Kauno „Žalgirio“ rankininkės po 4 metų pertraukos susigrąžino LRF taurę

2022-02-27

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre triumfavo Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės.  Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykstančiose „7Bet LRF taurės“ lemiamose finalinio ketverto rungtynėse „Žalgiris“ rezultatu 31:26 (14:12) įveikė Vilniaus „Eglę“.

„Taurės labai siekėm, labai norėjom ir labai stengėmės ją laimėti. Tai jau aštuntas kartas istorijoje, kai „Žalgirio“ rankininkės laimi Lietuvos taurę. Bet pastaruoju metu reikėjo laukti net 4 metus, kad mes ją vėl laimėtume. Pergalę lėmė gera gynyba tiek pusfinalyje, tiek ir finale. Puolime radome varžovių silpnas vietas, silpniau besiginančias varžoves ir tas silpnas vietas stengėmės paversti įvarčiais“, – teigė „Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius.

Zalgiris_Egle_1

Geriausiomis finalo rungtynių žaidėjomis „Eglės“ gretose išrinkta 9 įvarčius pelniusi Vakarė Damulevičiūtė, „Žalgirio“ komandoje geriausios žaidėjos prizas įteiktas vartininkei ukrainietei Olesiai Semenčenko.

„Buvo didelis noras laimėti ir geras nusiteikimas. Gerai funkcionavo gynyba, išnagrinėjome varžovių taktiką, nuspėjome jų atakas. Aišku, buvo labai sunku nusiteikti rungtynėms, kai pas tave tėvynėje vyksta karas. Visos mintys sukasi apie Ukrainą. Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems Lietuvoje už palaikymą. Visur matai Ukrainos vėliavas, visi padeda ir palaiko. Pirmos karo dienos ryte visos komandos merginos parašė žinutes, ar nereikia kokios pagalbos. Dėl tokio nuoširdaus visų palaikymo, nesijaučiu vieniša su savo sielvartu“, – sakė O. Semenčenko.

„Žalgirio“ komandą į priekį puolime vedė Audinga Kniubaitė. Geriausia 2021 metų Lietuvos rankininkė nugalėtojoms pelnė net 14 įvarčių.

„Pergalę lėmė mūsų intensyvus ir greitas žaidimas. Didelę dalį greitų atakų baigėme įvarčiais. Patirtis irgi prisidėjo prie pergalės. Viena kitą puikiai pažįstame ir jaučiame ką kuri gali daryti aikštelėje. Geras tarpusavio supratimas sudaro galimybes realizuoti kombinacijas ir padeda regzti greitą, intensyvų žaidimą“, – tvirtina A. Kniubaitė.

Sekmadienį „Šyturio“ arenoje paaiškės ir vyrų turnyro finalinio ketverto nugalėtojai. Finale turnyro šeimininkai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai susitinka su Kauno „Granitu“.

Rungtynės prasidėjo 17.00 val. Finalą rodo „Sport1“ televizija.

Varžybų rezultatai