Klaipėdoje prasidėjo Europos merginų U19 jaunimo čempionatas

2023-07-10

Pirmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjo Europos merginų (iki 19 metų) rankinio čempionato antrojo pagal pajėgumą diviziono turnyras. Lietuvos uostamiestyje aštuonios rinktinės kovoja dėl kelialapio į kitų metų pasaulio dvidešimtmečių čempionato atrankos turnyrą. Lietuvos rankininkės čempionate rungtyniauja B grupėje su Slovėnijos, Estijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis.

A94I1177

Pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos 31:35 pralaimėjo vienai iš turnyro favoričių Slovėnijos komandai. Lietuvės sėkmingai pradėjo susitikimą ir išsiveržė į priekį 4:0. Tačiau varžovės gan greitai atsigavo po šalto dušo ir jau 12 min. išlygino rezultatą 6:6, o netrukus ir persvėrė rezultatą. Pirmą kėlinį slovėnės laimėjo 18:12. Dar pirmame kėlinyje tris kartus iš aikštelės buvo pašalinta ir raudoną kortelę gavo viena Lietuvos rinktinės lyderių Singrida Kulikovaitė. Po pertraukos Lietuvos rankininkės sumažino atsilikimą iki trijų įvarčių. Tačiau slovėnėms pavyko atlaikyti lietuvių šturmą ir varžovės iškovojo pergalę keturiais įvarčiais.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Gabija Pilikauskaitė, pelniusi 11 įvarčių, Gerda Kairytė įmetė 6 įvarčius, Martyna Ustilaitė – 5, Agnė Gudlinkytė – 3, Kamilė Rupeikaitė ir Goda Bernackaitė – 2, Elizabeta Klapčiukaitė ir Kornelija Stanytė – 1.

A94I1250

„Pralaimėjimą lėmė prasta gynyba. Gynyboje pas mus labai daug spragų. Šlubavo ir puolimas, ypač pirmame kėlinyje, kai nerealizavome daug progų. Puolime taip pat turime žaisti geriau, bet viskas prasideda nuo gynybos. Tai yra pagrindinė nesėkmės priežastis. Daug įtakos rungtynių eigai turėjo Singridos Kulikovaitės pašalinimas. Ji labai naudinga komandai ir gynyboje, ir puolime. Bet jos netekome jau 26 minutę“, – sakė Lietuvos rinktinės trenerė Ala Senvaitienė.

Kitose B grupės rungtynėse Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė 21:19 įveikė Estijos rankininkes.

Antradienį Lietuvos rankininkės žais su Estijos rinktine, o grupės varžybas baigs ketvirtadienį susitikimu su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa. Į pusfinalį pateks dvi geriausios grupės komandos.

A grupėje Farerų salų rinktinė 46:24 sutriuškino Bulgarijos septynetą, o Ispanijos rankininkės 41:21 nepaliko vilčių Turkijos komandai.

Čempionato pusfinaliai vyks šeštadienį, o turnyro nugalėtojos paaiškės sekmadienį.

NSA logotipas

Varžybų rezultatai