Keturi Lietuvos rankinio treneriai įgijo aukščiausią „Master Coach“ licenziją

2016-12-19

Gintaras-Savukynas3Praėjusį savaitgalį net keturi Lietuvos rankinio strategai apsigynė aukščiausio „Master“ lygio trenerio licenziją. Kartu su Lietuvos treneriais Gintaru Savukynu, Artūru Juškėnu, Antanu Skarbaliumi bei Gintare Rašimiene šiuos kursus baigė dar 45 rankinio treneriai iš visos Europos bei vienas svečias iš tolimojo Kataro.

Šiuos kursus sudarė trys atskiri moduliai, kurių metu buvo dėstomas platus spektras temų, glaudžiai susijęs tiek su rankinio sporto šaka, tiek su sportu apskritai. Pirmasis bei trečiasis moduliai buvo vykdomi vyrų ir moterų Europos čempionatų metu, todėl treneriai ne tik gilino teorines žinias auditorijose ir sporto salėje, bet taip pat turėjo galimybę stebėti ir analizuoti geriausių Europos komandų žaidimą iš arti bei dalintis įspūdžiai su kolegomis aptarimų metu.

Europos rankinio federacijos „EHF Master Coach“ kursai rankinio treneriams yra rengiami nuo 2012 metų. Šį programa skirta kelti rankinio trenerių kvalifikaciją ir kompetencijas reikalingas specialistams dirbantiems su aukščiausio lygio komandomis. Europos rankinio federacijos patvirtinta, kad nuo 2020-2021 metų sezono visi rinktinių ir Čempionų lygos klubų treneriai privalės turėti šią aukščiausio lygio licenziją, galiojančią ketverius metus.

Vienas iš šių mokymų dalyvių Gintaras Savukynas džiaugėsi galimybe pagilinti savąsias žinias bei pabendrauti su užsienio kolegomis: „Tai buvo puiki galimybė ne tik atsinaujinti ir pasipildyti žinių bagažą, bet ir susipažinti bei apsikeisti patirtimi su įvairių šalių specialistais, turinčiais didelę patirtį rankinio sporto srityje. Puiku, jog į mokymus buvo įtraukta galimybė stebėti geriausių Europos, tiek vyrų, tiek moterų komandų žaidimą bei jį vertinti ir analizuoti su kolegomis iš kitų šalių.“

Varžybų rezultatai