Lietuvaitės iškovojo pirmą pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos jaunimo čempionate

2023-07-11

Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje vykstančiame Europos merginų (iki 19 metų) rankinio čempionato antrojo pagal pajėgumą diviziono turnyre pergalių sąskaitą atidarė Lietuvos rinktinė. Antro turo rungtynėse Lietuvos rankininkės 37:18 sutriuškino Estijos komandą ir priartėjo prie pusfinalio.

A94I3746

Šeimininkės sėkmingai pradėjo rungtynes ir greitai įgijo keturių įvarčių pranašumą 5:1. Lietuvės persvarą vis didino ir pirmą kėlinį laimėjo 20:11. Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė nemažino apsukų, pelnė daugiau negu dvigubai daugiau įvarčių už varžoves ir šventė pergalę 19-os įvarčių skirtumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabija Pilikauskaitė, pelniusi 7 įvarčius, Martyna Ustilaitė įmetė 6 įvarčius, Kamilė Rupeikaitė ir Gerda Kairytė – 4, Marija Čelpačenko ir Kornelija Stonytė – 3, Singrida Kulikovaitė, Monika Valančiūtė, Greta Vainorytė ir Agnė Gudlinkytė – 2, Elizabeta Klapčiukaitė ir Goda Bernackaitė – 1.

A94I3959

„Pergalę lėmė komandos nusiteikimas ir noras nugalėti. Taip pat ir trenerių motyvacija. Po pralaimėjimo pirmose rungtynėse Slovėnijos rinktinei, gavome daug pylos iš trenerių dėl prastos gynybos. Ištaisėme gynybos spragas, daug geriau bendradarbiavome besigindamos ir tai buvo raktas į pergalę. Po geros gynybos rengėme greitas atakas ir taip įmetėme nemažai lengvų įvarčių į esčių vartus. Pergalė labai svarbi psichologiškai, nes ji suteiks pasitikėjimo savo jėgomis ir pasitikėjimo siekti kuo geresnių rezultatų“, – sakė per dvejas rungtynes 18 įvarčių pelniusi ir tarp rezultatyviausių čempionato rankininkių esanti G. Pilikauskaitė.

Ketvirtadienį 19.45 val. „Švyturio“ arenoje Lietuvos rinktinė žais paskutines B grupės rungtynes su abu pralaimėjimus patyrusia Bosnijos ir Hercegovinos ekipa. Bosnės antrame ture 18:29 pralaimėjo antrą pergalę iškovojusiai Slovėnijos rinktinei. Į čempionato pusfinalį pateks dvi stipriausios grupės komandos.

A94I3859

A grupėje po antrą pergalę iškovojo ir kelialapius į pusfinalį jau užsitikrino Ispanijos ir Farerų salų rinktinės. Ispanės 43:16 sutriuškino Bulgarijos septynetą, o Farerų salų komanda 40:22 nugalėjo Turkijos ekipą.

Lietuvos uostamiestyje rinktinės kovoja ne tik dėl Europos čempionato antrojo diviziono nugalėtojų vardo, bet ir dėl kelialapio į kitų metų pasaulio dvidešimtmečių čempionato atrankos turnyrą. Čempionato pusfinaliai vyks šeštadienį, o turnyro nugalėtojos paaiškės sekmadienį.

NSA logotipas

Varžybų rezultatai