Kauno „Granitas – Karys“ sieks grąžinti sirgalius į tribūnas

2018-09-20

Legendinis Lietuvos vyrų rankinio klubas Kauno „Granitas – Karys“ naująjį 2018-2019 metų sezoną pradėjo pirmą kartą ekipos istorijoje iškovota LRF Supertaure. Keletą lyderių tarpsezoniu praradęs Kauno klubas kovoje prieš Klaipėdos „Dragūną“ nebuvo laikomas favoritu, tačiau iškovojo pergalę rezultatu 32:30.

granitas čempionas

Jau rugsėjo 22 dieną kauniečiai startuos Lietuvos čempionate rungtynėmis su „Utenos“ rankininkais, o spalio 13 dieną pradės ir tarptautinį žygį EHF Iššūkio taurės varžybose. Šįmet burtai papokštavo su dviem Lietuvos ekipomis ir pirmajame tarptautinio turnyro etape suvedė Kauno „Granitą – Karį“ su Vilniaus VHC „Šviesa“. Praėjusiais metais tarpusavyje Lietuvos čempionato pusfinalyje žaidę komandos šįkart santykius aiškinsis dviejų rungtynių serijos pagalba spalio 13-14 dienomis.

Ilgametis klubo pirmininkas Algis Mikučionis teigė, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas rezultatams Lietuvos čempionate bei sirgalių pritraukimui į tribūnas.

mikučionis algisPirmą kartą istorijoje iškovota LRF Supertaurė, o finale įveiktas „Dragūnas“. Kokį impulsą komandai gali suteikti toks sėkmingas startas?

Kad ir koks bebūtų sėkmingas startas, vis vien viską vainikuoja sezono pabaiga. Ši pergalė suteiks komandos naujokams ir jaunesniems žaidėjams pasitikėjimo savo jėgomis, kurio galbūt trūko prasidėjus šiam sezonui ir girdint įvairias kalbas, jog „Granitas – Karys“ šį sezoną nevertas dėmesio. Manau, ši pergalė įrodė kažką ne tik mūsų komandos vyrams, bet ir visiems skeptikams, kurie mumis netikėjo.

Šį sezoną startuojate Baltijos lygoje, Europos Iššūkio taurės varžybose bei Lietuvos čempionate. Kurioms pirmenybėms teikiamas didžiausias prioritetas.

 Be abejo – Lietuvos čempionatui. Antroje vietoje – Europos Iššūkio taurė. Šios rungtynės prestižinės, norėtųsi, jog jos pas mus vyktų kaip šventė – geromis nuotaikomis ir emocijomis. Kadangi Europos Taurei lėšas gauname iš savivaldybės, stengsimės prasibrauti, kuo toliau. Baltijos lygoje stengsimės patekti į finalinį ketvertą, bet bus sunku.

Šį sezoną komandą paliko Mindaugas Urbonas, Vaidas Drevinskas Ir Mindaugas Barzdenis. Kas gali pakeisti juos ir kiek tai gali keisti ekipos žaidimo braižą.

Abiejų Mindaugų pasitraukimas – mums labai skausmingas. Tačiau džiaugiamės dėl abiejų žaidėjų – Urbonas pagaliau tapo legionieriumi, o Barzdenis pradeda dirbti su jaunąja karta savo gimtame mieste. Linkime abiems didžiausios sėkmės. Kas liečia Vaidą, didelių vilčių į jį nedėjome. Sportas yra toks dalykas, jog vieną sezoną žaidėjas vilki vienos komandos marškinėlius, kitą – jau priešininkų. Žaidėjas pats pasirenka, kur jam geriau. Ilgai nemąstę, kaip mums teks žaisti ateinantį sezoną, ėmėmės darbo ir derybų su naujais kandidatais į mūsų komandą. Nepakeičiamų nėra. Šį sezoną labiau sustiprėjo mūsų silpnoji pozicija – linija. Atėjus Irmantui Asakavičiui ir Karoliui Budriui, komanda tikrai įgavo pasitikėjimo. Esant tokiai sudėčiai, vis dar laukiame didesnės pagalbos iš P.Šarkausko,  K.Grigo ir M.Kairio.

Kokį įspūdį per jau sužaistas draugiškas rungtynes bei  Supertaurę paliko ekipos naujokai?

Ne visi komandos naujokai turėjo šansų parodyti savo galimybes. Supertaurės rungtynių negalim priskirti draugiškam turnyrui, nes tai pirmasis trofėjus, kuris atiduodamas komandai naujame sezone, jame susitinka stipriausios praeito sezono komandos. Atsižvelgiant į tai, nelabai buvo tinkamas laikas, kada galėjome kažką išbandyti naujo. Šios dvikovos metu visi žinojo, jog turim įrodinėti ne sau, o visiems skeptikams, kurie prieš sezoną mumis netikėjo. Sužaistos rungtynės paliko gerą įspūdį – ne tik apie patį žaidimą, bet ir apie patį komandos branduolį. Vyrai pradėjo labiau pasitikėti vienas kitu, o apie naujokus įspūdį mes jau susidarėme formuodami pačią komandą, Supertaurės rungtynėse įspūdį apie mus susidarinėjo kiti.

Pastaruosius kelis sezonus gana pastebima „Granito – Kario“ problema buvo negausiai užpildytos Kauno sporto halės tribūnos. Kaip manote, kas galėtų legendinį Kauno klubą paversti patrauklesniu žiūrovams?

Manome, jog didžiausia problema dėl žiūrovų skaičiaus yra ta, jog mes neturime savo pastovios salės, talpinančios nors ir 200 žmonių. Kada žaidžiame tai čia,  tai čia – žmonės pasiklysta. Didžioji rungtynių dalis vyksta savaitės viduryje, trečiadieniais 19 val., dėl to žmonėms po darbo ne visada atsiranda galimybė ateiti pažiūrėti rankinio. Jie mieliau renkasi namus, poilsį. Labai norėtųsi, jog kada nors vėl būtų užpildytos visos halės tribūnos, kad žaidėjai pajaustų tą  jausmą, kurį jausdavome prieš 15-20 metų. Tačiau įtikinti žmones, kurie net neįsivaizduoja kas tas rankinis, atvykti į rungtynes – sudėtinga. Be abejo, mes stengsimės, bandysime, o tai pradėsime nuo savęs, jei ne patys, tai niekas kiti į mūsų rungtynes nepakvies žiūrovų. Sieksime, kad ateityje žiūrovai ateitų į rungtynes pailsėt – išgerti kavos puodelio ar dar ko, susitikti su bendraminčiais, pabendrauti, pasigrožėti geru reginiu aikštelėje, pajausti puikią rankinio atmosferą. Todėl jau dabar kviečiame visus  sirgti už geriausią Lietuvos  rankinio komandą – „Granitą – Karį“.

granitas karys

Varžybų rezultatai