Kelialapio į planetos pirmenybes likimas trečiadienį spręsis Reikjavike

2018-06-11

Pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė išsaugojo visas galimybes žengti į kitą etapą. Lietuvos rankininkai Vilniuje birželio 8 dieną su islandais sužaidė lygiosiomis 27:27, tad viskas spręsis antrajame mače birželio 13 dieną Reikjavike.

Pirmasis mačas Vilniuje klostėsi labai įtemptai. Pirmajame kėlinyje svečiai iš Islandijos pirmavo praktiškai visą laiką ir kėlinio pabaigoje sugebėjo atitrūkti iki 3 įvarčių (13:10). Vis tik, pakiliai antroje rungtynių pusėje žaidusi Lietuvos rinktinė tuomet perėmė iniciatyvą ir buvo ne tik išlyginusi, bet ir persvėrusi rezultatą savo naudai. Nors pergalės išplėšti nepavyko, tačiau pergalės islandai taip pat neišsivežė. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 27:27.

truchanovičius ir teisėjas

Antrajame mače Islandijoje Lietuvos rinktinė versis ta pačia sudėtimi kaip ir rungtynėse namuose. Rezultatyviausiai pirmajame susitikime Lietuvos gretose žaidę Aidenas Malašinskas, Jonas Truchanovičius bei Mindaugas Dumčius turėtų tapti svarbia jėga ir antrosiose rungtynėse. Islandų gretose pirmajame mače be fantastiškai sužaidusio vartininko Bjorgvino Gustavsono išsiskyrė Arnoras Gunnarssonas bei didžiausia komandos žvaigždė Aronas Palmarssonas.

Iškart po rungtynių su Islandija Vilniuje tiek komandos treneris Artūras Juškėnas, tiek vienas iš lyderių Aidenas Malašinskas tvirtino, jog tikslai nesikeičia: kelialapis į 2019 metų pasaulio pirmenybes Vokietijoje ir Danijoje. Tam Lietuvai reikės iškovoti pergalę Reikjavike arba baigti rungtynes rezultatyvesnėmis lygiosiomis nei, kad jos buvo Vilniuje. Į Islandijos sostinę Lietuvos rankininkai išvyksta ankstyvą antradienio rytą. Ten bus surengtos dvi treniruotės, o Lietuvos laiku 23:00 val. ekipos stos į kovą Laugardashol arenoje.

Kitose atrankos porose didžiausią staigmeną pateikė Olandijos rinktinė, kuri 25:24 nugalėjo Europos vicečempionus švedus. Serbija 28:21 gana nesunkiai įveikė portugalus, Čekija namuose susikūrė 1 įvarčio persvarą prieš Rusiją (27:26), vengrai kiek netikėtai išvykoje net 5 įvarčiai nugalėjo slovėnus (29:24), kaimynai baltarusiai, su kuriais Lietuva žaidė pasirengimo rungtynes, mačą Austrija baigė lygiosiomis 28:28, makedonai 32:24 įveikė mūsų būsimus varžovus Europos čempionato atrankoje rumunus, norvegai 32:26 palaužė šveicarus, o Kroatija 32:19 sutriuškino Juodkalnijos rinktinę.

Lietuvos rinktinės atsakomąsias rungtynes iš Reikjaviko birželio 13 dieną 23:00 val. galėsite tiesiogiai stebėti LRT kultūros kanalu.

Varžybų rezultatai