Kovingai nusiteikusi Lietuvos vyrų rinktinė išvyko į Belgiją (Video komentaras)

2017-05-02

Antradienio vakarą Lietuvos vyrų rankinio rinktinė išvyko į Belgiją, kur rytoj (gegužės 3 dieną) žais svarbias 2018 – ųjų metų Europos čempionato atrankos rungtynes su raudonaisiais vilkais save vadinančiais šeimininkais belgais. Tiesioginiu skrydžiu į Briuselį neišskrido tik vienas pagrindinių Lietuvos rinktinės žaidėjų Jonas Truchanovičius. Sekmadienį Jonas žaidė svarbias čempionų lygos rungtynes, todėl jis prie komandos prisijungs prie ekipos jau Belgijoje.

Oro uoste prieš skrydį pakalbinome rinktinės trenerį, legendinį vartų sargą Almantą Savonį bei dabartinį vartininką Vilių Rašimą.

IMG_1150Treneri, kaip praėjo tos kelios stovyklos dienos?

Stovykla praėjo labai gerai, žaidėjai motyvuoti ir puikiai dirbo. Žinom, jog laukia labai svarbios rungtynės, todėl darbas vyko sklandžiai.

Kokį įspūdį paliko Belgijos rinktinė per pirmąsias dvejas rungtynes?

Pirmosios rungtynės prieš norvegus dar buvo tik jų bandymas, kurio metu jie ieškojo savo žaidimo, savo optimalios sudėties. Tos dvi rungtynės yra visiškai skirtingos Belgijos komandai, kadangi prieš prancūzus jie jau sužaidė puikias rungtynes, be klaidų. Tai leidžia manyti, jog Belgija yra labai rimtas varžovas ir laukia sunki kova.

Ar galima tikėtis, jog būtent toliašaudė Lietuvos artilerija bus pagrindiniu mūsų ginklu?

Manau, jog reikėtų pradėti nuo gynybos. Užpulti mes sugebėsim ir nors gynyba visuomet buvo mūsų stiprioji pusė, bet naujoviškame žaidime 6 prieš 7 yra labai sunku apsiginti, todėl akcentuoti reikia būtent gynybą.

Ar galima teigti, jog pagaliau susirinko visi pagrindiniai rinktinės žaidėjai?

Karolio Stropaus nėra, tačiau visi vyrai, kurie buvo kviesti atvažiavo ir yra gerai nusiteikę. Traumuotų žaidėjų šiuo metu sudėtyje irgi neturim, apart kelių nerimtų susižeidimų, taigi, galim sakyt, jog esam stipriausios sudėties.

_B9F8092Viliau, kaip praėjo tos treniruočių dienos su rinktine?

Padarėm tikrai gerą darbą. Viską, ką treneris akcentavo atidirbom ir išpildėm treniruočių metų. Dabar esame pasiruošę žaisti.

Visuomet vartininkai yra viena stipriausių rinktinės grandžių. Ar pats junti didelę konkurenciją komandoje?

Taip, stovykloj buvo keturi vartininkai ir visi norim pasirodyti, visi norim žaisti, todėl visą laiką privalai stengtis.

Ar belgų puolėjai kažkuo gali nustebinti?

Gali, kaip matėm su prancūzais jie sužaidė įspūdingas rungtynes. Tikrai reikės sužaisti „super“ ir mums norint iš ten išsivežti teigiamą rezultatą. Visi stengiamės vienas kitą palaikyti ir kai atsiranda tas bendras kovos jausmas tuomet atsiranda ir rezultatai.

 

 

Varžybų rezultatai