Lietuva Austrijoje prisijungė prie RINCK konvencijos

2015-02-16

Lietuvos rankinis žengia į naują lygmenį – prisijungta prie vieningos Europos trenerių rengimo sistemos – RINCK konvencijos.

Sutartį Austrijos sostinėje Vienoje pasirašė Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Antanas Skarbalius ir Europos rankinio federacijos (EHF) atstovas Jerzys Eliaszas.

„Esu labai patenkintas, kad pasirašiusiųjų tautų skaičius nuolat didėja ir tikiu, kad per artimiausius dvejus metus mes pasieksime 40 ir peržengsime narių ribą“, – kalbėjo EHF atstovas.

RINCK konferencija buvo įkurta 2000 metais. Taigi, šiemet jau švenčia 15 metų sukaktį. Po šio savaitgalio RINCK konvencija vienija jau 37 šalis.

Kartu su Lietuva savaitgalį į RINCK konvenciją įsiliejo Suomija, Graikija, Malta, Makedonija ir Izraelis.

Dar pernai vasarą Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas minėjo, kad būtina kuo greičiau prisijungti prie RINCK konvencijos ir vardijo prisijungimo privalumus.

„Kai prisijungsime prie šios konvencijos, bus suteikta teisė gauti lėšų treneriams dalyvauti seminaruose, trenerių diplomai galios ir užsienio šalyse. Norisi kitokio trenerių požiūrio. Juk nepaslaptis, kad dabar dalis trenerių į seminarus susirenka tik dėl popierėlio. Norėtųsi, kad seminarai būtų kryptingi, suteiktų žinių, naudos. Būtina dalyvauti ir įvairiuose projektuose, kad gautume lėšų trenerių kvalifikacijos kėlimui, mini rankiniui ir kitiems dalykams iš Europos rankinio federacijos. Reikia rašyti projektus, ieškoti būdų, kaip tik gauti papildomų pajamų“, – prieš pusmetį kalbėjo M. Astrauskas.

 

Varžybų rezultatai