Lietuviai pradėjo kovas Alpių šalių lygose

2015-08-30

 

komandaa beno

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį prasidėjo Austrijos ir Šveicarijos čempionatai, kuriuose rungtyniauja ir būrelis Lietuvos rankininkų.

Austrijos lygoje šį sezoną žaidžia šeši lietuviai, Šveicarijos – vienas. Dar du mūsų šalies rankinio auklėtiniai debiutavo Vokietijos antrojoje lygoje.

Austrija. Austrijoje legionierių duoną tradiciškai kremta daugiausiai lietuvių. Tiesa, šį sezoną palyginti su praėjusiu mūsų šalies rankininkų skaičius šioje šalyje sumažėjo. Jei prieš metus HLA klubuose žaidė devyni lietuviai, tai dabar jų liko tik šeši.

Čempiono vardą ginančiame Hardo „Alpla“ klube debiutuoja iki toj jaunimo komandoje žaidęs Daugirdas Dilys, Vienos „Fivers“ atstovauja Tomas Eitutis ir Austrijos pilietybę turintis Vytautas Žiūra, Vienos „Insignis“ – Augustas Strazdas, Leobeno „Union“ – Benas Petreikis ir tarpsezoniu iš Klaipėdos „Dragūno“ persikėlęs Jonas Truchanovičius.

A.Strazdas praleido pirmąsias rungtynes dėl atsinaujinusios kelio traumos. „Insignis“ gydytojų manymu, lietuvio trauma nėra sunki ir jis per porą savaičių turėtų grįžti į rikiuotę.

Favoritai. Austrijos lygoje rungtyniauja dešimt komandų, o turnyro favorite vėl laikoma „Alpla“.

Oficiali HLA interneto svetainė prieš čempionatą apklausė visų ekipų trenerius bei kapitonus, ir net 65 procentai iš jų atsakė, jog aukso medalius turėtų laimėti Hardo rankininkai. 20 proc. apklaustųjų tikisi „Bregenz“, 15 proc. – „Fivers“ triumfo.

„Lietuviškiausio“ Austrijos klubo „Union“ siekiai yra kuklesni. „Norėtume patekti į pusfinalį“, – Leobeno komandos tikslą nubrėžė jos treneris Romas Magelinskas.

Vis dėlto R.Magelinsko auklėtiniams bus sudėtinga įgyvendinti ir šią užduotį. Tai parodė jau pirmosios čempionato rungtynes su „Fivers“, kurias namie žaidę „Union“ rankininkai vieniems favoritų pralaimėjo net 29:42. Šeimininkams J.Truchanovičius pelnė 6 įvarčius, B.Petreikis – 3, svečių komandoje ir T.Eitutis, ir V.Žiūra pasižymėjo po 4 kartus.

Supertaurė. Oficialų Austrijos rankinio sezoną rugpjūčio 22 dieną atidarė supertaurės rungtynės. Dėl pirmojo prizo kovojo šalies čempionė „Alpla“ ir taurės laimėtoja „Fivers“.

Jau trečius metus iš eilės supertaurė buvo įteikta „Fivers“ rankininkams. Jie nelauktai įtikinamai nugalėjo Austrijos čempionus 32:27. Abu sostinės ekipos lietuviai T.Eitutis ir V.Žiūra įmetė po 3 įvarčius. Hardo komandoje D.Dilys nebuvo registruotas.

vaska

Šveicarija. Šveicarijos lygoje šį sezoną žaidžia vienas lietuvis – Vinterturo „Pfadi“ vartus saugojantis Arūnas Vaškevičius.

42 metų A.Vaškevičius šioje komandoje žaidžia antrą sezoną. Praėjusiame čempionate jis padėjo „Pfadi“ iškovoti Šveicarijos taurę, bet į šalies pirmenybių finalą Vinterturo rankininkai nepateko.

Naująjį sezoną „Pfadi“ ekipa pradėjo namie įveikdama Gosau „Fortitudo“ komandą 24:20.

Vokietija. Anksčiausiai Europoje į ilgą kelią pajudėjo Vokietijos bundeslyga. Tiesa, pirmojoje bundeslygoje lietuviai nežaidžia, o antrojoje šį sezoną debiutuoja Gerdas Babarskas (Bytighaimo BBM) ir Austrijos pilietybę turintis Romas Kirveliavičius („Coburg“).

Deja, Bytighaimo rankininkams sezonas prasidėjo prastai ir jie 1-2 įvarčių skirtumu pralaimėjo abejas rungtynes. Koburgo ekipa laimėjo vieną iš dviejų pirmųjų mačų.

Rezultatai

Austrijos lyga
1 turas
Leobeno „Union“ (Truchanovičius 6, Petreikis 3) – Vienos „Fivers“ (Eitutis 4, Žiūra 4) 29:42.
Vienos „Insignis“ (Strazdas traumuotas) – Bruko „Bulls“ 28:26.
„Linz“ – Hardo „Alpla“ (Dilys neregistruotas) 14:28.

Šveicarijos lyga
1 turas
Vinterturo „Pfadi“ (Vaškevičius) – Gosau „Fortitudo“ 24:20.

Vokietijos 2 lyga
1 turas
Rostoko „Empor“ – „Coburg“ (Kirveliavičius 5) 26:25.
Hageno „Eintracht“ – Bytighaimo BBM (G.Babarskas 0) 24:23.
2 turas
„Coburg“ (Kirveliavičius 4) – „Henstedt“ 34:31.
Bytighaimo BBM (G.Babarskas 4) – Dormageno „Bayer“ 23:25.

 

Varžybų rezultatai