Lietuviai svetur. Merginos savuose klubuose buvo rezultatyvios, tačiau pergales pasiekti pavyko ne visoms

2016-09-20

zilinskaite_j10EHF Taurės pirmajame etape Jūratės Žilinskaitės klubo nesėkmė

Nesėkmingai lietuvaitės ekipai susiklostė pirmasis EHF taurės etapas, kuriame J. Žilinskaitės ekipa „Bnei Hertzliya“ iš Izraelio susirėmė su galinga vokiečių vfl „Oldenborg“ komanda. Jau pačiose pirmose rungtynėse vokietės tiesiog dominavo aikštėje ir nusprendė šios poros likimą. Rungtynes lietuvaitės atstovaujama komanda pralaimėjo savo varžovėms rezultatu 41:20 (21:8), jau po šių rungtynių tapo aišku, jog atsakomasis mačas bus tik formalumas. Šiose pirmose rungtynėse J. Žilinskaitė į savo sąskaitą įrašė du pelnytus įvarčius.

Atsakomasis mačas Izraelio klubui buvo ne ką lengvesnis. Vokietės įrodė, jog triuškinama jų pergalė pirmajame tarpusavio mače toli gražu nebuvo atsitiktinumas ir dar labiau užtvirtino savo persvarą. Antrosios rungtynės pasibaigė 36:20 (21:11) Oldenborgo komandos pergale. Šiose rungtynėse, kaip ir pirmajame mače, Jūratė pasižymėjo dviem įvarčiais.

Puikus lietuvių merginų pasirodymas Vokietijoje

Ir toliau puikiai Vokietijos aukščiausioje lygoje rungtyniauja lietuvaitė Živilė Jurgutytė, tiesa šį kartą jos gero žaidimo ekipos pergaleijurgu neužteko. Leverkuseno „Bayer“ klubas atrodė šiek tiek bejėgis kovoje su Metzingeno „Tus“ ekipa. Jau rungtynių pradžioje į priekį savo varžoves paleidę Leverkuseno merginos nesugebėjo atsitiesti ir pralaimėjo rungtynes 31:22 (17:13). Galima pasidžiaugti tuo, jog Živilė ir vėl buvo naudinga ir pastebima, aikštelę ji paliko su 6 pelnytais įvarčiais.

Sėkmingai antrojo turo rungtynės susiklostė antrojoje pagal stiprumą Vokietijos lygoje žaidžiančiai HC „Rodertal“ komandai su Jurgita Markevičiūte. Šį kartą „Rodertal“ klubas susidorojo su TSV „Haunstetten“ ekipa (30:26). Lietuvaitės sąskaitoje šiose rungtynėse 3 tikslūs metimai į varžovių vartus. Tai buvo jau antroji „Rodertal“ komandos pergalė sezono starte.

Diana ŠatkauskaitėIslandijoje lietuviškų klubų susirėmimas

Islandijoje jėgas aiškinosi klubai, kurie savo sudėtyse turi lietuvaites. Reikjaviko „Valur“ su Diana Šatkauskaite po atkaklios kovos sugebėjo palaužti Gretos Kavaliauskaitės Vestmannaeyjario „IBV“ klubą. Po pirmojo rungtynių kėlinio „Valur“ ekipa turėjo 3 įvarčių persvarą (15:12), o po ilgosios pertraukos sugebėjo išlaikyti susikrautą pranašumą bei šventė pergalę 26:22. Dianos Šatkauskaitės sąskaitoje net 7 pelnyti įvarčiai, tuo tarpu Greta Kavaliauskaitė vis dar nerungtyniauja dėl patirtos traumos.

Vengrijoje Marijos Gedroit klubo pralaimėjimas sezono starte

Jau pirmosiose Vengrijos nacionalinio čempionato rungtynėse Marija Gedroit buvo viena svarbiausių savo komandos žaidėjų, tačiau to jos komandai neužteko. Kisvarda „Master Good“ ekipa turėjo pripažinti varžovių Gyori „Audi ETO“ persvarą. Rungtynės baigėsi lietuvaitės klubo pralaimėjimu rezultatu 21:32, o M. Gedroit šiose rungtynėse pelnė 4 įvarčius.

Renatos Jatulevičes klubo pergalė Belgijoje bei sezono starto laukimas Austrijoje

Hubo „Initia Hasselt“ su vartininke iš Lietuvos sėkmingai startavo Belgijos nacionalinėse pirmenybėse. R. Jatulevičės klubas tiesiog nušlavė nuo kelio savo oponentes iš DB „Gent“ ekipos. Nuo pirmųjų rungtynių minučių dominavę „Initia Hasselt“ merginos pergalę šventė net 18 įvarčių persvara (42:24).

Tuo tarpu savojo starto jau šiandien Austrijoje laukia Sonata Vijūnaitė su „Hypo Niederosterreich“ klubu.

Varžybų rezultatai