Lietuviai svetur. Dramatiškos „Velux“ čempionų lygos kovos, EHF taurės pasirodymai bei rezultatai iš nacionalinių čempionatų

2016-10-10

Čempionų lygoje skirtingas lietuvių pasirodymas

Celje Pivovarna „Lasko“, kurioje rungtyniauja lietuvaitis Povilas Babarskas, „Velux“ Čempionų lygoje patyrė dar vieną nesėkmę. Povilas_Babarskas_23052015Namuose žaidusi Slovėnijos ekipa priėmė svečius iš Makedonijos HC „Vardar“ rankininkus. Pirmoje rungtynių dalyje vyko lygi ir atkakli kova, todėl po pirmųjų trisdešimt rungtynių minučių ir rezultatas buvo lygus 15:15. Antrajame kėlinyje svečiai visgi perėmė iniciatyvą į savo rankas ir rungtynes laimėjo užtikrintai 32:26. Povilas šiame susitikime įvarčiais nepasižymėjo ir du kartus buvo pašalintas iš aikštės dviems minutėms. Tai buvo antroji „Lasko“ ekipos nesėkmė iš trijų rungtynių, kitas rungtynes Celje rankininkai žais išvykoje su Kielcų „Tauron“ klubu.

Fortūna nustojo šypsotis ir kito lietuvio Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ komandai.  Jau antrą kartą šį sezoną prancūzai čempionų lygoje pralaimėjo vos vieno įvarčio skirtumu. Šį kartą „Montpellier“ skriaudikais tapo „Elverum Handball“ ekipa, kuri rungtynes laimėjo 32:31. Jonas Truchanovičius šiose rungtynėse pelnė 5 įvarčius, už jį rezultatyviau prancūzų klube žaidė tik 6 pelnęs Jure Dolenec. Spalio 15 dieną Truchanovičiaus ekipa namuose egzaminuos Chekovskio „Medvedev“ klubą.

Aidenas MalašinskasPergale džiaugtis šią savaitę stipriausioje Europos lygoje galėjo tik Aidenas Malašinskas. Jo Zaporožės „Motor“ klubas palaužė TTH „Holstebro“ rankininkus. Nuo pirmųjų rungtynių minučių „Motor“ klubas šovė į priekį ir prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo 19:10. Nors antrojoje susitikimo pusėje svečiams iš Danijos pavyko priartėti, tačiau šeimininkai šventė pergalę 34:28. Aidenas Malašinskas prie antrosios ekipos pergalės prisidėjo net 6 pelnytais įvarčiais. Spalio 15 dieną „Motor“ keliaus į Turkiją žaisti prieš „Besiktas“ ekipą.

Lietuvių pasirodymai EHF taurėje

Bukarešto „CSM“ klubas, kuriame rungtyniauja Rolandas Bernatonis, pirmosiose rungtynėse prieš Rijekos „Zamet“ ekipą iškovojo pergalę rezultatu 29:23 ir prieš atsakomąsias rungtynes savo sąskaitoje turi 6 įvarčių pranašumą. Puikias rungtynes sužaidė Rolandas Bernatonis, jis į „Zamet“ vartus kamuolį siuntę 4 kartus.

Islandijoje rungtyniaujančio Giedriaus Morkūno „Haukar“ ekipa sugebėjo iššvaistyti net 8 įvarčių turėtą pranašumą ir sužaidė lygiosiomis su „Alingsas“ ekipa 24:24. Giedrius Morkūnas šiose rungtynėse ne tik gerai darbavosi savuose vartuose, bet vieną kartą kamuolį sugebėjo pasiųsti ir į varžovų vartus.

Arūnas Vaškevičius 2Nesėkmingiausias pirmosios rungtynės susiklostė Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ ekipai, kuri po pirmojo susitikimo turi 5 įvarčių deficitą. Šveicarai pirmąjį savo susitikimą pralaimėjo „Balatonfured“ rankininkams 23:28 ir turės bandyti atsigriebti rungtynėse namuose.

Hardo „Alpla“ susitiko su puikiai žinomu Minsko „SKA“ klubu ir sugebėjo jį įveikti rezultatu 28:25. Lietuvis Daugirdas Dilys šiose rungtynėse nerungtyniavo.

Prancuzijoje J. Truchanovičiaus klubo pergalė

jonas-truchanovicius-69488146Atsitiesė stipriausioje Prancūzijos lygoje rungtyniaujanti „Montpellier“ ekipa, kuri be didesnio vargo susitvarkė su „Cesson“ rankininkais ir įveikė pastaruosius rezultatu 35:28. Tai buvo antrojo „Montpellier“ pergalė per tris turus, po jos lietuvio klubas pakilo į šeštąją vietą. Jonas Truchanovičius prie šios pergalės prisidėjo vienu pelnytu įvarčiu. Lygoje ir toliau pirmauja neklumpanti „PSG“ ekipa, o kitu „Montpellier“ varžovu bus turnyrinės lentelės kaimynai „AIX“ rankininkai.

