Lietuviai svetur. Derbių, apmaudžių pralaimėjimų bei puikių pasirodymų kupina lietuvių savaitė

2016-09-19

Povilas_Babarskas_23052015SEHA lygoje P. Babarsko klubas iškovojo pergalę bei patyrė pralaimėjimą

Ketvirtajame lygos ture Povilo Babarsko atstovaujamas Celje „Pivovarna Laško“ klubas po dramatiškos kovos sugebėjo išplėšti pergalę prieš Bosnijos ir Hercogovinos „Izvidač CO“ klubą. Visas rungtynes vyko dramatiška kova, tačiau paskutines rungtynių minutes drausmingiau sužaidė slovėnų klubas su lietuvaičiu priešakyje ir šventė pergalę rezultatu 32:31 (14:15). P. Babarskas prie šios ekipos pergalės prisidėjo vienu įvarčiu.

Kitame ture „Pivovarna Laško“ jau laukė galingas varžovas iš Makedonijos Skopje „Vardar“ klubas.  Nuo pirmųjų rungtynių minučių dominavę Makedonai savo varžovams apie pergalę neleido net pagalvoti. Po pirmojo kėlinio ekipas jau skyrė 7 įvarčiai (13:20), o galutinis rungtynių rezultatas 40:29 „Vardar“ ekipos naudai. Kaip ir praeitame susitikime, taip ir šiame Povilas Babarskas pasižymėjo vienu tiksliu metimu į varžovų vartus.

Kirveliavičiaus klubas stringa Vokietijos Bundesliga pirmenybėse

Dvi nesėkmes iš eilės patyrė Romo Kirveliavičiaus „HSC Coburg“ klubas. Trečiajame lygos ture „HSC Coburg“ keliai susikirto su Vfl „Gummersbach“ ekipa, kuri pirmaudama didžiąją rungtynių dalį savo persvarą sugebėjo išlaikyti iki paskutinio teisėjo švilpuko bei šventė pergalę rezultatu 31:27 (16:13). Vfl „Gummersbach“ klubui šiose rungtynėse pavyko pristabdyti iki tol puikiai rungtyniavusį Romą, jo sąskaitoje šiose rungtynėse 2 pelnyti įvarčiai.

Nors kitose turo rungtynėse Romas jau buvo rezultatyvesnis, tačiau to jo klubui neužteko, kad iškovotų pergalę prieš Leipcigo SC „DHFK“ ekipą. Nors puolime „Coburg“ didesnių problemų neturėjo ir pelnė net 31 įvartį, tačiau susidūrė su didelėmis problemomis gynyboje į savuosius vartus praleisdami net 33 įvarčius. Galutinis rungtynių rezultatas 31:33 Leipcigo klubo naudai. Romo Kirveliavičiaus sąskaitoje šiose rungtynėse 6 tikslūs metimai. Po 4 sužaistų rungtynių „Coburg“ turi vieną pergalę bei tris pralaimėjimus.

Tuo tarpu antrojoje Bundesligoje rungtyniaujantis Gerdo Babarsko Bietigheimo „SG BBM“ klubas iškovojo dar vieną pergalę. Šį kart „SG BBM“ sugebėjo įveikti Vfl „Bad“ klubą. Nuo pirmųjų rungtynių minučių dominavę Bietigheimo rankininkai solidžią persvarą susikrovė jau iki didžiosios pertraukos (17:9) ir antrasis kėlinys tebuvo formalumas. Pergalę G. Babarsko ekipa šventė rezultatu 28:22. Lietuvaitis prie ekipos sėkmės prisidėjo  pelnytu įvarčiu.

Galingas lietuvių pasirodymas Islandijoje ir apmaudūs jų klubų pralaimėjimai

stropusKlaipėdos „Dragūne“ kartu rungtyniavę Karolis Stropus bei Mindaugas Dumčius šį sezoną kartu vilki „Akureyri“ klubo marškinėliais.   Puikus lietuvaičių žaidimas rungtynėse su „Grotta Gardabaer“ ekipa nebuvo vainikuotos komandos pergale. Po dramatiškos kovos „Akureyri“ ekipa vieno įvarčio skirtumu nusileido varžovams (20:21). Abu lietuviai šiose rungtynėse pelnė po 4 įvarčius, o Karolis Stropus gavo naudingiausio žaidėjo savo komandoje apdovanojimą.

Trečiajame ture fortūna vėl atsuko nugarą mūsiškių klubui.  „Akureyri“ patyrė dar vieną pralaimėjimą minimalia persvara 25:24. Šį kartą skriaudiku tapo Vestmannaeyjaro „IBV“ klubas. Mindaugas Dumčius šiose rungtynėse pelnė 2 įvarčius, o Karolis Stropus pasižymėjo net 8 tiksliais metimais į varžovų vartus.

