Jurbarke jėgas aiškinosi stipriausios Lietuvos moterų ir vyrų rankinio ekipos

2016-09-18

Moterų finale dramos išvengta

acmeLietuvos rankinio lygos čempionė bei federacijos taurės laimėtoja Kauno „ACME – GAJA – Žalgiris“ ekipa sugebėjo sezoną Lietuvoje pradėti iškovodama pirmąjį trofėjų. Praėjusią savaitę Turkijoje EHF taurės rungtynes žaidusi kauniečių komanda Jono Stankevičiaus vardo supertaurės finale susitiko su Vilniaus LEU „Šviesos – Eglės“ klubu.
Prieš susitikimą kalbintas čempionių treneris pripažino, jog šiuo metu dar sunku spręsti apie komandos formą ir galimybes šiais metais, tačiau tvirtai tikėjo savo auklėtinių sėkme. Fortūna šiame supertaurės finale „ACME – GAJOS – Žalgirio“ merginas lydėjo nuo pirmųjų rungtynių minučių. Puikiai gynyboje rungtyniavę žalgirietės per pirmąjį rungtynių kėlinį savo varžovėms iš sostinės leido pelnyti vos 7 įvarčius ir taip susikrovė 6 įvarčių pranašumą (13:7).

Po didžiosios pertraukos vilnietės bandė gelbėtis, bet tikslūs Audingos Kniubaitės ir Inesos Verbovik metimai braukė visas sostinės merginų pastangas perniek. Susikrautą persvarą „ACME – GAJA – Žalgiris“ išlaikė iki rungtynių pabaigos ir užtikrintai šventė pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 34:22 Kauno komandos naudai.
Naudingiausiomis rungtynių žaidėjomis buvo išrinktos Inesa Verbovik („ACME – GAJA – Žalgiris“) bei Jolanta Kosiakaitė (LEU „Šviesa – Eglė“).
Kauno ACME – GAJA – Žalgiris“: Inesa Verbovik 8 įv., Audinga Kniubaitė 7 įv., Laura Žukovaitė 5 įv.
Vilniaus LEU „Šviesa – Eglė“: Rasa Mikalonytė 7 įv., Rita Repečkaitė 6 įv., Asta Čižaitė 4 įv.

Alytaus „Varsa“ sugebėjo įveikti „Granito – Gajos – Kario“ klubą

Pavadinimą iš „Almeidos – Stronglaso“ į „Varsą“ pakeitę alytiškiai pratęsė trofėjų medžioklę. Šį kartą dzūkai nusitaikė į Jonoalytus Stankevičiaus supertaurę. Jiems kelią finale buvo pastoję puikiai pažįstami vyrukai iš Kauno, „Granito – Gajos – Kario“ klubas. Praėjusį sezoną šių ekipų keliai buvo susitikę Lietuvos rankinio federacijos taurės finale bei Lietuvos rankinio lygos pusfinalyje. Federacijos taurę praėjusį sezoną sugebėjo laimėti kauniečiai, o Alytaus klubas rankinio lygos pusfinalyje ne tik nugalėjo kauniečius, bet ir finale nutraukė Klaipėdos „Dragūno“ dominavimą bei iškovojo čempionų titulą.
Prieš šį principinį mačą vyriausias „Varsos“ treneris E. Petkevičius buvo kalbėjęs, kad Kauno komanda ir šį sezoną bus vieni iš pagrindinių konkurentų visuose frontuose jo vadovaujamam klubui. Taip nutiko ir supertaurės finale.
Rungtynes geriau pradėjo laikinosios sostinės atstovai, kuriems pavyko primesti savąjį žaidimą Alytaus rankininkams. Po pirmojo rungtynių kėlinio „Granitas – Gaja – Karys“ turėjo 3 įvarčių pranašumą (14:11). Antrojoje rungtynių pusėje Alytaus „Varsa“ prisiminė savo pagrindinį ginklą – geležinę gynybą. Būtent jos dėka dzūkai atsitiesė ir ne tik, kad panaikino varžovų pranašumą, bet galiausiai ir šventė pergalę 24:21.

Naudingiausiu žaidėju Alytaus komandoje pripažintas Žygimantas Micevičius, kauniečių gretose Lukas Gurskis.
Alytaus „Varsa“: Žygimantas Micevičius 8 įv., Irmantas Asakavičius 6 įv., Gintautas Adamkevičius 5 įv.

Kauno „Granitas – Gaja – Karys: Paulius Šarkauskas 5 įv., Deivydas Virbauskas bei Modestas Štarolis po 3 įv.

Varžybų rezultatai