Lietuvės svetur. Belgijos ir Austrijos moterų lygos auksas bei Islandijos moterų lygos geriausioji žaidėja

2016-06-27

2015/16 metų rankinio sezonas Europoje buvo tikrai derlingas lietuvėms žaidžiančioms užsienyje. Austrijos čempionato auksas bei bronza, Belgijos čempionato auksas ir Islandijos geriausia žaidėja.


IMG_0408Islandija.

Ramunės Pekarskytės atstovaujamas klubas Hafnarfjordziro ,,Haukar’’ reguliariajame sezone rungtyniavo puikiai ir pasibaigus sezonui prieš atkrinatamasias kovas užėmė pirmąją vietą lentelėje. Atkrintamųjų rungtynių metų R.Pekarskytės klubas netikėtai patyrė pralaimėjimą ir baigė savo pasirodymą 2015/16 metų sezone.

R.Pekarskytė atstovaujanti ,,Haukar’’ klubą buvo išrinkta geriausia moterų lygos žaidėja. Geriausius rinko Islandijos pirmenybių treneriai ir žaidėjai.

Austrija.

080907 SonnyAustrijos moterų lygoje rungtyniaujanti Sonata Vijūnaitė, kuri žaidžia už Marijos Encersdorfo „Hypo Niederosterreich“ ekipą tapo Austrijos moterų lygos čempione.

Finalo serijoje iki dviejų pergalių S.Vijūnaitės atstovaujamas klubas susitiko su Kornoiburgo „Union“ komandą. Pirmajame susitikime pranašesnės buvo „Hypo Niederosterreich“ rankininkės, kurios savo priešininkės nugalėjo rezultatu 29:23 ir taip sėkmingai pradėjo finalo seriją. Antrasis susitikimas vyko be didesnės intrigos ir lietuvės atstovaujamas klubas sutriuškino savo priešininkes rezultatu 41:16. 36 metų S.Vijūnaitė per pirmąsias rungtynes įvarčių nepelnė, per antrąsias rungtynes pasižymėjo dviem taikliais metimais.

Sonata Vijūnaitė Austrijos moterų lygos čempione tapo jau trečiąjį kartą. Ji žaidė „Hypo NO“ klube 2003-2005 metais, pernai po dešimties metų pertraukos vėl buvo pakviesta į Austrijos rankinio lyderių gretas.

 

80944_previewAgnetė Grigaitė rungtyniaujanti Austrijos moterų lygoje kur atstovauja Noištato „McDonald‘s“ klubą šį sezoną iškovojo garbingą trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliais.

Austrijos pilietybę ir šios valstybės rinktinę atstovavusi lietuvė A.Grigaitė baigė profesionalią rankininkės karjerą. Apie tai, jog 27 metų sportininkė baigia savo karjerą buvo paskelbta vos tik pasibaigus Austrijos moterų lygos reguliariajam sezonui.

Panevėžietė Agnetė Grigaitė Austrijoje rungtyniavo dešimt metų ir visą laiką ištikimai atstovavo vieną klubą – Vienos Noištato „McDonald‘s“.

Belgija.

Belgijos moterų lygoje rungtyniaujanti Renata Jatulevičė, kuri rungtyniauja Hubo ,,Initia Hasselt’’ ekipoje antrus metus iš eilės tapo Belgijos moterų lygos čempionė.

Finalo serijoje, kuri vyko iki dviejų pergalių, lietuvės atstovaujama ekipa susitiko su Achilles Bocholt moterų komanda. Pirmasis susitikimas vyko išvykoje, tačiau tai nesutrukdė laimėti R.Jatulevičės komandai rezultatu 32-25 ir taip išsiveržti į priekį finalo serijoje. Antrasis finalo serijos susitikimas sėkmingesnis buvo lietuvės R.Jatulevičės klubui 22-27 ir taip tapo Belgijos moterų lygos čempionėmis antrus metus iš eilės.

Renata Jatulevičė po sėkmingo sezono, kuriame iškovojo pirmąją vietą moterų lygoje, pratęsė sutartį dar vieneriems metams.

 

Vokietija.

Vokietijos antroje moterų ,,Bundes’’ lygoje rungtyniaujanti ir BSV ,,Sachsen Zwickau’’ atstovaujanti Daiva Aleksandravičiutė 2015/16 metų sezone su savo komandos draugėmis paskutinėse sezono rungtynėse pralaimėjo ir liko 10-oje vietoje.show_image.php

Pirmąją vietą užėmė ir čempionėmis tapo Neckarsulm Sportunion, antroje vietoje liko TV Nellingen ir trečioje SH Herrenberg.

 

Vokietijoje taip pat rungtyniaujančios Jurgita Markevičiutė bei Egle Alesiunaitė, kurios atstovaują Handball club ,,Rodertal’’ šiais metais liko penktoje vietoje ir aplenkė Daivos Aleksandravičiutės klubą.

Lietuvė Jurgita Markevičiutė rikiuojasi antroje vietoje pagal rezultatyvumą lygoje ir pelnė net 208 įvarčius, taip pat pripažinta geriausiai realizuojanti 7 metrų baudinius 109/128. Kitame klube rungtyniaujanti Daiva Aleksandravičiutė antroje vietoj rikiuojasi geltonų kortelių ir dviejų minučių nuobaudų statistikoje.

Varžybų rezultatai