Lietuvaičių pralaimėjimas ir pergalė

2015-09-27

Antrąją Baltijos moterų rankinio čempionato turo dieną Kaune vėl nepasisekė HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvui, kaip ir pirmame ture nugalėti Baltarusijos vicečempionių HC „Gomel“ komandos. Dvikova baigėsi rezultatu 27:31(13:19) varžovių naudai, nors šikart šansų tikrai buvo.

2015-09-19_ES_0037„ACME-Žalgiris“  ekipa šeštadienį nepasigailėjo gerokai pasikeitusios Gardino HC „Gorodničanka“ septynetuko, nugalėdamos jas santykiu 34:20(18:11).

Kauno rajono atstovėms 10 taiklių metimų atliko Diana Šatkauskaitė, pastarąjai puikiai talkino Laima Bernatavičiūtė pataikiusi 8 kartus.

HC „Gomel“ ekipoje nesustabdoma buvo Jekaterina Dubovcova (11 įv.), jai padėjo Oksana Artamonova (4 įv.) bei Jana Grom, Anastasija Boldyreva ir Irina Dronova (po 3 įv.).

Žalgiriečių gretose rezultatyvumi pasižymėjo rezervas – Viltė Lubytė (6 įv.), Rita Oksaitė, Klaudija Šidlauskytė ir Simona Kazlauskaitė (po 5 įv.).

Gardino komandoje taikliai rungtyniavo Elena Tiabus (8 įv.) ir po 3 tikslius metimus atliko Natalija Gestj ir Viktorija Kasiuk.

2015-09-19_ES_0187HC „Garliava“ klubui kaip ir išvakarėse rungtyniaujant su „BNTU-BelAZ“ septyniuke taip ir šeštadienį su Gomeliu nepavyko primesti savo valios varžovėms bei įgyti lemiamo persilaužimo dvikovoje. Mūsiškės tik rungtynių pradžioje turėjo galimybę keletą minučių pasidžiaugti įgyta minimalia persvara (2:0, 3:2), bet vėliau joms teko tenkintis besivejančiųjų vaidmeniu.

Reikia pasakyti, kad garliavietėms nesisekė sustabdyti viešnių antpuolių pirmoje rungtynių dalyje. O ypač negalėjo sulaikyti Jekaterinos Dubovcovos, kuri pirmoje pusėje pelnė net 9 įvarčius ir mūsiškės jį užbaigė su 6 įvarčių deficitu (13:19). Beje dukart antrame kėlinyje buvo visiškai priartėjusios (21:22) bei (26:27), bet kritiniu momentu darniau ir šaltakraujiškiau sužaisdavo viešnios iš Baltarusijos, o ne Lietuvos rankininkės, kurioms antrą kartą čempionate teko nusileisti. Šįkart santykiu 27:31(13:19).

Nors HC „Gomel“ ekipa  atvyko į turą tik turėdama dvylika žaidėjų, bet joms pakako jėgų iškovoti labai svarbias dvi pergales ir pasisekė sustiprinti savo pozicijas toliau kaunantis dėl aukštos vietos Baltijos lygos čempionate.

Kauno „ACME-Žalgiris“ komandos treneriai pasinaudodami tuo, kad Gardino HC „Gorodničianka“ komanda išgyvena ne pačius geriausius laikus ir kolektyvas dėl įvairių priežasčių yra ženkliai atjaunėjąs leido tarpusavio susitikime daugiau rungtyniauti klubo naujokėms ir rezervo žaidėjoms. Ir šioms rankininkėms nesutrukdė  dominuoti aikštėje, ir ganėtinai nesunkiai nugalėti gan ambicingą, bet jauną Baltarusijos komandą keturiolikos įvarčių persvara.

Tiesa iki pirmojo kėlinio vidurio vyko apylygė kova, bet po to kiek atlėgus startiniam jauduliui bei nusiraminus  pavyko žalgirietėms spurtuoti penkiomis be atsako atakomis (15: 8) bei laimėti saugiu atstumu 18:11 kėlinį, o po 30minučių ir užtikrintai rungtynes rezultatu 34:20.

Ši pergalė kaunietėms vėl leido sugrąžinti Baltijos lygos lyderių pozicijas, kurios po šešerių susitikimų turi 8 taškus. Dviems mažiau po trijų rungtynių turi Minsko „BNTU-BelAZ“ komanda.

Rungtynių statistika:

HC „Garliava SM-CASCADA“  –  HC „Gomel“              27:31(13:19)

Įvarčiai: Diana Šatkauskaitė 10/1, laima Bernatavičiūtė 8, Laura Masiulevičiūtė 3, Emilė Aglinskaitė 3, Greta Rinkevičiūtė 2, Erika Drūlytė 1(HC Garliava);

Jekaterina Dubovcova 11, Oksana Artamonova 4/2, Jana Grom 3, Anastasija Boldyreva 3, Irina Dronova 3, Ana Redka 2, Viktorija Šamanovskaja 2, Kristina Achramenka 1, Olga Vinokurova 1, Julija Ganičkina 1(HC Gomel).

2min.: Laura Masiulevičiūtė 2, Laima Bernatavičiūtė 2, Greta Rinkevičiūtė 21, Erika Drūlytė 2 (HC Garliava);

Jana Grom 2, Anastasija Boldyreva 2, Jekaterina Dubovcova 2 (HC Gomel).

7m.: 3/1(HC Garliava); 2/2(HC Gomel).

„ACME-Žalgiris“  –  HC „Gorodničanka“                         34:20(18:11)              

Įvarčiai: Viltė Lubytė 6, Rita Oksaitė 5/1, Simona Kazlauskaitė 5/1, Klaudija Šidlauskytė 5/1, Daiva Būtėnaitė 3, Brigita Ivanauskaitė 3, Greta Burkaitė 2, Laura Žukovaitė 2, Roberta Ivanauskaitė 1, Neringa Palionytė 1, Dovilė Ilčiukaitė 1/1(ACME-Žalgiris);

Elena Tiabus 8, Natalija Gestj 3, Viktorija Kasiuk 3/1, Jekaterina Jevtuševskaja 2, Aleksandra Pokulskaja 2, Aliona Trizno 1, Jana Jelisejava 1(HC Gorodničanka).

2min.: Dominyka Pumputytė 2(ACME-Žalgiris);

Aleksandra Pokulskaja 2+2+2, Irina Mokat 2+2, Natalija Gestj 2, Anastasija Zenčik 2, Elena Tiabus 2, Viktorija Kasiuk 2(HC Gorodničanka).

7m.:  5/4(ACME-Žalgiris); 1/1(HC Gorodničanka).

Sekmadienį paskutinę turo dieną HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvas kausis su HC „Gorodničanka“, o „ACME-Žalgiris“ rungsis su pailsėjusia Minsko  „BNTU-BelAZ“ ekipa.

Varžybų rezultatai