Klaipėdoje vyko talentų stovykla

2023-03-15

Savaitgalį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje ne tik rungtyniavo Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė, bet VŠĮ Nacionalinė rankinio akademija vykdė dalinai „Sporto rėmimo fondo“ finansuojamo projekto „Rankinio trenerių kvalifikacijos tobulinimas talentų stovyklose“ talentų stovyklą vaikinams gimusiems 2007 metais bei jų treneriams.

LRF talentai_1

Iš visos stovykloje dalyvavo 30 vaikinų bei 19 trenerių iš įvairių Lietuvos vietų. Užsiėmimus vedė Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės trenerių štabas su vyr. treneriu Gintaru Savukynu priešakyje. Vyrų rinktinės treneriai akcentavo kamuolio perdavimo ir gaudymo technikos tobulinimą, derinant veiksmus su savalaikiu sprendimų priėmimu. Atvykęs treneris iš Ispanijos Ike Vicente Cotrina Cabal, dirbantis Šveicarijoje, taip pat akcentavo sprendimų priėmimus grupinės taktikos puolime tobulinimo treniruotėje. Kartu su Lietuvos jaunių rinktinės vyr. treneriu Gintaru Cibulskiu mokė trenerius ir jaunuosius talentus gynybos gudrybių.

LRF talentai_2

Buvęs Lietuvos vyrų rinktinės kinezioterapeutas ir Klaipėdos kolegijos dėstytojas Martynas Ramanauskas skaitė paskaitą bei praktiškai pasidalino žiniomis apie traumų prevencijos pratimus bei rankininkų jėgos ugdymo aspektus. Visi talentų stovyklos dalyviai „Švyturio“ arenoje galėjo stebėti Lietuvos vyrų rinktinės treniruotę bei 2024 m.  Europos vyrų rankinio čempionato atrankos rungtynes tarp Lietuvos ir Sakartvelo rinktinių. Stovyklos pabaigoje jaunieji rankininkai turėjo galimybę parungtyniauti tarpusavyje, treneriai įvertino ir išrinko talentingiausius šios amžiaus grupės rankininkus. Visi dalyviai buvo apdovanoti marškinėliais.

LRF talentai_3

Pagal projektą kita talentų stovykla numatyta vaikinams, gimusiems 2008 metams ir jų treneriams. Stovykla numatyta vykdyti balandžio pabaigoje „Švyturio“ arenoje Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės rungtynių su Vengrija ciklo metu.

SRF logotipas

Varžybų rezultatai