Lietuviai svetur. Čempionų lygos aktualijos bei nacionalinių čempionatų rezultatai

2017-02-15

Čempionų lyga

Celės „Pivovarno lasko“ ekipa, kuriai atstovauja Povilas Babarskas, pralaimėjo vienas svarbiausių iki šiol sezono rungtynių ir susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl patekimo į kitą etapą. Bene skaudžiausią pralaimėjimą slovėnų klubas patyrė rungtynėse su „Kristianstud“ rankininkais, kuriems Povilo klubas nusileido rezultatu 27:28 (13:13). Po šio pralaimėjimo „Pivovarno lasko“ prarado šeštąją poziciją grupėje, kuri dar garantavo patekimą į kitą etapą, būtent „Kristianstad“ ekipa šiuo metu šoktelėjo iki šeštosios pozicijos ir aplenkė Celės klubą vienu tašku. Šiose nesėkme pasibaigusiose rungtynėse Povilas įvarčių nepelnė. „Pivovarno lasko“ ekipai dar liko sužaisti keturias rungtynes.

Tuo tarpu silpnesnėse čempionų lygos grupėse žaidžiančių „Motor“ ir „Montpellier“ klubų keliai susikirs jau kovoje dėl patekimo į aštunfinalį.

jonasstJono Truchanovičiaus „Montpellier“ pergalingai užbaigė savo pasirodymą C grupėje ir įveikė „Elverum“ ekipą 31:24 (16:11). Šios rungtynės prancūzams iš esmės jau nieko nebelėmė, kadangi jie jau buvo užtikrinę pirmąją vietą grupėje. Puikiai šiame susitikime darbavosi Jonas Truchanovičius, kurio sąskaitoje net 7 pelnyti įvarčiai. Tai kol kas rezultatyviausios Jono rungtynės čempionų lygoje.

Zaporožės „Motor“ klubas, kurio gretose žaidžia geriausiu Lietuvos 2016 metų rankininku išrinktas Aidenas Malašinskas, nugalėjo „Team Tvis“ ekipą iš Danijos 30:28 (15:17). A. Malašinskas pelnė savo komandai 4 įvarčius. D grupėje žaidžianti „Motor“ ekipa užėmė antrąją vietą ir tai reiškė, jog būtent su C grupės pirmąja ekipa, ukrainiečiai kausis dėl kelialapio į lygos aštunfinalį, kuriame jau lauktų ir stipresniųjų A ir B grupių komandos.

„Motor“ ir „Montpellier“ pirmoji akistata įvyks kovo  1-5 dienomis, antrasis susitikimas turėtų įvykti kovo 8-12 dienomis.

EHF taurė

Gintaras-Savukynas3Gintaro Savukyno treniruojama Rihimiakio „Cocks“ ekipa nesėkme pradėjo grupių etapo rungtynes. Suomijos klubas, prie kurio nuo kito sezono prisijungs ir lietuvis vartininkas Giedrius Morkūnas, nusileido „Anaitasuna“ ekipai iš Ispanijos 24:30. Be Suomijos ir Ispanijos klubų, šioje D grupėje dar varžosi Lisabonos „Benfica“ bei vokiečių „Melsungen“ ekipa.

Nacionaliniai vyrų čempionatai

Nesėkmės Celės rankininkus, ir tuo pačiu Povilą Babarską, lydi ir Pietryčių lygoje. „Pivovarna lasko“ klubas pralaimėjo svarbias rungtynes Zagrebo „PPD“ klubui 29:32. P. Babarskas šiame mače pasižymėjo vienu pelnytu įvarčiu. Nors šiuo metu slovenų ekipa ir užima ketvirtąją pozicija lygoje, kuri dar leistų patekti į finalinio ketverto varžybas, tačiau tik vienu tašku lenkia Bresto „Meshkov“ klubą, kuris žaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Šveicarijoje žaidžiančio Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ ekipa iškovojo itin svarbią pergalę prieš Berno „Muri“ rankininkus 24:30. „Pfadi“ šiuo metu lygoje užima antrąją vietą ir nuo lyderių „Kaddeten“ rankininkų atsilieka keturiais taškais

