

Klaipėdoje finišavo Lietuvos jaunių rankinio žaidynės, kuriose varžėsi perspektyviausios šalies rankininkės bei rankininkai. Merginų tarpe čempionių titulą iškovojo Garliavos atstovės, o tarp vaikinų stipriausi buvo dramą finale išgyvenę varėniškiai.

Merginų finale solidus Garliavos žaidimas

Pirmąją finalinio ketverto dieną vyko pusfinalio etapas. Jame klaipėdietės susitiko su Garliavos ekipa, o uteniškės bandė mesti iššūkį Vilniaus komandai. Austėjos Rimkutės vedama Klaipėdos merginų ekipa vis tik sugebėjo pasipriešinti Garliavai ir tą pusfinalį merginos iš Kauno rajono laimėjo rezultatu 32:26. Rezultatyviausios uostamiesčio žaidėjos buvo Austėja Rimkutė su 7 įvarčiais, o Ugnė Kavalėnkaitė ir Beatričė Ruseckaitė pridėjo po 5. Garliavos komandoje tiesiog nesustabdoma buvo aukščiausios moterų lygos kovų užgrūdinta Emilė Aglinskaitė. Ji šiame pusfinalyje kamuolį į Klaipėdos vartus siuntė net 15 kartų.

Kitame pusfinalyje Utena taipogi davė rimtą kovą vilnietėms, kurios susitikimą laimėjo rezultatu 39:36. Kaip ir Kauno rajono komanda, taip ir Vilnius turėjo aiškią lyderę. Ja buvo jau ir moterų rinktinės duris pravėrusi Greta Sadauskaitė, kuri šiame mače pelnė net 15 įvarčių. Puikiai jai talkino 8 pridėjusi Aušra Šponė, o Gretos Makovskytės sąskaitoje 4 įvarčiai. Utenos ekipoje šiame mače rezultatyvumu išsiskyrė Karolina Čekuolytė su 14 įvarčių, Gretė Tarvydaitė pridėjo 8, o Eimantė Zenkovaitė 7.

Evaldo Šemioto nuotrauka

Evaldo Šemioto nuotrauka

Mažajame finale stipresnės buvo klaipėdietės, kurios varžoves iš Utenos įveikė rezultatu 29:25. Klaipėdos ekipoje ir vėl rezultatyviausia buvo Austėja Rimkutė, pelniusi 7 įvarčius, o Utenos komandai Karolina Čekuolytė šiame mače pelnė 10 įvarčių.

Lauktos intrigos didžiajame merginų finale vis tik neišvydome. Kauno rajono ekipa, vedama ir vėl puikiai žaidusios Emilės Aglinskaitės nuo vilniečių atitrūko jau pirmajame kėlinyje. Po pirmųjų 30 minučių rezultatas buvo 21:14 Garliavos merginų naudai. Per likusį rungtynių laiką vilnietės sukurti intrigos jau nesugebėjo ir pergalę finale Garliava šventė rezultatu 38:25. Nugalėtojų gretose rezultatyviausia ir vėl buvo Emilė Aglinskaitė, kuri pelnė 9 įvarčius, Karolina Sparnauskaitė ir Greta Rinkevičiūtė pridėjo po 8, o Gretos Valatkevičiūtės sąskaitoje 7 įvarčiai. Vilniečių gretose išsiskyrė Aušra Šponė su 7 pelnytais įvarčiais, Ugnė Malinauskaitė bei Greta Marcinkevičiūtė pasižymėjo po 4 kartus.

garliava jaunutės

Rezultatyviausios finalinio ketverto žaidėjus titulas atiteko Karolinai Čekuolytei iš Utenos, o geriausia žaidėja pripažinta Emilė Aglinskaitė.  Geriausia vartininke buvo išrinkta Paulina Griučkaitytė iš Klaipėdos.

