„KTU“ vyriausiasis treneris Darius Talačka: „Nesiruošiame dalinti taškų nei vienai pripažintai komandai“

2017-07-19

ktu 1 vietaKauno „KTU“ rankininkai praėjusį sezoną užbaigė išties galingai – triumfuodami LRF I-osios lygos varžybose. Finalinio ketverto Garliavoje metu kauniečiai pusfinalyje įveikė Šalčininkų „Sokol“, o finale principinėje kovoje palaužė ir čempionų titulą gynusius – Kauno FRK „Atleto“ rankininkus. Dar apdovanojimų ceremonijos metu Kauno klubas drąsiai kalbėjo apie tai, jog atėjo laikas kilti į kitą lygį. Panašu, jog tai neliks vien kalbomis.

Jau dabar aišku, jog „KTU“ rankinio klubas startuos EHF iššūkio taurės varžybose, o po vakar ištrauktų burtų paaiškėjo ir jų būsimi varžovai. Jais tapo daugkartinių Liuksemburgo čempionų klubas Diferdanžo „Red Boys“ ekipa. Ir nors Liuksemburgas negarsėja giliomis rankinio tradicijomis, tačiau pastaruoju metu visų Beneliukso valstybių rankinio lygis kyla ir prie to daug prisideda bendra šių šalių „BeNe“ lyga. Praėjusiais metais „Red Boys“ rankininkai Liuksemburgo pirmenybėse užėmė trečiąją vietą, todėl nuvertinti būsimųjų „KTU“ varžovų pirmajame Iššūkio taurės etape anaiptol nedėrėtų.

Panašu, jog LRF I-osios lygos čempionams bus uždegta žalia šviesa startuoti ir aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje. Tokiu būdu Kaunas turėtų dvi rankinio komandas stipriausioje šalies rankinio lygoje bei tuo pačiu du klubus žaidžiančius ir EHF organizuojamuose turnyruose.

Apie „KTU“ klubo laukiančius naujus iššūkius artėjančiame 2017-2018 metų sezone pasikalbėjome su šios ekipos vyriausiuoju treneriu Dariumi Talačka. Į pergalę praėjusiais metais kauniečius atvedęs treneris teigė, jog klubas intensyviai ruošiasi naujiems startams ir žada rimtą kovą visiems būsimiems varžovams.

treneris ktuTreneri, kaip vyksta „KTU“ komandos pasirengimas šiuo metu artėjančiam sezonui?
Sezonas laukia tikrai labai intensyvus, todėl ir pasirengimas jam vyksta intensyviai. Naujasis sezonas kardinaliai skirsis nuo visų prieš tai buvusių, todėl daug naujovių ir iššūkių laukia kolektyvo ir klubo vadovybės.

Ar komanda ir vasarą sportuoja kartu?
Po LRF I-os lygos čempionato finišo turėjome dviejų savaičių poilsio tarpą, po to susirinkome aptarti artėjančio sezono planus. Paaiškėjus jiems, susitarėme, kiek leidžiame sau atostogauti. Bendrauju su sportininkais ir tarpsezoniu, todėl žinau, kad kai kurie iš jų atostogavo tikrąja to žodžio prasme, tačiau buvo ir tokių kurie palaikė sportinę formą nenutrūkstamai tinklinio, futbolo aikštelėse ar kur kitur. Dauguma komandos narių yra kauniečiai, mes bendraujame ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, tad teko ne kartą susitikti ir „pajudėti“ kartu. Nuo liepos vidurio beveik visa komanda jau pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui.

Kokių pasikeitimų galima tikėtis komandos sudėtyje kitam sezonui?
Galima tikėtis komandos sustiprėjimo keliose pozicijose, o tai sako kad naujokų bus, ir ne vienas.

Kas paskatino dalyvauti EHF iššūkio taurėje ?

Pirmiausia žinios iš Lietuvos rankinio federacijos atstovų apie galimybę ten dalyvauti, o po to noras įrodyti sau ir kitiems, kad rankinis Lietuvoje atsigauna tik visų mūsų, o ne kieno nors kito dėka.

„KTU“ varžovu pirmajame EHF iššūkio taurės etape bus Diferdanžo „Red boys“ klubas iš Liuksemburgo. Ką galite pasakyti apie būsimus priešininkus?

Vos tik gavome atrankos etapo dalyvių sąrašus ir sužinojome ekipas prieš, kurias galbūt teks rungtyniauti, pradėjome ieškoti informacijos apie visas ekipas pasitelkdami „visagalį google“. „Red Boys“ yra viena iš dviejų stiprių ekipų, kurias galėjome gauti. Kita ekipa, kurią laikėme itin pavojinga buvo Salonikų „Paok“ klubas iš Graikijos. Apie kitas ekipas to pasakyti negalėčiau, nes peržiūrėjus informaciją apie klubus, jie labai rimto įspūdžio nesudarė arba tos informacijos tiesiog buvo per mažai aiškesniam vertinimui. Tuo tarpu būsimi mūsų varžovai sudaro tikrai rimto klubo įspūdį.

Kokia situacija šiuo metu yra su  „Vivus.lt“ rankinio lyga? Ar jau galima tikrai tikėtis kitąmet „KTU“ išvysti pajėgiausioje šalies lygoje?

Šiuo metu žodinis susitarimas su lygos vadovybe yra, pritarimas iš  lygos klubų atstovų taip pat yra. Lygos valdybos sprendimo laukiame rugpjūčio mėnesio pradžioje, tada galima bus sudėti visus taškus ant „i“.

Kaip manote, ką klubas gali duoti ir pasiūlyti aukščiausiajai lygai?

Rimtas kovas, nesiruošiame dalinti taškų nei vienai pripažintai komandai.

Varžybų rezultatai