Lietuviai kovoje dėl Europos taurių

2015-11-29

Tarptautiniame rankinio kalendoriuje ši savaitė yra moterų nacionalinių rinktinių savaitė, tuo tarpu vyrų klubai rungtyniavo Europos taurėse. Lietuvių klubai pakankamai sėkmingai kovėsi Čempionų lygoje, Dėl EHF taurės iš trijų „lietuviškų“ klubų rungtyniauti liko tik A.Vaškevičiaus klubas, kuris netikėtai lengvai iškovojo pergalę atsakomosiose rungtynėse Lenkijoje.

Čempionų lyga: A.Malašinsko ekipai – kelialapis į kitą etapą, P.Babarsko – ilgai lauktas taškas

Šeštadienį Fortūna buvo palanki abiem vyrų rankinio Čempionų lygoje kovojančioms lietuvių komandoms. Devintajame ture Zaporižės „Motor“, kuriai dėl traumos negali padėti Aidenas Malašinskas, namie nugalėjo Šafhauzeno „Kadetten“ ekipą 31:23 (13:9) ir užsitikrino kelialapį į kitą etapą, o Celės „Pivovarna Laško“, kurioje žaidžia Povilas Babarskas, irgi savo aikštėje rungtynes su „Kiel“ klubu baigė lygiosiomis 23:23 (14:14) ir nutraukė septynių pralaimėjimų seriją.

Zaporižėje. Zaporižės komanda iškovojo penktąją pergalę iš eilės. Praėjusį kartą „Motor“ suklupo žaisdama su „Kadetten“ ekipa Šveicarijoje, tačiau namie sugebėjo atsirevanšuoti su kaupu.

Ukrainos čempionams sunkumų kilo tik pirmajame kėlinyje. Vis dėlto jo pabaigoje „Motor“ įmetė penkis įvarčius be atsako, nutolo 13:9, o antroje mačo pusėje net neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

Tarp nugalėtojų itin galingai žaidė baltarusis Barysas Puchovskis, kuris perėmė „Motor“ lyderio vaidmenį susižeidus A.Malašinskui. B.Puchovskis į Šveicarijos čempionų vartus įmetė 12 įvarčių.

Zaporižės komanda per 9 rungtynes surinko 14 taškų ir D grupėje užima pirmąją vietą. „Motor“ nebegali nukristi žemiau antrosios pozicijos (iš šios grupės į kitą etapą pateks dvi komandos) ir užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo rungtynės vyks tik kitų metų vasario mėnesį, ir „Motor“ vadovai tikisi, kad iki tol spės pasveikti ir A.Malašinskas.

Celėje. Celės rankininkai nuaidėjus finalo sirenai buvo kartu ir patenkinti, ir nusivylę. Jie lygiai vykusiose rungtynėse, kuriose didžiausias skirtumas buvo trys įvarčiai, iškovojo ilgai lauktą tašką, bet nepasinaudojo galimybe iškovoti du taškus. Paskutinėmis minutėmis Slovėnijos čempionai triskart išsiveržė į priekį vienu įvarčiu, tačiau svečiai iš Vokietijos visus tris kartus išlygino rezultatą ir apsigynė nuo paskutinės „Pivovarna Laško“ atakos.

P.Babarskas daugiausia žaidė komandai ginantis ir neįmetė nė vieno įvarčio.

„Pivovarna Laško“ per 9 turus surinko 3 taškus ir A grupėje užima 7-ąją vietą. Iš šios grupės į atkrintamąsias varžybas pateks šešios komandos, o nuo šeštosios pozicijos Celės ekipa atsilieka 4 taškais. Iki grupių etapo pabaigos liko penkerios rungtynės.

EHF taurė: kovoti dėl taurės lieka tik A.Vaškevičiaus klubas, krito praeit0 sezono taurės laimėtojas

Trečiajame EHF taurės atrankos etape su savo klubais rungtyniavo trys lietuviai, tai vartininkai Arūnas Vaškevičius, Giedrius Morkūnas bei jaunasis Daugirdas Dilys. Po šio etapo komandos kovą dėl EHF taurės tęs grupių varžybose. Pfadi Winterthur su A.Vaškevičiumi namie nelengvai įveikė Lenkijos bronzos medalio laimėtojus KS Azoty Pulawy rankininkus ir įgyjo tik keturių įvarčių pranašumą 29:25. Visi laukė intriguojančios kovos Lenkijoje, tačiau šveicarų klubas gana lengvai susitvarkė su šeimininkais 30:23 ir pateko į tolesnį grupių etapą. Ne taip sėkmingai susiklostė rungtynės išvykose kitiems dviem lietuviams. Austrijos Alpla HC Hard klubas su D.Diliu pirmame susitikime namie pralaimėjo Minsko SKA net dešimties įvarčių persvara, todėl rungtynės Minske buvo tik formalumas. Baltarusai ir namie buvo stipresni 35:čę, o D.Dilys savo komandai įvarčių nepelnė. Giedriaus Morkūno Hafnarfjordziro Haukur tik namie atkakliai priešinosi pajėgiam Prancūzijos Saint Raphael Var Handball klubui, bet pralaimėjo vieno įvarčio persvara 28:29. Tuo tarpu namie žaidę prancūzai nepaliko vilčių Giedriaus ekipai – pralaimėta 18:30. Netikėtai iš kovos dėl EHF taurės net nepasiekęs grupių etapo iškrito praeitų metų šios taurės laimėtojas Fuchse Berlin klubas. Vokiečius iš kovos išeliminavo prancūzų Chambery Savoie Handball.

Varžybų rezultatai