Belgijos Nyderlandų pirmenybėse jau kur kas rezultatyvesnes rungtynes nei praėjusiame ture sužaidė abu Zvertermeryje rungtyniaujantys lietuviai, o jų ekipa iškovojo pergalę. „Hurry up“ klubas 30:26 įveikė „Merksem“, o V. Trainavičiaus sąskaitoje 5 įvarčiai, T. Bernatavičiaus – 4 įvarčiai. „Hurry up“ ekipa, kaip jau rašėme praėjusioje apžvalgoje, yra penktoje turnyrinės lentelės vietoje ir aukščiau pakilti jau nebegali.

Austrijos lygoje pergalę iškovojo Beno Petreikio Leobeno „Union“ ekipa. „Union“ nugalėjo Ferlacho „Kelag“ rankininkus 28:32, o  B. Petreikis prie pergalės pridėjo 4 įvarčius.

Antrojoje Austrijos lygoje trijų lietuvių atstovaujama Švaco „Tirol“ pralaimėjo Vienos „Fiver“ klubui 28:30. M. Andriuška ir Š. Sakalauskas pelnė po 2 į įvarčius, o Tirol vartus gynė Aistis Pažemeckas.

Rolandas BernatonisIr toliau Rumunijoje jau kur kas solidesnį žaidimą demonstruoja Rolando Bernatonio Bukarešto „CSM“ rankinio klubas, kurio sezono pradžia buvo išties sudėtinga. „CSM“ šį kartą įveikė kitą Bukarešto ekipą „Steaua“ 24:19, o R. Bernatonis prie pergalės pridėjo 2 įvarčius. „CSM“ šiuo metu yra ketvirti Rumunijos lygoje.

Pastaruoju metu itin neblogai Lenkijoje atrodžiusi Mindaugo Tarcijono Opolės „Gwardia“ šįkart nusileido lygos autsaideriams Elblongo „Meble Wojcik“ rankininkams 23:20, o lietuvis aikštę paliko be įvarčių.

Portugalijoje apmaudžią nesėkmę patyrė Pauliaus Orlovskio „Horta“ klubas, kuris minimaliai 30:29 pralaimėjo Bragos „Arsenal“ klubui. Paulius į varžovų vartus tiksliai atakavo vieną kartą.

Apmaudžią nesėkmę patyrė ir antroje Vokietijos lygoje žaidžianti Gerdo Babarsko „Bietigheim“ ekipa, nusileidusi „Nordhorn“ rankininkams 28:30. G. Babarskas sužaidė puikias rungtynes ir pelnė 6 įvarčius, tačiau ši nesėkmė apsunkino „Bietigheim“ padėtį. Ilgą laiką antrosios Vokietijos lygos viršūnėje laikęsis lietuvio klubas dabar su 29 taškais yra ketvirtoje vietoje, o į aukščiausią Vokietijos lygą patenka trys stipriausios antrosios lygos komandos.

Prancūzijos antrojoje lygoje Vaidoto Groso „Istres“ sužaidė lygiosiomis su „Chartres“ rankininkais (23:23), V. Grosas įvarčių nepelnė. Kito lietuvio Viliaus Rašimo „Limoges“ klubas turėjo pripažinti „Caen“ ekipos pranašumą 22:25. „Istres“ šiuo metu lygoje yra ketvirti.

Nacionaliniai moterų čempionatai

Islandijoje Gretos Kavaliauskaitės „IBV“ ekipa sužaidė lygiosiomis su „Fylkir“ merginomis 27:27. G. Kavaliauskaitė ir vėl buvo rezultatyvi, ji į vartus tiksliai metė 5 kartus. Jos ekipa dabar užima penktąją pozicija lygoje.

Taip pat Islandijoje žaidžiančios Dianos Šatkauskaitės „Valur“ apmaudžiai nusileido „Grotta“ klubui 21:22. D. Šatkauskaitė pelnė net 8 įvarčius, tačiau to jos komandai nepakako. „Valur“ vienu tašku šiuo metu lenkia „IBV“ komandą ir yra ketvirtos.

 

Varžybų rezultatai