Tas pats vieno įvarčio užkeikimas lydėjo ir kitą Islandijoje rungtyniaujantį lietuvį Giedrių Morkūną. Jis kartu su „Haukar“ klubu rezultatu 30:31 (15:15) turėjo pripažinti „Afturelding“ komandos pranašumą.

Lietuviai siautėjo Austrijoje

00000ziuraPirmąją pergalę HLA lygoje iškovojo HC „Fivers WAT“ su Vytautu Žiūra. Jiems rezultatu 35:23 pavyko tiesiog nušluoti HC „Linz AG“ klubą. Lietuvis šiose rungtynėse rungtyniavo išties puikiai ir prie pirmosios savo ekipos pergalės šiame sezone prisidėjo 8 pelnytais įvarčiais.

Tuo tarpu Daugirdo Dilio Alplos HC „Hard“ klubas naujojo sezono starte ir toliau neklumpa. Dar viena pergalė pasiekta prieš Bregenzo „HP“ ekipą 29:25. Lietuvis šiose rungtynėse įvarčiais nepasižymėjo, tačiau jo ekipa po dviejų turų įsitvirtino pirmoje lygos vietoje.

Beno Petreikio puikaus žaidimo jo komandos pergalei neužteko. Jo atstovaujama „Union JURI“ ekipa pralaimėjo rungtynes prieš SC „kelag Ferlach“ klubą rezultatu 28:33 (14:19). B. Petreikis buvo didžiausias galvos skausmas varžovams, jo sąskaitoje 7 tikslūs metimai į oponentų vartus.

Antrojoje pagal stiprumą Austrijos lygoje žaidžiantis „Medalp Handball Tirol“ su Mindaugu Andriuška ir vartininku Aisčiu Pažemecku nepaliko jokių vilčių HC „Fivers WAT“ klubui. Lietuvius savo gretose turinti komanda laimėjo daugiau negu įtikinamai 35:25. Andriuška įvarčių šiose rungtynėse nepelnė.

Tuo tarpu Gyčio Šmantausko „ATV TDE“ komandai dėl pergalės teko kautis iki paskutinės rungtynių sekundės. Rezultatyviose ir atkakliose rungtynėse nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis ir rezultatu 31:30 lietuvio atstovaujama ekipa sugebėjo įveikti „Schlafraum at Karten“ klubą. Lietuvis prie pergalės prisidėjo vienu įvarčiu.

Lenkijoje klupo Mindaugo Tarcijono klubas, Rumunijoje – Bernatonio

Rolandas BernatonisDvi nesėkmes kaimyninėje Lenkijoje patyrė M. Tarcijonas su Gvardia „Opole“ klubu. Kvidzyno „MMTS“ klubas pranoko lietuvaičio ekipa rezultatu 27:20 (14:12), o Vyslos „Plock“ klubui nusileista 38:28. Lietuvis į „MMTS“ vartus kamuolė taikliai metė vieną , o į „Plock“ du kartus.

Apmaudų pralaimėjimą Rumunijoje principiniame mače patyrė Rolando Bernatonio Bukarešto „CSM“. Bukarešto derbyje tarp „CSM“ ir „Dinamo“ kaip įprasta virė kieta ir nuožmi kova. Po pirmosios rungtynių dalies rezultatas buvo lygus 16:16, tačiau po finalinio rungtynių švilpuko džiaugėsi „Dinamo“ rankininkai, kurie pergalę sugebėjo išplėšti vieno įvarčio skirtumu 28:27. Šiose rungtynėse lietuvis buvo itin naudingas, jis 4 kartus varžovų vartininką privertė kamuolį traukti iš savųjų vartų.

Šveicarijoje bei Nyderlanduose lietuvių klubus lydėjo sėkmė

Arūnas Vaškevičius padėjo savajai komandai VinterThurho „Pfadi“ iškovoti dar dvi pergales. „TSV Fortitudo“ ekipa įveikta rezultatu 16:19, o Bazelio „RTV 1879“ klubas įveiktas rezultatu 31:25. Abejose rungtynėse A. Vaškevičius ne kartą gelbėjo savąją komandą nuo įvarčių ir buvo vienas pagrindinių raktų į sėkmę Šveicarijos klube.

Pergale gali džiaugtis ir du lietuviai rungtyniaujantys Nyderlandų BENE lygoje. Vaido Trainavičiaus bei Tomo Bernatavičiaus „JMS/Hurry Up“ iškovojo pergalę 3 lygos ture įveikdama Kornefo  „Werving & Selectie“ rezultatu 29:22. Po trijų turų Bernatavičiaus ir Trainavičiaus klubas turi savo sąskaitoje po 1 pergalę, 1 pralaimėjimą ir 1 lygiąsias bei užima 7 – ąją vietą lygoje.

Varžybų rezultatai