Lietuvės svetur. Istorinis įvykis Austrijoje ir tautiečių susitikimas Islandijoje

2015-11-09

Praėjusią savaitę vyrų rankinio klubų varžybose buvo paskelbta trumpa pertrauka. Geriausi rankininkai apsivilko rinktinių aprangą ir oficialiose ar draugiškose rungtynėse gynė savo šalies garbę. Tuo tarpu moterų klubai, tarp jų ir turintys Lietuvos rankininkių, tęsė kovas: Austrijoje sensacingą nesėkmę patyrė Sonatos Vijūnaitės ekipa, Vokietijoje per mažą žingsnelį nuo didelės staigmenos buvo Jurgita Markevičiūtė ir jos komandos draugės, o Islandijoje įvyko Ramunės Pekarskytės ir Gretos Kavaliauskaitės dvikova.

Serija. Trečiadienį istorinį pralaimėjimą patyrė Austrijos moterų rankinio hegemonė Marijos Encersdorfo „Hypo Niederosterreich“ komanda, kuriai atstovauja Sonata Vijūnaitė. „Hypo NO“ šalies pirmenybių rungtynėse išvykoje 24:26 nusileido Kornoiburgo „Union“ ekipai.

„Hypo NO“ nacionalinėse varžybose patyrė pirmą pralaimėjimą nuo 1993 metų kovo mėnesio. Per 22 metų laikotarpį nepakeičiamos Austrijos čempionės nesėkmių išvengė net 384 rungtynėse iš eilės.

Nors ir pralaimėjusios, „Hypo NO“ rankininkės lieka šio sezono lyderėmis. Marijos Encersdorfo komanda per 7 rungtynes iškovojo 12 taškų ir dalijasi pirmąją vietą su jos seriją nutraukusiu Kornoiburgo klubu.

Sutriuškintos. Sekmadienį „Hypo NO“ patyrė dar vieną pralaimėjimą Čempionių lygoje. Austrijos čempionės viešėjo Vengrijoje, kur net 16:37 nusileido Djoro „Audi“ komandai. S.Vijūnaitė įmetė 2 įvarčius.

„Hypo NO“ pralaimėjo visas ketverias rungtynes ir turi tik mikroskopinių galimybių patekti į kitą etapą. Pirmajame etape komandoms liko sužaisti po dvejas rungtynes.

Lyderės. Islandijos moterų lygoje įvyko lietuvių atstovaujamų komandų dvikova. Joje Hafnarfjordziro „Haukar“ namie netikėtai įtikinamai  nugalėjo Vestmanajaro IBV ekipą 33:25.

„Haukar“ į pergalę vedė 7 įvarčius įmetusi Ramunė Pekarskytė. Jos komandos draugė Marija Gedroit negali žaisti dėl sunkios traumos.

IBV aprangą vilkinti Greta Kavaliauskaitė įmetė 3 įvarčius.

R.Pekarskytė dar rezultatyviau žaidė per kitas rungtynes namie su Seltjarnarneso „Grotta“ klubu, į kurio vartus kamuolį pasiuntė 11 kartų. Tačiau pratęsti pergalių serijos „Haukar“ rankininkėms nepavyko – mačas baigėsi lygiosiomis 21:21.

IBV ekipa atsigavo išvykoje nugalėdama „Selfoss“ komandą 35:30. Tačiau G.Kavaliauskaitės indėlis vėl buvo kuklus – vos 1 įvartis.

„Haukar“ ir IBV per 11 rungtynių surinko po 18 taškų ir dalijasi pirmąją vietą. Tiesa, artimiausios persekiotojos Reikjaviko „Fram“ ir „Grotta“ atsilieka tik vienu tašku ir žaidė po 10 rungtynių.

R.Pekarskytė per 11 rungtynių įmetė 76 įvarčius ir rezultatyviausių rankininkių sąraše užima trečiąją vietą. Sezonui jau prasidėjus į Islandiją atvykusi G.Kavaliauskaitė per 10 rungtynių atliko 46 taiklius metimus.

Neišsaugojo. Labai mažai iki Vokietijos taurės ketvirtfinalio trūko „Rodertal“ komandai. Antrojoje bundeslygoje žaidžianti „Rodertal“ taurės turnyro aštuntfinalyje namie kovodama su pirmosios bundeslygos „Celle“ ekipa 52-ąją min. pirmavo 23:19, bet neišsaugojo solidaus pranašumo ir pralaimėjo 23:24.

Riodertalio „bitėms“ labai trūko Eglės Alešiūnaitės, kuri negali žaisti dėl šlaunies raumens traumos. Kita „Rodertal“ lietuvė Jurgita Markevičiūtė įmetė 5 įvarčius.

 

Rezultatai

Vokietijos moterų taurė

Aštuntfinalis

„Rodertal“ (Markevičiūtė 5, Alešiūnaitė traumuota) – „Celle“ 23:24.

 

Austrijos moterų lyga

Perkeltos rungtynės

Kornoiburgo „Union“ – Marijos Encersdorfo „Hypo NO“ (Vijūnaitė 0) 26:24.

„Dornbirn“ – Vienos Noištato „McDonald‘s“ (Grigaitė 4) 30:23.

Pirmauja (po 7 rungt.): 12 – „Hypo NO“, „Union“, 10 – „Mullner Bau“, … 6 – „McDonald‘s“.

 

Islandijos moterų lyga

Perkeltos rungtynės

Hafnarfjordziro „Haukar“ – Vestmanajaro IBV 33:25.

10 turas

„Selfoss“ – Vestmanajaro IBV 30:35.

Hafnarfjordziro „Haukar“ – Seltjarnarneso „Grotta“ 21:21.

Pirmauja: 18 – „Haukar“ (11), IBV (11), 17 – „Fram“, „Grotta“, 16 – „Valur“.

 

Norvegijos moterų 2 lyga

7 turas

Arendalo „Grane“ – „Volda“ (Aglinskienė 1) 36:24.

Pirmauja: 12 – „Flint“, 11 – „Storhamar“ (6), … 0 – „Volda“.

 

Varžybų rezultatai