Lemiamus mūšius pasitinkanti Lietuvos rinktinė laukia tvarkaraščio dėlionės

2021-03-31

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės balandžio pabaigoje laukia lemiami 2022-ųjų metų Europos čempionato atrankos mūšiai. Šiuo metu mūsų rankininkai ketvirtojoje grupėje su 2 taškais grupėje užima trečiąją vietą, o vienu iš pagrindinių klaustukų yra likusių mačų datos.

Komanda-1

Lietuvos rinktinė su Izraeliu išvykos rungtynes turėjo žaisti kovo 9 dieną, tačiau dėl uždarytų uostų Tel Avivo nepasiekė nei mūsų, nei islandų rinktinės. Abu šie mačai buvo nukelti, o Lietuva su Izraeliu sugebėjo sužaisti tik namų rungtynes ir jas laimėti – 31:28.

Paskutinysis atrankos langas numatytas balandžio 26–gegužės 2 dienomis, tačiau per jį Lietuva ir Islandija turi sužaisti 3 mačus, o Izraelis – 4.

Dvi iš trijų rungtynių lietuviai turėtų žaisti išvykose (Izraelyje ir Portugalijoje) ir vienerias namuose su Islandija.

Europos rankinio federacija (EHF) sprendimą dėl tolimesnio tvarkaraščio turėtų priimti balandžio 4 dieną, tačiau šiuo metu yra siūlymas Lietuvai rungtyniauti balandžio 28 dieną Izraelyje, balandžio 30 dieną – namuose su Islandija, ir gegužės 2 dieną – išvykoje su Portugalija, tačiau, kaip teigė LRF generalinis sekretorius Miglius Astrauskas, toks siūlymas kol kas netenkina ir ieškoma kompromiso.

„EHF pasiūlytas variantas mūsų netenkina, kadangi taip sukuriamos nevienodos sąlygos komandoms. Pagal šį tvarkaraštį mūsų rinktinė turės galimybes tik keliauti ir žaisti rungtynes, o varžovai turės po dvi poilsio dienas ir galės ruoštis rungtynėms. Juolab, kad abejos kelionės yra tolimos ir reikalaujančios daug laiko“, – teigė M.Astrauskas.

LRF pateikė alternatyvų sprendimo būdą ir siūlo Lietuvai su Izraeliu išvykoje sužaisti dar balandžio 26 dieną, o likusių dviejų datų nekeisti nuo pirminio tvarkaraščio: namuose balandžio 29 dieną susitikti su Islandija, o gegužės 2 dieną – išvykoje su Portugalija.

„Manome, kad toks tvarkaraštis būtų teisingesnis visoms komandoms. Į Izraelį galbūt tektų vykti be kai kurių užsienyje žaidžiančių rankininkų, tačiau svarbiausi mačai laukia su Portugalijos ir Islandijos rinktinėmis“, – kalbėjo LRF generalinis sekretorius.

Lietuvos rinktinei norint patekti į finalinį Europos čempionatą būtini taškai prieš grupės lyderes Islandijos ar Portugalijos rinktines, o vien tik pergalės prieš Izraelį greičiausiai nepakaktų.

„Dedame visas pastangas, kad surinktume stipriausią savo sudėtį ir turėtumėme lygias galimybes kautis su Islandija ir Portugalija. Mūsų šalies rankiniui šie du mačai bus beprotiškai svarbūs ir nesinori, kad juos mūsų rinktinė pasitiktų išsekinta kelionių“, – prioritetus dėliojo M.Astrauskas.

Nustatant geriausias trečiąsias vietas bus skaičiuojami tik taškai, surinkti su pirmas dvi vietas užėmusiomis komandomis.

EHF sprendimą dėl lemiamų Europos čempionato atrankos kovų priims jau balandžio 4 dieną ir tuomet paaiškės, ar buvo įsiklausyta į Lietuvos siūlymus.

Varžybų rezultatai