Kauno „Granito“ rankininkai tapo vienvaldžiais LRL lyderiais

2022-10-30

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) pergalių seriją pratęsė Kauno „Granitas-Karys“. Tituluočiausias Lietuvos rankinio klubas namuose po atkaklios kovos 30:27 (13:12) įveikė Vilniaus „Amber“ ekipą. Kauniečiai ir į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę iš tiek pat galimų, pergalių dar neturintis „Amber“ užima priešpaskutinę 6 vietą.

Granitas_Amber_1

„Granito“ gretose įvarčiais pasižymėjo tik penki rankininkai. Matas Jurkevičius ir Modestas Štarolis pelnė po 9 įvarčius, 5 – Martynas Giedraitis, 4 – Mavydas Lazauskas, 3 – Karolis Grigas. „Amber“ komandoje rezultatyviausi buvo legionieriai. Baltarusis Antonas Tsitko pelnė 8 įvarčius, ukrainietis Serhijus Sedčenko įmetė 6 įvarčius.

Granitas_Amber_2

„Buvo sunkios rungtynės. Tikrai galėjome daug lengviau susitvarkyti su varžovais. Bet nežaidėme taip, kai treneriai norėtume matyti kaip žaidžia komanda. Tik penki rankininkai pelnė įvarčius, tai parodo kitų žaidėjų pasyvumą. Tai būtinai reikia taisyti. Jeigu mūsų pagrindiniai žaidėjai rungtyniauja prastai, turime rizikuoti ir leidžiame žaisti jaunimui“, – sakė „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

Pirmuosius taškus sezone prarado Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Dzūkijos sostinėje vykęs „Dragūno“ ir Alytaus „Varsos“ susitikimas baigėsi lygiosiomis 28:28 (14:15). Antro kėlinio pradžioje „Dragūnas“ susikrovė penkių įvarčių persvarą. Tačiau šeimininkai ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį trimis įvarčiais. Rungtynių pabaigoje svečiams pavykos išlyginti rezultatą.

Varsa_Dragunas_2

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė 10 įvarčių pelnęs Žygimantas Micevičius, 7 įvarčius įmetė Arminas Stankūnas. Uostamiesčio komandoje rezultatyviausias buvo Gytis Šmantauskas, surinkęs 9 įvarčius, Tomas Drakšas pelnė 6 įvarčius.

„Rungtynės buvo lyg supynės. Pirmavome penkiais įvarčiais, bet to neužteko. Vyrams sakiau, kad žaidžiam Alytuje, prieš komandą, turinčią dzūkišką charakterį. Žinojau, kad tų penkių įvarčių persvaros gali neužtekti. Deja, taip ir įvyko. Netgi galėjome ir prisižaisti bei likti be taškų. Lygiosios nėra blogas rezultatas“, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Buvo gero lygio rungtynės. Vienu metu varžovams pavyko atitrūkti, nes jie pasinaudojo mūsų klaidomis. Buvo skubotų metimų, žaidėme ne taip kaip planuota ir leidome varžovams išsiveržti į priekį. Bet gera mūsų gynyba, mūsų kovingumas padėjo sugrįžti į rungtynes. Pavijome varžovus ir netgi turėjome galimybių išplėšti pergalę“, – sakė „Varsos“ treneris Egidijus Petkevičius.

Per 3 rungtynes 5 taškus surinkęs „Dragūnas“ užima 2 vietą. Po 2 rungtynių 3 taškus turinti „Varsa“ yra 3 pozicijoje.

Varsa_Dragunas_1

Lietuvos čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai šalies čempionate sužaidę tik vienerias rungtynes, nes šį savaitgalį žaidė EHF Europos taurės turnyre su „Differdange“ (Liuksemburgas) komanda.

Varžybų rezultatai