Lietuviai svetur. Galingas žaidimas Čempionų lygoje, startai EHF taurėje bei nacionalinių čempionatų batalijos

2017-10-09

Čempionų lyga

Ir toliau stipriausioje Europos lygoje neklumpa Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ klubas. Vieno stipriausių Prancūzijos klubų auka šį kartą tapo Stambulo „Besiktas“ ekipa, kurią „Montpellier“ įveikė rezultatu 36:32. Tai buvo jau ketvirtoji lietuvio ekipos pergalė čempionato starte iš eilės. Jonas Truchanovičius šį kartą į varžovų vartus kamuolį pasiuntė 2 kartus ir kartą užsidirbo dviejų minučių pašalinimą. Šiuo metu „Montpellier“ su 8 iškovotais taškais yra tvirta C grupės lyderė.

Aidenas Malašinskas

Svarbų tašką toje pačioje grupėje iškovojo ir Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ klubas, kuris namuose sužaidė lygiosiomis su Skopjės „Metalurg“ ekipa. Nors svečiai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau drausminga rungtynių pabaiga leido „Motor“ pasivyti varžovus ir rungtynes baigti rezultatu 28:28. Aidenas šį kartą vėl buvo rezultatyvus ir pelnė 5 įvarčius. Jis per sužaistas ketverias rungtynes jau turi savo sąskaitoje 17 įvarčių, o jo ekipa C grupėje užima antrąją vietą. Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi C ir D grupių ekipas.

EHF taurė

Kol kas antrajame pagal stiprumą Europos turnyre sėkme gali džiaugtis tik vieno lietuvio komanda. Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ iškovojo dvi pergales prieš Novi Sado „Vojvodina“ ekipą ir jau dabar žengė į kitą varžybų etapą. Abejas rungtynes lietuvių vartininko ekipa laimėjo užtikrintais skirtumais (35:22 ir 26:17).

Tuo tarpu kitų dviejų lietuvių, kurių komandos varžosi antrajame EHF taurės etape, likimas vis dar neaiškus. Gintaro Savukyno treniruojama ir Giedriaus Morkūno atstovaujama Ryhhimiakio „Cocks“ ekipa pirmąjį susitikimą išvykoje Bocholto „Achilles“ ekipai pralaimėjo rezultatu 35:40, o Mindaugo Tarcijono Opolės „Gwardia“ taip pat išvykoje nusileido Lisabonos „Benfica“ klubui. Tarcijonas šiame mače pelnė du įvarčius. Atsigriebti tiek „Cocks“, tiek „Gwardia“ galės kitą savaitgalį atsakomosiose rungtynėse namuose.

morkūnasss

Trečiajame varžybų etape be Arūno Vaškevičiaus tikrai matysime ir dar vieną lietuvį. Rolando Bernatonio „Fraikin“ klubas tik tuomet pradės savąjį pasirodymą šioje lygoje.

Prancūzija

Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ ekipa fantastiškai rungtyniauja ne tik čempionų lygoje, bet ir nacionaliniame čempionate. 4-ojo turo rungtynėse lietuvio klubas rezultatu 27:30 išvykoje nugalėjo praėjusių metų vicečempionus „Nantes“ rankininkus. Jonas Truchanovičius rungtynėse įvarčiais nepasižymėjo. Po šios pergalės „Montpellier“ kartu su „PSG“ klubu yra įsitvirtinę lygos viršūnėje, kadangi abi šios ekipos kol kas taškų neišbarstė. Kitame ture „Montpellier“ laukia dar viena išvyka ir rungtynės su „Rennes“ klubu, o akistata su „PSG“ įvyks dar negreit – gruodžio 20 dieną Monpeljė mieste.

plėta1

Antrojoje Prancūzijos lygoje ir toliau puikų sezono startą tęsia „Caen“ klubas, prie kurio šį sezoną prisijungė ir Skirmantas Plėta. 4 – ojo turo rungtynėse „Caen“ išvykoje rezultatu 21:26 nugalėjo „Nice“ ekipą, o Plėtos sąskaitoje 4 pelnyti įvarčiai. Šiuo metu „Caen“ su 6 taškais dalinasi 3-6 pozicijas, o kitame ture susitiks „St. Marcel“ klubu namuose. Debiutiniame sezone Prancūzijoje Plėta jau yra pelnęs 11 įvarčių.

Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo ir Vaidoto Groso „Istres“ klubas, kuris 25:23 nugalėjo „Selestat“ rankininkus. Praėjusiais metais vienais iš lyderių buvę „Istres“ šiemet per tris turus buvo surinkę vos 1 tašką, o dabar į savo sąskaitą įsirašė dar du. V. Grosas šiame pergalingame mače įvarčių nepelnė. Kitame ture „Istres“ laukia kova prieš „Billere“ rankininkus.

Be traumą besigydančio Viliaus Rašimo besiverčianti „Limoges“ patyrė nesėkmę rungtynėse prieš „Creteil“ klubą (35:28). Po šios nesėkmės „Limoges“ ekipa dalinasi 11-12 vietas su „Nansy“ rankininkais, o kitame ture susitiks su dar taškų neiškovojusia „Nice“ ekipa.

Vokietija

Nesėkmingas turas buvo Vokietijos antrojoje lygoje žaidžiančioms lietuvių ekipoms. Gerdo Babarsko „Bietigheim“ klubas kiek netikėtai buvo sutriuškintas „Hamm“ rankininkų 35:19. Tiesa, pats lietuvis ir šiame mače išliko rezultatyvus, jis atliko 5 tikslius metimus į oponentų vartus. Po 8 turų „Bietigheim“ ekipa savo sąskaitoje turi 12 taškų ir kitas rungtynes žais prieš „Nordhorn“ klubą, kuris turi dviem taškais daugiau.

