Lietuviai svetur. Naujo sezono startai pažymėti sensacingais rezultatais

2017-09-04

Ivanauskaite triumfasPo truputį įvairiuose Europos šalyse prasideda naujasis 2017/2018 – ųjų metų rankinio sezonas. Tuo pačiu ir Lietuvos rankininkai, kurie rungtyniauja užsienyje jau sužaidė pirmuosius savo mačus.

Dėl kelialapio į čempionų lygą šį savaitgalį kovojo Giedriaus Savukyno treniruojama Ryhimiakio „Cocks“ ekipa, kuri praėjusiais metais tapo Baltijos lygos čempionais. Šiemet prie šio klubo prisijungė ir Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas, tačiau į čempionų lygą suomiams prasibrauti nepavyko. Atrankos pusfinalyje nusileista Lisabonos „Sporting“ ekipai 27:31. Būtent „Sporting“ ir iškovojo kelialapį į čempionų lygą, o „Cocks“ tęs kovas EHF taurės varžybose.

Jonas Truchanovičius Prancūzijoje startavo supertaurės varžybomis ir jo „Montpellier“ ekipa pusfinalyje 28:31 pralaimėjo „Nantes“ klubui. Asmeniškai Jonui šis susitikimas susiklostė gerai, jis su 5 pelnytais įvarčiais buvo vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų. Atsigriebti „Montpellier“ pavyko kovoje dėl trečiosios vietos. Mažajame finale įveiktas „St. Raphael“ klubas 37:29 ir iškovota trečioji vieta supertaurės varžybose. J. Truchanovičius šiame mače įvarčių nepelnė.

Vienas pirmųjų savo sezoną Austrijoje pradėjo Povilas Babarskas, kuris pernai dar atstovavo „Pivovarna lasko“ klubui ir varžėsi čempionų lygoje. Šiemet Povilas jau sugrįžo į jam pažįstamą „Bregenz“ ekipą, žaidžiančią aukščiausioje šalies lygoje, ir prisidėjo prie pirmosios šio klubo pergalės vienu pelnytu įvarčiu. „Bregenz“ pirmajame lygos mače rezultatu 25:23 išvykoje palaužė „Linz“ rankininkus.

Europinis startas „Bregenz“ klubui susiklostė ne taip sėkmingai. Europos taurės varžybose lietuvio ekipa pirmajame mače 28:30 nusileido kitam Austrijos klubui Vienos „Insignis“. P. Babarskas šiose rungtynėse du kartus nuginklavo varžovų vartininką ir taip pelnė du įvarčius.

Tuo tarpu antrojoje Austrijos lygoje žaidžiantis Augustas Strazdas ir jo „Voslau“ klubas pirmenybes pradėjo lygiosiomis su Insbruko „Tirol“ ekipa. Susitikimas baigėsi rezultatu 23:23, o A. Strazdas buvo rezultatyvus ir kamuolį į vartus siuntė net septynis kartus.

Dar vieną sezoną Šveicarijoje pradėjo legendinis mūsų šalies vartininkas Arūnas Vaškevičius, kuris ir toliau atstovauja Vinterturo „Pfadi“ klubai. Tiesa, sezono startas vienam stipriausių Šveicarijos klubų susiklostė ne itin sėkmingai. A. Vaškevičiaus klubas sužaidė lygiosiomis su „Aarau“ rankininkais 20:20. Antrajame ture „Pfadi“ taškų jau nebebarstė ir „Amicitia“ ekipą nugalėjo 32:20.

Aideno Malašinsko Zoporožės „Motor“ klubas savajį sezoną pradėjo iškart iškovodamas eilinį trofėjų Ukrainoje. Super taurės varžybose „Motor“ 24:21 įveikė to paties miesto „ZTR“ ekipą. Aidenas šiame mače įvarčiais nepasižymėjo. Praėjusiais metais „Motor“ Ukrainoje susižėrė visus įmanomus titulus, o pasirodymą Čempionų lygoje baigė šešioliktfinalyje, nusileidę „Montpellier“ klubui.

Gerdas_BabarskasPraėjusiais metais per žingsnį nuo aukščiausios Vokietijos lygos likę „Bietigheim“, kurių garbę gina lietuvaitis Gerdas Babarskas, šį sezoną pradėjo užtikrinta pergale. Namuose Babarsko klubas 30:20 įveikė „Rhein Vikings“ klubą, o vieno Lietuvos rinktinės lyderių sąskaitoje keturi pelnyti įvarčiai.

Antro turo rungtynėse „Bietigheim“ ekipa susitiko su iš aukščiausios Vokietijos lygos atėjusiu „Coburg“ klubu, kur rungtyniauja Romas Kirveliavičius. Romo atstovaujama „Coburg“ pranoko Gerdo „Bietigheim“ klubą rezultatu 33:27. G. Babarskas vėl buvo rezultatyvus, jo sąskaitoje 6 pelnyti įvarčiai, tuo tarpu R. Kirveliavičiaus prie pergalės prisidėjo 1 įvarčiu.

Šiais metais antrojoje Vokietijos lygoje matysime ir daugiau mūsų šalies rankininkų. Mindaugas Dumčius ir Benas Petreikis prisijungė prie „ EHV Aue“ ekipos. Kol kas naujas lietuvaičių klubas čempionato starte žygiuoja be pergalių. Pirmajame mače pralaimėta „THSV“ rankininkams 24:20, o antrosiose rungtynėse nusileista „Hamm“ klubui  35:28. M. Dumčius pirmajame mače pelnė 4 įvarčius, o antrajame 2. Beno Petreikio sąskaitoje atitinkamai 3 ir 1 tikslūs metimai.

Lenkijoje sezoną pradėjo M. Tarcijonas, kurio atstovaujama Opolės „Gwardia“ pirmajame susitikime nepaliko vilčių „Piotrkowanin“ rankininkams ir įveikė juos rezultatu 31:22. Lietuvis pirmajame lygos mače įvarčiais nepasižymėjo.

Fantastiškai legionierės karjera prasidėjo vienai iš sesių Ivanauskaičių. Brigita, kuri nuo šio sezono atstovauja Norvegijos aukščiausioje lygoje žaidžiančiai „Fredrikstad“ ekipai, jau pirmenybių starte su nauju savo klubu patiesė galingiausią Norvegijos ekipą. Lietuvaitės komanda rezultatu 28:25 nugalėjo daugkartines čempiones „Lavrik“ merginas, o mūsų šalies rankininkė prie šios istorinės pergalės pridėjo 2 pelnytus įvarčius. „Fredrikstad“ dar praėjusiais metais žaidė antrojoje pagal stiprumą Norvegijos lygoje, o šį sezoną pradėjo laimėdamos prieš praėjusių metų stipriausią šalies klubą.

Varžybų rezultatai