Klaipėdos „Dragūnas“ savaitgalį pradeda kovas Europos taurės varžybose (Žano Gabrieliaus Virbausko komentaras)

2019-09-04

Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pirmieji pradės kovas tarptautiniame fronte. Jau šį savaitgalį klaipėdiečiai žais dvejas Europos taurės rungtynes su Rišono „Maccabi“ klubu.

virbauskas

Būsimi Klaipėdos „Dragūno“ varžovai net 14 kartų yra tapę Izraelio čempionais, tačiau praėjusį sezoną jiems teko tenkintis antrąją vieta Izraelyje. Laimėję reguliarųjį sezoną Rišono „Maccabi“ rankininkai finalo serijoje nusileido Ašdodo „Hapoel“ ekipai.

Rišono klubas yra etatinis EHF taurės dalyvis. Izraelio vicečempionai antroje pagal stiprumą Europos rankinio lygoje startuos jau 17-ąjį kartą, o geriausi jų pasiekimai – patekimas tarp 16 stipriausių komandų (2009 ir 2012 metais).

Abejas rungtynes komandos žais varžovų aikštėje. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos rugsėjo 7 dieną, o atsakomasis mačas įvyks jau kitą dieną – rugsėjo 8. Laimėjusi ekipa žengs į kitą Europos taurės etapą, kur susitiks su Zabžės „Gornik“ klubu (Lenkija).

Prieš būsimą startą vienas Klaipėdos „Dragūno“ lyderių Žanas Gabrielius Virbauskas teigė, jog čempionų klubas nors ir pasikeitęs, bet pasiruošęs kautis: „Komanda tikrai pasikeitė. Praradome ne vieną svarbų žaidėją – Maksimą Valiuvach, Karolį Stropų, Karolį Bliuvą, Modestą Vaitekūną, taip pat dėl traumos negalės padėti Lukas Juškėnas. Iš komandos naujokų didelės pagalbos tikėtis dar gana sunku, tad žaisti dvi rungtynes iš eilės bus tikrai sunku, bet esame nusiteikę kovoti ir iš Izraelio parsivežti teigiamą rezultatą“.

Klaipėdos „Dragūnas“ tarptautinį savo sezoną pradeda pirmasis iš Lietuvos klubų. Toks ankstyvas sezono startas turėjo įtakos ir klaipėdiečių pasirengimui sezonui. „Neseniai prasidėjęs sezonas gal turėti įtakos rezultatams, kadangi prieš šias rungtynes dalyvavome dar tik viename draugiškame turnyre. Žaidybinės praktikos dar tikrai trūksta,  – apie ankstyvą startą Europoje kalbėjo Ž.G. Virbauskas.

Kiek anksčiau pirmąsias Europos taurės rungtynes sužaidė Maskvos „Spartak“ klubas, kurio garbę gina Mindaugas Urbonas. Pirmosiose rungtynėse lietuvio atstovaujama ekipa nusileido HK „Malmo“ klubui (Švedija) rezultatu 23:31. Lietuvis šiame mače pasižymėjo 2 įvarčiais, o atsakomosios rungtynės rugsėjo 8 dieną bus žaidžiamos Maskvoje.

Klaipėdos „Dragūnas“ vienintelė Lietuvos ekipa, besivaržanti antroje pagal stiprumą Europos lygoje. EHF Iššūkio taurės varžybose savųjų startų dar laukia „Granitas – Karys“, VHC „Šviesa“ ir „Ąžuolas – KTU“ bei moterų lygos vicečempionės „ACME – Žalgiris“ rankininkės.

Varžybų rezultatai