Lietuviai Bosnijoje pralaimėjo grupės nugalėtojams

2016-01-17

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė paskutiniąsias atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes išvykoje žaidė su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa, kuri jau anksčiau buvo užsitikrinusi grupės nugalėtojos vardą ir toliau kausis dėl patekimo į 2017 m. pirmenybes Prancūzijoje. Sužaidus pusantro kėlinio rezultatas dar buvo lygus, bet po to sekęs galingas bosnių spurtas neleido lietuviams pagalvoti apie pergalę.

PetreikisŠeimininkai, sutikti namuose kaip didvyriai, nors ir palaikomi gausiai susirinkusių žiūrovų, pradžioje nepersistengė ir buvo kiek apsnūdę. Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Rolandas Bernatonis. Dar du pridėjo Benas Petreikis ir 3:1 – lietuviai priekyje. Nuo didesnių problemų šeimininkus gelbėjo vartininkas.

Nors ekipų neslėgė jokia turnyrinės lentelės įtampa, įvarčių daug nebuvo, o komandos atakas organizavo pakankamai ilgai. Prasidėjus penkioliktai minutei rezultatas lygus – 5:5. Vėliau bosniai dažnai žaisdavo mažumoje, dėl grubių baudų prieš svečių žaidėjus, bet sugebėdavo neleisti Lietuvos rinktinei įgyti pranašumo.

Antrojoje kėlinio pusėje komandos pradėjo lengviau pelnyti įvarčius ir pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas 15:14 bosnių naudai. Pirmajame kėlinyje lietuvius į priekį traukė B. Petreikis ir R. Bernatonis, pelnę po keturis įvarčius.

BernatonisAntrasis kėlinys, prasidėjo lietuvių bandymu persverti rezultatą savo naudai. Svečiams pavykdavo išlyginti rezultatą, bet bosniai atsakydavo rezultatyviais metimais ir neleisdavo išsiveržti į priekį. Sužaidus dešimt minučių antrajame kėlinyje rezultatas 19:18 šeimininkų naudai. Po to sekė sėkminga bosnių atkarpa ir pastarieji grėsmingai nutolsta – 21:18. Artūras Juškėnas prašo minutės pertraukėlės ir situacija žaibiškai stabilizuojasi 21:21. Čia pat R. Bernatonis susilaukia trečios nuobaudos ir lietuviai praranda vieną geriausių rungtynių žaidėjų, jam rodoma raudona kortelė.

Po šio epizodo Lietuvos rinktinė pateko į duobę. Bosniai pradeda lemiamą spurtą ir sutvarkę gynybą bei puolimą nutolsta 29:21. Galutinis rungtynių rezultatas 31:22. Lietuvos rinktinė, pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune sužaidusi lygiosiomis 27:27, tapo vienintelė grupės komanda atėmusi taškų iš bosnių.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė B. Petreikis įmetęs šešis įvarčius, penkis pridėjo R. Bernatonis. Tris pridėjo Adenas Malašinskas, po du – Vaidas Trainavičius ir Skirmantas Plėta. Po vieną tikslų metimą atliko Gintaras Cibulskis, Mindaugas Meškauskas, Tadas Stankevičius ir Gerdas Babarskas.

Varžovų gretose puolime geriausiai sekėsi Dejanui Malinovičiui, kurio sąskaitoje šeši įvarčiai. Nikola Prce ir Senjaminas Buričius pelnė po penkis.

Kitose grupės rungtynėse Slovakija išvykoje įveikė Kosovą 26:22. Kosovo rinktinė pralaimėjo visas grupės rungtynes. Įdomi detalė, kad Kosovo rinktinė visas rungtynes namuose pralaimėjo keturiais įvarčiais. Ši pergalė leido slovakams užimti antrą vietą grupėje ir stumtelėjo lietuvius į trečiąją.

Turnyrinė lentelė:

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčiai Taškai
1 Bosnija ir Hercegovina 5 1 0 187:152 11
2 Slovakija 3 1 2 162:142 7
3 Lietuva 2 2 2 166:156 6
4 Kosovas 0 0 0 145:210 0
Varžybų rezultatai