Karantino sąlygomis gyvenantis J.Truchanovičius: šiuo metu svarbiausia sveikata ir saugumas

2020-03-22

Covid-19 virusui toliau siaučiant pasaulyje daugelis sporto renginių laikinai sustabdyti, o kai kurie ir visiškai nutraukti.

J.TruchanovičiusLaukimo režime gyvena ir Prancūzijoje rungtyniaujantis Jonas Truchanovičius, kuris šioje šalyje yra jau nuo 2016 metų.

„Viskas yra sustabdyta ir esame tiesiog laukime. Leidžiame laiką namuose ir stengiamės niekur nekišti nosies“, – pokalbį pradėjo iš Šiaulių kilęs rankininkas.

Nors Prancūzijos čempionatas sustabdytas, tačiau čia žaidėjai yra apsaugoti finansiškai. Valstybė dengia 85 procentus jų kontrakto.

„Šiuo metu tikrai džiaugiuosi, kad žaidžiu būtent čia. Sezono metu mes mokame tikrai didelius mokesčius, bet dabar atsidūrus tokioje situacijoje, esame visiškai apsaugoti. Kitose šalyse situacija tokiais atvejais tikrai prastesnė“, – tęsė J.Truchanovičius.

Vis dėlto savo padėties ir čempionato sustabdymo lietuvis sureikšminti nenorėjo ir teigė, kad dabar svarbiausia yra visų saugumas, o ne kontraktai ir čempionatai: „Prancūzijoje situacija išties rimta. Dabar jau įvesta padėtis, kad be leidimo negali net išeiti iš namų. Galima vykti tik iki parduotuvės, vaistinės ar darbo. Visa kita yra griežtai prižiūrima. Dar prieš kelias dienas jaunimas šalyje kiek pastebėjau gana nerimtai žiūrėjo į šią situaciją ir tų žmonių lauke būdavo, dabar visi daugiau mažiau jau supranta padėties rimtumą. Visi supranta, kad tai vyksta ne be reikalo ir saugumas bei sveikata yra svarbiausia.“

26-erių metų lietuviui labiausiai gaila, kad negali būti su visais artimaisiais Lietuvoje.

„Be abejo, norėtųsi būti Lietuvoje su visais artimaisiais, tačiau keliavimas šiuo metu yra tiesiog per daug rizikingas ir sudėtingas. Įprastomis sąlygomis sugrįžti iš Monpelje į Lietuvą nėra taip paprasta, reikia įvairių persėdimų, o dabartinėj situacijoje tai būtų buvę dar labiau sudėtinga. Lieka būti čia ir palaikyti ryšį per atstumą“, – kalbėjo rankininkas.

Lietuvos vyrų rinktinė jau balandžio mėnesį turėjo žaisti dvejas pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Lenkija, tačiau šie mačai buvo nukelti.

„Tikrai nepanašu, kad čia viskas taip greitai gali susitvarkyti. Laukiame daugiau žinių ir dėl Prancūzijos čempionato ir dėl rinktinės kovų, yra įvairių variantų. Anksčiau ar vėliau vis tiek viskas turi būti gerai“, – pridėjo J.Truchanovičius.

Varžybų rezultatai