Antrojoje Prancūzijos lygoje žaidžiančius lietuvius lydėjo nesėkmės. Viliaus Rašimo „Limoges“ ekipa pralaimėjo „Cherbourg“ klubui rezultatu 31:26, o Vaidoto Groso „Istres“ 28:32 turėjo pripažinti „Valence“ pranašumą.

Vokietijoje R. Kirveliavičiaus ekipa ir toliau klumpa

Jau šeštąją nesėkmę iš eilės Bundeslygoje patyrė Romo Kirveliavičiaus atstovaujamas „Coburg“ klubas, kuris šį kartą nusileido „Wetzlar“ rankininkams. Romas šį kartą vėl buvo rezultatyvus ir pastebimas, jis pelnė 5 įvarčius. Po šio pralaimėjimo „Coburg“ lygoje užima priešpaskutinę vietą.

Kur kas sėkmingiau sekasi antroje pagal stiprumą Vokietijos lygoje žaidžiančio Gerdo Babarsko „Bietigheimo“ ekipai. Jie iškovojo dar vieną pergalę, įveikdami „Friesenheim“ rankininkus rezultatu 29:26. Gerdo sąskaitoje 6 pelnyti įvarčiai.

Islandijoje lietuviškų klubų kaktomuša

Karolio Stropaus ir Mindaugo Dumčiaus atstovaujama „Akureyri“ ekipa susitiko su Giedriaus Morkūno „Haukar“ klubu. Geriau rungtynes pradėję „Haukar“ rankininkai pirmavo nuo pat rungtynių pradžios ir neleido „Akureyri“ rankininkams net pagalvoti apie pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 26:29 Morkūno atstovaujamos komandos naudai. Karolis Stropus pasižymėjo 3 įvarčiais, Mindaugas Dumčius tikslus buvo 5 kartus.

Nyderlandų Belgijos čempionate toliau siautėja lietuviai

„Hurry up“ klubas su Tomu Bernatavičium ir Vaidu Trainavičium ir toliau nesustabdomai rungtyniauja Nyderlanduose. Šį kartą jų aukomis tapo čempionų titulą ginantis Haselto „Initia“ klubas. Po atkaklios kovos ‚Hurry up“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės, varžovus įveikdami 31:29. Trainavičius prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, Bernatavičius 7.

Šveicarijos, Austrijos, Rumunijos, Lenkijos, Portugalijos rezultatai

bernataviciusŠveicarijoje dar vieną pergalę iškovojo Viterturo „Pfadi“ ekipa, kurioje žaidžia Arūnas Vaškevičius. Puikiai vietinėje lygoje žaidžiantys „Pfadi“ rankininkai 30:20 nušlavė „Wacker“ rankininkus. Arūnas Vaškevičius blizgėjo ne tik gindamas savuosius vartus, bet sugebėjo pora kartu kamuolį pasiųsti ir į priešininkų vartų tinklą.

Austrijoje įvyko lietuviškų komandų susitikimas. Leobeno „Union“, kuri savo gretose turi Beną Petreikį surėmė ginklus su Vytauto Žiūros Vienos „Fivers“ klubu. Sėkmė šį kartą labiau lydėjo „Fivers“ rankininkus, kurie rungtynes laimėjo 33:27. Petreikis šiose rungtynėse pelnė 4 įvarčius, Žiūra prie pergalės prisidėjo 3 įvarčiais. 7 turo rungtynėse „Fivers“ pralaimėjo „Tirol“ 24:28. Žiūra šiose rungtynėse pelnė net 6 įvarčius. Leobeno „Union“ pralaimėjo taip pat vieno įvarčio skirtumu 23:24 „Moser Medical“ rankininkams, Petreikis pelnė 2 įvarčius.

Antrojoje Austrijos lygoje susitiko Augusto Strazdo „Falkensteiner“ ir Šmantausko „TDE Group“ ekipos. Nors Gytis Šmantausko pelnė net 10 įvarčių jo ekipa pralaimėjo rezultatu 34:26. Augustas Strazdas rezultatyvus buvo 3 kartus. Tuo tarpu „Tirol“ su Pažemecku bei Andriuška įveikė „Stahl“ rankininkus 30:26. Mindaugo Andriuškos sąskaitoje 3 pelnyti įvarčiai.

Bukarešto „CSM“ Rumunijoje nepavyksta įsibėgėti. Bernatonio atstovaujamas klubas patyrė dar vieną nesėkmę, šįkart nusileisdamas Turdos „Potaissa“ rankininkams 32:26. Kol kas iš 7 rungtynių vietiniame čempionate „CSM“ sugebėjo laimėti vos tris kartus.

Opolės „Gwardia“ Lenkijoje triuškinamai pralaimėjo galingai Kielcų „Vive“ komandai 34:23. Mindaugas Tarcijonas vieną kartą šiose rungtynėse kamuolį sugebėjo pasiųsti tiksliai į varžovų vartus. „Gwardia“ po šešių turų turi iškovojusi tris pergales.

Portugalijoje pergalę iškovojo Pauliaus Orlovskio „Horta“, kuri minimaliu rezultatu 27:26 įveikė „Mamede“ rankininkus. Paulius šiame susitikime pelnė du įvarčius.

Varžybų rezultatai