K.Kaladinskas: dėl korekcijų sudėtyje turime keisti savo žaidybinius planus (VIDEO)

2021-03-16

Lietuvos moterų rankinio rinktinė šiuo metu stovykloje Vilniuje ruošiasi 2021 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos kovoms.

Karolis Kaladinskas LietuvaPirmajame atrankos etape, kuris vyks Šiaurės Makedonijoje, lietuvis susitiks su šeimininkėmis makedonėmis, graikėmis ir islandės.

Vyriausiasis komandos treneris Karolis Kaladinskas išreiškė nusivylimą, kad dėl įvairių priežasčių nepavyko surinkti visų norimų žaidėjų, o dėl to šiek tiek keisis ir komandos žaidimo braižas.

„Iš pradžių turėjome vienokį sąrašą, tačiau dėl tam tikrų priežasčių kelios žaidėjos negalėjo atvykti iš užsienio, kelios žaidžiančios Lietuvoje yra patyrusios traumas, o daliai nepavyko tiesiog susidėlioti savo planų.

 Dėl to teko koreguoti sąrašą, bet turime tvirtą šešioliktuką. Dėl šių korekcijų tenka keisti savo žaidybinius planus, kadangi pamažėjo mūsų centimetrų skaičius – turime daugiau žemesnių žaidėjų. Dėl to negalėsime gintis „žema“ gynyba, ją turėsime „aukštinti“. Tai yra mūsų namų darbai ir žiūrėsime, kaip mums seksis“, – svarstė K.Kaladinskas.

– Ar tai, kad dauguma žaidėjų rungtyniauja Lietuvoje gali tapti kažkokiu privalumu?

– Tikrai taip. Mūsų pagrindo žaidėjos viena kitą puikiai pažįsta. Visos jos tarpusavyje varžosi gerai ir jau pirmos treniruotės parodo.  Mes žinosime mums žinomą taktiką ir tai, jog žaidėjos viena kitą mato Lietuvos čempionate gali būti mūsų privalumas.

– Kas daugiausiai akcentuoja tos savaitės, skirtos pasirengimui, metu?

– Jau pristatėme merginoms koncepciją. Laukia nemažas darbas, kadangi varijuosime įvairiomis gynybos sistemomis. Puolime daugiau variacijos skirsime žaidimui „1 prieš 1“ ar „2 prieš 2“. Ten daug lems individualūs gebėjimai, bet akcentas bus gynyba.  Mes turime griauti varžovių planus ir pelnyti savo lengvus įvarčius.

– Ką žinote apie būsimas varžoves atrankoje?

– Esame padarę namų darbus prieš visas tris rinktines, bet kol kas ruošiamės Graikijai, kadangi tai pirma mūsų varžovė.  Tai komanda turinti dvi veidus.  Jos turi lyderę, žaidžiančią Čempionių lygoje ir su ja tai yra kita komanda. Kol kas iki galo nežinome, kokią sudėtį Graikija atsiveš į šį ciklą. Kiekvienoms rungtynėms teks ruoštis eigoje.

 – Dėl pandemijos Lietuvos moterų rinktinė ilgą laiką neturėjo rungtynių. Kiek per tą laikotarpį pasikeitė komandos veidas?

– Sunku pasakyti, kiek pasikeitė pats veidas. Mes turime kelias grįžusias vyresnes žaidėjas, turime labiau subrendusias  jaunas žaidėjas ir turime branduolį, kuris jau žaidžia eilę metų ir atstovauja nacionaline rinktinei.  Tai yra pagrindas, kuris eilę metų dar ir atstovaus mūsų rinktinei.

Varžybų rezultatai