Lietuviai svetur. Čempionų gretas papildė A. Malašinskas, P. Babarskas ir S. Vijūnaitė, o R. Bernatonio finalai prasideda rytoj

2017-05-30

MalasinskasGeriausias 2016 – ųjų metu šalies rankininkas Aidenas Malašinskas per vieną savaitę savo trofėjų lentyną papildė dar dviem titulais. Nepatyrę nei vieno pralaimėjimo lygoje „Motor“ tampo nacionalinių pirmenybių čempionais, o vėliau triumfavo ir Ukrainos taurės varžybose. Finale lietuvio atstovaujamos ekipos laukė puikiai Lietuvos rankinio gerbėjams pažįstamas „ZTR“ klubas, kuris Baltijos lygos ketvirtfinalyje eliminavo Kauno „Granitą – Karį“. Vis tik „ZTR“ sugebėjo „Motor“ rankininkams priešintis tik kiek daugiau nei kėlinį. Po pirmųjų 30 minučių „Motor“ persvara buvo minimali (13:12). Vėliau čempionai įjungė aukštesnę pavarą, o daugiausiai darbo pats ėmėsi ir Aidenas Malašinskas, kuris su 9 pelnytais įvarčiais tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. „Motor“ šventė pergalę rezultatu 31:21 ir Ukrainoje laimėjo viską, kas įmanoma. Aidenas su „Motor“ klubu kontraktą turi ir kitiems metams, o pagrindiniai Ukrainos čempionų uždaviniai ir tikslai vis tik yra pajėgiausioje Europoje čempionų lygoje.

Kitam Lietuvos rankininkui, kuris taipogi žaidė savo šalies taurės finale,čempionu tapti nepavyko. Jonas Truchanovičius ir „Montpellier“ klubas finale nusileido vieniems iš pagrindinių savo oponentų Prancūzijoje „Nantes“ rankininkams 32:37. Jonas Truchanovičius savo ekipai šiame susitikime pelnė 2 įvarčius. „Montpellier“ taurės aštuntfinalyje eliminavo ir pajėgiausią Prancūzijos klubą „PSG“, kuris jau yra užsitikrinęs ir šių metų čempionų titulą, antri lygoje jau tikrai liks „Nantes“ rankininkai, o Jonas Truchanovičius su „Montpellier“ jeigu neatsitiks didelių staigmenų užims trečiąją vietą. Jau debiutiniame sezone Jonas Truchanovičius yra nominuotas ir geriausio kairiojo pusiau krašto lygos rinkimuose, jo varžovais  Prancūzijoje šioje pozicijoje yra Mikkelis Hansensas iš PSG bei Jeremy Suty atstovaujantis „Cesson“ ekipą.

Dar vienas pralaimėtas finalas buvo Austrijoje. Vytauto Žiūros Vienos „Fivers“ klubas pralaimėjo ir antrąjį finalo susitikimą prieš Hardo „Alpla“ 32:30 bei turės tenkintis antrąją vieta lygoje. Vytautas į „Alplos“ vartus kamuolį šiame mače pasiuntė 7 kartus, o šiame mače išaiškinti nugalėtojui prireikė net dviejų pratęsimų.

Čempionu Slovėnijos pirmenybėse tapo Povilo Babarsko „Pivovarna laško“ klubas. Jis paskutiniame lygos ture 26:38 išvykoje nušlavė Novo mesto „Krka“ rankininkus ir su 55 taškais tvirtai finišavo pirmoje Slovėnijos lygos vietoje. Paskutiniame mače Povilas Babarskas įvarčių savo komandai nepelnė.

bernatonisSezonas dar nesibaigė Rumunijoje žaidžiančiam Rolandui Bernatoniui ir jo „CSM“ klubui, kuris pusfinalyje iki dviejų pergalių 2:1 palaužė „Potaissa“ rankininkus. Lemiamą mačą „CSM“ laimėjo 22:24, o finale jų jau laukia kitas Bukarešto klubas – „Dinamo“. Finalas bus žaidžiamas iki trijų pergalių, o pirmasis susitikimas įvyks jau gegužės 31 dieną.

Savo galimybes pakovoti dėl patekimo į aukščiausią Vokietijos lygą stipriai susikomplikavo Gerdas Babarskas ir „Bietigheim“ klubas, kuris 30:25 pralaimėjo vieniems iš pagrindinių konkurentų „Huttenburg“ rankininkams. Likus dviems turams „Bietigheim“ nukrito iki penktosios pozicijos, o į aukščiausią lygą pereis trys pirmosios komandos. Nuo trečiosios vietos „Bietigheim“ atsilieka dviem taškais, todėl šansų pakovoti dėl kelialapio jie vis dar neprarado.

Tuo tarpu Prancūzijoje Vaidoto Groso „Istres“ komanda, kuri taipogi kovojo dėl kelialapio į stipriausią šalies lygą, jau pasitraukė iš kovos. Pirmaisiais jų varžovais pereinamosiose varžybose tapo „Massy“ klubas ir jam pirmąjį mačą „Istres“ pralaimėjo 21:26. Antrajame susitikime pergalę šventė jau lietuvio komanda 30:26, tačiau to, jog panaikintų varžovų įgytą 5 įvarčių pranašumą nepakako ir „Istres“ pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į Prancūzijos stipriausiąją lygą.

Čempioniškai sezoną Austrijoje užbaigė Sonata Vijūnaitė ir „Hypo no“ komanda, kuri ir antrosiose finalo rungtynėse 31:23 nugalėjo „Fivers“ merginas. Ši pergalė „Hypo no“ tapo savotišku revanču prieš „Fivers“, kadangi taurės varžybose pergalę šventusi buvo pastaroji ekipa. Šiame mače Sonata įvarčiais nepasižymėjo.

Sunkiai sezone Vengrijoje startavusi Kišvardos „Master Good“ komanda atsitiesė antroje sezono pusėje ir išsaugojo vietą aukščiausioje šalies lygoje. Paskutiniame susitikime Marijos Gedroit klubas sužaidė lygiosiomis 26:26 su „Budaor“ komanda ir su 16 taškų liko 11 pozicijoje.

Varžybų rezultatai