„KTU – Ąžuolo“ vyriausiasis treneris Darius Talačka: „Tikėjimo savimi daugiau nei pernai“

2018-10-03

Dar vienas Lietuvos rankinio klubas pradeda tarptautinį sezoną. Praėjusiais metais EHF Iššūkio taurėje kojas apšilęs Kauno „Ąžuolo – KTU“ vyrukai, šiemet jau nusiteikę rimtai pakovoti dėl kelialapio į kitą etapą. Jų varžovais pirmajame etape bus Juodkalnijos „Jedinstvo“ rankininkai.

ktu

Kauno rankininkai sezoną Lietuvos rankinio lygoje pradėjo užtikrintai – pergalės iškovotos prieš Šiaulių SM „Dubysą“ (41:25) ir prieš HC „Vilnių“ (31:22). Optimizmo suteikia ir tai, jog abejas EHF Iššūkio taurės rungtynes Kauno klubas žais savo žiūrovų akivaizdoje. Spalio 6 ir 7 dienomis rungtynės vyks Garliavos kultūros ir sporto centre.

Naująjį sezoną „KTU“ pasitinka išlaikę visus savo lyderius ir susigrąžinę pernai sezono eigoje klubą palikusį Igną Grigą. Daugiausiai nerimo prieš artėjantį startą kelia tik Karolio Jankausko būklė. Vienas rezultatyviausių ir naudingiausių komandos žaidėjų praleido pirmąsias dvejas Lietuvos lygos rungtynes, tačiau vyriausiasis komandos treneris Darius Talačka tikisi jo pagalbos EHF Iššūkio taurės rungtynėse prieš „Jedinstvo“ klubą.

talačkaTreneri, šį sezoną jau atsikratėte visur naudoto žodžio „debiutantai“. Galbūt ir pasitikėjimo savo jėgomis daugiau prieš naują startą?

Pasitikėjimo buvo ir pernai. Šiemet galbūt daugiau turime tikėjimo savimi. Viskas yra mūsų rankose, jau žinome, ko galime tikėtis ir kaip galime atrodyti tokių rungtynių kontekste. Be abejo, prieš šias rungtynes jaudulys žaidėjus slėgs didesnis nei įprasta ir svarbu, jog jie susidorotų su juo.

Ko galbūt pasimokėte iš pernai rungtynių su „Red boys“?

Pasimokėme to, jog didesnį dėmesį reikia skirti varžovų analizei. Lietuvoje visi visus pažįsta ir nieko per daug nenustebinsi. Tuo tarpu, čia matai žaidėjų vardus, pavardes, galbūt kažkokius duomenis ir reikia skirti daug dėmesio jų analizei. Bandome perprasti varžovų žaidimo stilių, jų stiprybes bei silpnąsias puses.

Ir ką pavyko sužinoti apie „Jedinstvo“ ekipa?

Peržiūrėjome rungtynių įrašus ir matome, jog tai fiziškai stipri komanda. Žaidžia greitą ir fizišką rankinį su daug kietos kovos, turime tam būti pasiruošę. Galbūt taktiškai tai nėra pati stipriausia ekipa, tačiau viską daro paprastai ir užtikrintai.

Sezono starte Lietuvos lygoje iškovotos dvi pergalės. Ar galima teigti, jog jau dabar komanda yra geros sportinės formos?>

Forma dar tikrai turės gerėti sezono eigoje. Esam pasiruošę rungtynėms, tačiau iki optimalios formos dar tikrai trūksta. Jeigu sužaisime taip, kaip Lietuvos lygoje viskas turėtų būti gerai, bet kaip matėme pernai, tokiose rungtynėse nemažai suvadina ir psichologinis faktorius.

Sezoną pradėjote be vieno iš savo lyderių Karolio Jankausko. Kokia jo situacija ir ar galima tikėtis jį išvysti aikštėje?

Karolis jau turėtų žaisti. Ar pilnu pajėgumu kol kas dar sunku pasakyti. Šiuo metu jis treniruojasi su komanda, jo rankos būklė yra stebima, nuolatos teipuojama ir tikimės, jog kiek galės Karolis mums padės abejose rungtynėse.

Kiek svarbus komandai Igno Grigo sugrįžimas?

Ignas stipriai praplečia mūsų galimybes puolime. Pernai Karolis Jankauskas jį tikrai gerai pakeitė krašte, tačiau su Ignu turime labai stiprią dešinę pusę ir turime tuo naudotis. Ignas yra metikas su labai geru šuoliu ir turint tokį žaidėją tikrai galime tame krašte jaustis labai stiprūs.

Kiek svarbu tai, jog abi rungtynės vyks namuose?

Sudėtingas klausimas, tačiau labai tikiuosi, jog nepakiš kojos susikaustymas prieš savus žiūrovus. Pernai kartais namuose sunkiai įsibėgėdavome, o čia reikės kibt į kovą nuo pirmų minučių. Aišku, tikimės gausaus sirgalių palaikymo ir norime jiems padovanoti pergalę.

Varžybų rezultatai