Pralaimėjimą patyrė ir Mindaugo Dumčiaus bei Beno Petreikio „Aue“ ekipa, kuri minimaliu 1 įvarčio skirtumu (24:25) pralaimėjo Emsdetten klubui. Mindaugas šį kartą pelnė 4 įvarčius, o Beno sąskaitoje 1 tikslus metimas. „Aue“ klubas kol kas turi 4 taškus ir kitame mače išvykoje susitiks su „Bergischer“ rankininkais.

Ispanija

Savo starto EHF taurės varžybose laukianti „Fraikin“ ekipa su Rolandu Bernatoniu po truputėlį įsibėgėja aukščiausioje Ispanijos lygoje.  5-ojo turo rungtynėse namuose Granojerso klubas net 36:26 nugalėjo „Morrazo“ rankininkus. Naujajame savo klube R. Bernatonis ir vėl buvo rezultatyvus, jis aikštę paliko su 3 pelnytais įvarčiais.  Kol kas lygoje pirmauja „Barcelona“, kuri per penkis turus taškų dar nėra išbarsčiusi.

Kitos šalys

Sunkią pergalę Šveicarijoje iškovojo Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ ekipa, kuri tik 25:24 nugalėjo „Fortitudo“ ekipą. Per šešis turus „Pfadi“ rankininkai jau yra surinkę 11 taškų ir tvirtai lyderiauja savajame čempionate.

Austrijoje P.Babarsko „Bregenz“ 27:32 nugalėjo „Graz“ ekipą. Tai buvo trečioji pergalė per šešerias jau sužaistas lygos rungtynes, o P. Babarskas šiame mače pasižymėjo ne tik 1 pelnytu įvarčiu, bet ir diskvalifikacija. Tris dviejų minučių pašalinimus susirinkęs lietuvis buvo priverstas rungtynes baigti anksčiau laiko.

Vytauto Žiūros Vienos „Fivers“ iškovojo penktąją ir šeštąją pergales.  Šį kartą rezultatu 28:22 buvo įveikti vieni iš lyderių Hardo „Alplos“ rankininkai ir 30:23 nugalėta „Bruck“ ekipa.  Vytautas „Alplai“ atseikėjo 9 įvarčius, o į „Bruck“ vartus kamuolį pasiuntė 5 kartus. „Fivers“ šiuo metu užima pirmąją vietą Austrijoje.

BeNe lygoje pralaimėjo Vaido Trainavičiaus ir Lauryno Petrušio „Hurry up“ klubas, kuris 29:25 nusileido „Lions“ ekipai. V. Trainavičius šiose rungtynėse pelnė net 7 įvarčius, o legionieriaus karjerą pradėjusio Lauryno sąskaitoje 1 įvartis. Po penkių turų „Hurry up“ turi 4 taškus.

Suomijos čempionate „Cocks“ su Giedriumi Morkūnu 30:21 įveikė „Grifk“ rankininkus, o Tado Stankevičiaus „Dicken“ 27:20 nugalėjo „SIF“ ekipą. Tadas šiose rungtynėse įmetė 3 įvarčius. Kitose rungtynėse „Dicken“ jau nusileido „Atlas“ ekipai 28:26, tačiau Tado sąskaitoje ir vėl buvo trys įvarčiai. Po 4 turų „Cocks“ taškų dar nėra išbarstę, o „Dicken“ turi dvi pergales.

Ukrainoje savus reikalus ir toliau tvarko „Motor“. Be A. Malašinsko žaidęs čempionų klubas 26:40 nepaliko vilčių „Burevisnik“ ekipai. Zoporožės „Motor“ ir toliau savosiose pirmenybėse taškų dar nėra išbarstę.

Moterų pasirodymai

Vokietijoje šį savaitgalį vyko taurės varžybos, kuriose lietuviškoms ekipoms sekėsi skirtingai. Živilės Jurgutytės ir Marijos Gedroit Leverkuzeno „Bayer“ 19:28 sutriuškino „Beyerholde“ rankininkes. Živilė įvarčių nepelnė, o Marija pasižymėjo dviem tiksliais metimais. Tuo tarpu Eglės Alešiūnaitės ir Jurgitos Markevičiūtės „Rodertal“ 27:21 pralaimėjo „Buchholz“ ekipai. Markevičiūtė pelnė 3 įvarčius, o Alešiūnaitė įvarčių nepridėjo.DSCF0406

Rezultatyvus Brigitos Ivanauskaitės pasirodymas Norvegijoje padėjo „Fredrikstad“ įsirašyti dar vieną pergalę. 5 – ajame ture lygos debiutantė „Fredrikstad“ 22:24 nugalėjo „Stabaek“ rankininkes. Lietuvaitė šiame mače pelnė 3 įvarčius, o jos ekipa kol kas turi keturias pergales ir vos vieną patirtą pralaimėjimą.

Diana Šatkauskaitė į dar vieną pergalę atvedė „Valur“ rankininkes Islandijoje. Jos atstovaujama ekipa  26:27 nugalėjo „Stjarnan“ merginas, o Diana buvo rezultatyviausia žaidėja – ji pelnė net 8 įvarčius. „Valur“ kol kas su 7 taškais yra lygos lydere.

Pralaimėjimą Danijoje patyrė be traumuotos Robertos Ivanauskaitės žaidusi „Fredericia“ ekipa. Rezultatu 21:17 buvo nusileista „Horsens“ rankininkėms. Kol kas per keturis turus lietuvaitės ekipa iškovojo vos vieną pergalę.

Varžybų rezultatai