Lietuviai svetur. Fantastiškas „Hurry up“ revanšas, „Pivovarna laško“ nesėkmė ir nacionalinių čempionatų peripetijos

2017-02-28

Po praėjusiame ture iškovotos fantastiškos pergalės prieš Kielcų ekipą, šiame ture „Pivovarna laško“ rankininkams jau nepavyko sukurti kažko panašaus. Celės komanda, kurioje žaidžia Povilas Babarskas, nesugebėjo pasipriešinti grupės lyderiams Skopjės „Vardar“ ir nusileido jai rezultatu 30:35. Šiose rungtynėse Povilas Babarskas įvarčių nepelnė ir užsidirbo dviejų minučių pašalinimą. Likus žaisti du turus iki reguliaraus sezono pabaigos, „Pivovarna laško“ rankininkai vis dar yra šeštoje pozicijoje, kuri leistų patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau su jais taškais susilyginę yra Zagrebo „PPD“, o tik vienu tašku atsilieka ir „Kristianstad“.

trainaviEuropos iššūkio taurėje žaidžianti Zvertermėrio „Hurry up“ ekipa sukūrė tikrą stebuklą ir įveikė „Považskos Bystrica“ rankininkus didesniu skirtumu nei pralaimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes. Slovakijoje du lietuvius turinti Zvertemėrio komanda pralaimėjusi buvo rezultatu 19:30 ir atrodė, jog jau prarado šansus patekti į kitą etapą, tačiau namuose iškovojo pergalę 32:19 ir tai leido patekti į varžybų ketvirtfinalio etapą. Pergalingame mače Vaidas Tranavičius į vartus kamuolį tiksliai metė tris kartus, Tomas Bernatavičius pelnė vieną įvartį.

Vokietijos aukščiausioje lygoje žaidžianti Romo Kirveliavičiaus „Coburg“ ekipa ir toliau nesugeba surasti rakto į pergales. Vos 6 taškus turinti ir paskutinėje lygos vietoje esanti „Coburg“ šį kartą nusileido „Bergisch“ rankininkams 29:25. Romas Kirveliavičius pasižymėjo du kartus.

Tuo tarpu antroje Vokietijos lygoje žaidžianti kito Lietuvio Gerdo Babarsko „Bietigheim“ ekipa pasiekė labai svarbią pergalę. Jie rezultatu 25:26 įveikė vienus iš konkurentų dėl pirmųjų trijų vietų „Bad schwartau“ rankininkus. Lietuvaičio sąskaitoje 4 pelnyti įvarčiai. Po šios pergalės „Bietigheim“ ekipa šoktelėjo į trečiąją poziciją, kuri pasibaigus sezonui leistų pakilti į aukščiausiąją Vokietijos lygą.

Užtikrintą pergalę Šveicarijoje pasiekė Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ ekipa, kuri  33:22 įveikė „Kriens“ klubą. „Pfadi“ lygoje vis dar išlieka antri, o šiuo metu pirmauja „Kadetten“ klubas.

Austrijoje ir toliau puikiai sekasi Vienos „Fivers“ ekipai su V. Žiūra priešakyje. Šį kartą „Fivers“ įveikė „Moder Medical“ klubą 29:27, o lietuvis prie pergalės pridėjo 6 įvarčius. Po šios pergalės Vienos klubas vis dar išlieka antras, o lygoje pirmauja Hardo „Alpla“ rankininkai.

Apatinėje Austrijos lygos grupėje likęs Beno Petreikio Leobeno „Union“ patyrė pralaimėjimą prieš Švaco „Tirol“ 23:26. Benas Petreikis šiame susitikime pasižymėjo vienu pelnytu įvarčiu.

Antroje Austrijos lygoje tarpusavyje susitiko Švaco „Tirol“ su Aisčiu Pažemecku, Šarunu Sakalausku ir Mindaugu Andriuška bei Augusto Strazdo „Voslau“ klubas. Šiame susitikime abi komandos pasidalino po tašką, kadangi užfiksuotos lygiosios 25:25. Rezultatyviausias iš lietuvių buvo Strazdas, kuris pelnė 7 įvarčius, penkis pelnė kitoje barikadų pusėje buvęs M. Andriuška.

bernatonissRumunijoje pergalę iškovojo Rolando Bernatonio Bukarešto „CSM“ klubas 30:24 įveikęs vieną pagrindinių oponentų turnyrinėje lentelėje Turdos „Potaissa“ ekipą. R. Bernatonis į varžovų vartus tiksliai atakavo du kartus. Šiuo metu trečioje vietoje esanti „CSM“ yra treti ir būtent nuo „Potaissa“ klubo atsilieka vos vienu tašku. Lygoje užtikrinti pirmauja „Dinamo“ klubas.

Islandijoje šį savaitgalį vyko taurės varžybų lemiamos kovos, kuriose dalyvavo ir Giedriaus Morkūno „Haukar“ klubas, tačiau po labai atkaklaus pusfinalio turėjo pripažinti „Afturelding“ minimalų pranašumą 28:29. Pusfinalyje lietuvio ekipą eliminavęs „Afturelding“ kitą dieną finale 26:22  nusileido „Valur“ ekipai, kuri ir iškovojo Islandijos taurę.

Ukrainos nacionaliniame čempionate ir toliau neklumpa Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ klubas. Šį kartą jie laimėjo miesto derbį prieš „ZTR“ rankininkus 33:27, o A. Malašinskas prisidėjo vienu įvarčiu į varžovų vartus. Priminsime, jog Zaporožės „ZTR“ dalyvauja ir Baltijos rankinio lygoje bei žaidžia vienoje grupėje su Klaipėdos „Dragūnu“.

Portugalijoje nesėkmę patyrė Pauliaus Orlovskio „Horta“, kuri 26:36 nusileido „Madeira“ ekipai. Paulius šiame mače į varžovų vartus kamuolį pasiuntė du kartus.

jurgutyteVokietijos moterų rankinio lygoje dar vieną nesėkmę patyrė Živilės Jurgutytės Leverkuzeno „Bayer“. Šį kartą nusileista buvo „Metzingen“ merginoms 24:32. Živilė pelnė 3 įvarčius. Leverkuzeno merginos šiuo metu yra dešimtoje lygos vietoje ir kitas rungtynes žais su ketvirtoje vietoje esančia Leipcigo komanda.

Varžybų rezultatai