Lietuviai svetur. Naujojo sezono starte – rezultatyvūs lietuviai bei pirmieji trofėjai

2019-08-26

Kol didžioji dalis pajėgiausių šalies rankininkų, rungtyniaujančių Lietuvoje bei užsienyje dar tik laukia naujojo sezono startų pirmieji mūsų tautiečiai jau žengė į aikštes ir netgi iškovojo pirmuosius naujojo sezono titulus.

mindaugas dumčius rinktinė

Vokietijoje praėjusią savaitę startavo tiek pirmosios, tiek antrosios Bundeslygos kovos bei taurės varžybos.

Pergalingai naująjį sezoną antroje Vokietijos lygoje pradėjo klubą pakeitęs Mindaugas Dumčius, kuris su „Elbflorenz“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę naujajame sezone. Pirmosiose lygos rungtynėse lietuvio ekipa rezultatu 28:26 nugalėjo „Eisenach“ rankininkus. Prie pirmosios pergalės kairiarankis lietuvis prisidėjo 7 įvarčiais ir buvo rezultatyviausias savo ekipoje.

Taurės varžybose lietuvio atstovaujamai ekipai taip pat pavyko startuoti pergalingai. Pirmajame etape HC „Elbflorenz“ iškovojo pergalę prieš „Furstenfeldbruck“ rankininkus 31:28, o lietuvis aikštę paliko su keturiais įvarčiais. Tiesa, pergalingo žygio „Elbflorenz“ ekipai pratęsti nepavyko. Kitose rungtynėse M. Dumčiaus ekipa nors ir pirmavo po pirmojo kėlinio prieš aukščiausioje lygoje žaidžiančius „Bergischer“ rankininkus 11:10, tačiau turėjo rungtynes pralaimėjo rezultatu 22:28. Lietuvis ir šiame mače buvo tarp rezultatyviausių žaidėjų ir pelnė 6 įvarčius.

Beno Petreikio ir Viliaus Rašimo ekipai EHV „Aue“ pradėti naujojo sezono pergale antrojoje Vokietijos lygoje nepavyko. Lietuvių komanda 25:35 turėjo pripažinti „Bayer Dormagen“ pranašumą, o pirmosiose rungtynėse B. Petreikis pasižymėjo trimis įvarčiais.

Taurės varžybų starte „Aue“ taip pat iškovojo pergalę. Po atkaklios kovos rezultatu 27:25 buvo nugalėtas „Konstanz“ klubas. Šiame mače B. Petreikis buvo vienas rezultatyviausių susitikimo žaidėjų ir pelnė 5 įvarčius. Kitame mače „Aue“ rankininkai jau 26:31  nusileido Liudvigshafeno „Eulen“ ekipai, o įžaidėjui iš Lietuvos pasižymėti įvarčiais nepavyko.

trainavičius taurėPirmuoju trofėjumi šį sezoną gali džiaugtis Vaidas Trainavičius, kurio atstovaujama „Green Park Handbal“ ekipa iškovojo Olandijos supertaurę. Principinėse rungtynėse rezultatu 28:27 lietuvio ekipa palaužė HV „Kras – Volendam“ klubą, su kuriuo pernai susitiko ir šalies čempionato finale. Tuomet taip pergalę serijoje iki dviejų pergalių šventė V. Trainavičiaus klubas. Supertaurės finale lietuvis prie pergalės prisidėjo 4 pelnytais įvarčiais.

Varžybų rezultatai