Jonas Truchanovičius džiaugiasi galimybėmis, kurias jam suteikia „Montpellier“ ekipa

2016-09-25

jonas-trŠiandien savo pasirodymą „Velux“ čempionų lygoje pradeda ir paskutinysis Lietuvos atstovas Jonas Truchanovičiaus. Šio, vieno perspektyviausių mūsų rinktinės žaidėjų, atstovaujamas HB „Montpellier“ klubas stos į kovą su Presovo „Tatran“ ekipa. Prieš būsimą startą stipriausioje Europos lygoje pakalbinome patį Joną apie būsimas svarbiausias kovas tiek su klubu, tiek su Lietuvos nacionaline rankinio rinktine.

Jonai, kokie būtų pirmieji įspūdžiai naujajame klube?

Tik teigiami , klubas profesionalus , suteikia puikias sąlygas sportavimui. Gali nesukti galvos dėl kitų pašalinių dalykų . Esu labai laimingas turėdamas galimybę tobulėti su tokiu klubu , tokiais žaidėjais , semtis neįkainojamos patirties iš komandos draugų, kurie yra paties aukščiausio lygio. Buvimas šiame klube tikiuosi man padės tapti geresniu žaidėju.

Ar jau kalbėjotės su ekipos treneriu, koks yra numatomas Jūsų vaidmuo „Montpellier“ ekipos žaidybinėse schemose?

Kol kas sunku kalbėti apie konkrečią rolę. Esu pasiruošęs bet kam: jeigu reikės kilsiu nuo atsarginių žaidėjų suolelio arba emociškai palaikysiu komandos draugus, bet aišku visada norisi žaisti ir tuo pačiu tobulėti tiek gynyboje, tiek puolime. Esu komandinio tipo žaidėjas, todėl man visada svarbiausias yra komandos rezultatas, o ne asmeniniai pasiekimai.

Pirmose Prancūzijos lygos rungtynėse pelnyti 8 įvarčiai bei pergalė, esat patenkintas tokiu sezono startu?

Esu iš tų žmonių, kurie sau kelia maksimalius reikalavimus, todėl retai, kada būnu visiškai patenkintas savo pasirodymu. Taip pelniau 8 įvarčius, bet gynyboje tikrai galėjau būti naudingesnis savo komandai. Aišku, labai džiugu, jog sugebėjome startuoti iškovodami pergalę.

Kokius tikslus šiam sezonui yra sau išsikėlusi „Montepellier“ ekipa?

Kad varžovai nenorėtų važiuoti žaisti į Montpellier , kad suprastų kas jų laukia . O jei rimtai , tai klubas visad žaidžia tik dėl titulų. Klubas turi didelę ir gilią istoriją, todėl ji įpareigoja garbingai atstovauti šiai komandai.

Kaip sekasi įsikurti naujoje gyvenamoje vietoje? Ar jau susiradote laisvalaikio praleidimo būdų?

Montpellier miestas yra pačioje pietų Prancūzijoje , tai oras čia nuostabus , net dabar dienomis laikosi 25 -26 laipsniai šilumos . Pačiame mieste yra visko , ko galėtų reikti jaunam žmogui . Laisvalaikio ne tiek  daug ir turime, bet jei ir turime , stengiamės su mano širdies drauge Dovile praleisti laiką kartu , tai vasaros metu labai daug laiko praleisdavome aplankydami pietų Prancūziją , bet dar daugiau laiko tiesiog mėgavomes geru oru prie viduržemio jūros.

Artėja Europos čempionato atrankos rungtynės su Lietuvos vyrų rankinio rinktine, kokios mintys prieš šį nacionalinės mūsų šalies rinktinės etapą?

Šiuo metu esu susitelkęs į darbą savajame klube , nes taip gal pavyks įgauti geresnę formą prieš atvykstant atstovauti Lietuvai . Deja, mes neturime pastovių bendrų treniruočių kartu su kitais lietuvaičiais. Susirinkus kelios dienos iki rungtynių,  žaisti prieš rinktines tokias kaip Prancūzija ar Norvegija, sunku ką ir nuveikti . Bet be abejo kausimės ir darysime viską, ką galime.

Kuo ši Lietuvos rinktinė skirsis nuo praėjusio atrankos etapo komandos?

Kol kas galime pasakyti, jog būsime dar jaunesni. Galbūt jaunas kraujas ir didelis noras leis pasiekti užsibrėžtų tikslų.

 

 

 

 

 

Varžybų rezultatai