Vaikinų finale dramatiška kova

Jau pirmajame vaikinų pusfinalyje kova vyko praktiškai iki finalinio susitikimo švilpuko. Vlado Tomkevičiaus vedami Panevėžio rankininkai po itin atkaklios kovos palaužė Moletų ekipos pasipriešinimą. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo rezultatu 18:16, o nuaidėjus finalinei sirenai rezultatas buvo 31:28 Panevėžio vaikinų naudai. Rezultatyviausias Panevėžio gretose buvo Vladas Tamkevičius, kuris pelnė 13 įvarčių, po penkis pridėjo Erikas Vilkoicis ir Martynas Giedraitis. Molėtų ekipoje išsiskyrė Robertas Škobas su 8 įvarčiais, 7 pelnė Arnas Kisielius, po 5  Kernius Katinas bei Tomas Viburys.

Kitame pusfinalyje varėniškiai Vilniaus pirmąją ekipą taip pat palaužę 3 įvarčių skirtumu (28:25). Tiesa, likus žaisti iki susitikimo pabaigos 8 minutes Varėna dar buvo besivejančių vaidmenyje (22:23). Per paskutiniąsias penkias minutės net tris įvarčius pelnė Justas Lynikas ir jo atstovaujama ekipa iškopė į finalą. Viso šiame mače J. Lynikas Varėnai pelnė 11 įvarčių, 6 pridėjo Tomas Valentukevičius. Vilnių į priekį pusfinalyje vedė Arijus Čypas su 8 įvarčiais bei Rytis Paškevičius su Aleksandru Grišinu, pelnę po 4.

Mažajame finale vilniečiai jau sąlyginai nesunkiai nugalėjo bendraamžius iš molėtų. Pirmąjį kėlinį sostinės rankininkai laimėjo rezultatu 12:15, o po ilgosios pertraukos molėtiškiai jau neberado būdų kaip sustabdyti įsibėgėjusią Vilniaus komandą. Galutinis mažojo finalo rezultatas 31:22 Vilniaus naudai. 9 įvarčius nugalėtojams pelnė Aleksandr Grišin, 7 pridėjo Saulius Vaškelis, Arijaus Čypo sąskaitoje 6 įvarčiai. Molėtų ekipoje išsiskyrė po penkis įvarčius pelnę Kajus Miltenis bei Robertas Skobas, abu jie pelnė po 5 įvarčius.

Evaldo Šemioto nuotrauka

Evaldo Šemioto nuotrauka

Didžiajame finale pagrindinio varžybų laiko tam, jog išaiškinti nugalėtoją nepakako. Nors likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos tarp Varėnos ir Panevėžio ekipų varėniškiai turėjo 3 įvarčių persvarą, tačiau jos išsaugoti nepajėgė. Martyno Giedraičio tikslus metimas pagrindinio laiko pabaigoje išplėšė pratęsimą Panevėžio rankininkams. Pratęsime taip pat virė atkakli kova, o jo pabaiga priminė filmo scenarijų. Tiksint paskutinei antrojo pratęsimo minutei rezultatas buvo lygus 28:28, o Varėnos ekipa turėjo teisę mesti 7 metrų baudinį. Nors jo realizuoti ir nepavyko, tačiau Rolandas Bliznevič pasinaudojo gerai atšokusiu kamuoliu ir išplėšė Varėnos komandai fantastišką pergalę bei tuo pačiu čempionų taurę. Finale Varėnos komandoje rezultatyviausiu buvo Justas Lynikas, kuris kamuolį į vartus siuntė 8 kartus, 5 įvarčius pelnė Žilvinas Vaišnoras, po 4 Taurintas Markevičius ir Rolandas Bliznevič. Panevėžio ekipoje Erikas Vilkoicis atliko net 11 tikslių metimų, Eimanto Girnio sąskaitoje 5 įvarčiai, o Martynas Giedraitis ir Justas Totoraitis pasižymėjo po 4 kartus.

Naudingiausiu žaidėju išrinktas Aleksandras Grišinas, o rezultatyviausiu tapo Justas Lynikas, kuris pelnė 19 įvarčių. Geriausiu vartininku pripažintas panevėžietis Benas Balzarevičius.

Varžybų rezultatai