Lietuviai svetur. Nesėkmės daugumą lietuvių lydėjo tiek tarptautiniuose, tiek nacionaliniuose čempionatuose

2017-05-01

Nors jau šį  trečiadienį Lietuvos vyrų rinktinė išvykoje stoja į kovą su Belgijos nacionaline komanda, nemaža dalis mūsų šalies pajėgiausių rankininkų šį savaitgalį dar žaidė itin svarbias rungtynes ir savuose klubuose.

jonas monpeljeBene daugiausiai laukiama buvo Jono Truchanovičiaus ir jo atstovaujamos  „Montpellier“ ekipos antrųjų rungtynių su Vespremo „Telekom“ klubu. Pirmąsias rungtynes išvykoje prancūzai buvo pralaimėję vos 3 įvarčių skirtumu (26:23) ir atsakomojo susitikimo eigoje jau atrodė, jog Jonas ir jo ekipa gali žengti toliau. Po pirmojo rungtynių kėlinio „Montpellier“ pirmavo pakankama 4 įvarčių persvara (15:11). Vis tik antroji rungtynių pusė priklausė Vengrijos klubui, dviejų paskutiniųjų čempionų lygos finalų dalyviai perlaužė rungtynių eiga ir gana greitai perėmė susitikimo kontrolę. Antrąjį kėlinį Vespremo komanda laimėjo užtikrintai (10:19), o galutinis susitikimo rezultatas 25:30 vengrų naudai. Vespremo „Telekom“ tapo paskutiniąja ketvirtąja ekipa patekusia į finalinį čempionų lygos ketvertą. Be jų ten dar išvysime „PSG“, „Vardar“ bei „Barcelona“ klubus. Šiose paskutiniosiose „Montpellier“ ekipos rungtynės šį sezoną čempionų lygoje Jonas pasižymėjo 2 įvarčiais.

Nesėkme tarptautinį sezoną baigė ir Vaido Tranavičiaus bei Tomo Bernatavičiaus ekipa. Europos iššūkio taurės atsakomąsias rungtynes Zvertemėrio „Hurry Up“ klubas daugiau nei įtikinamai nusileido Lisabonos „Sporting“ rankininkams (14:37). Pirmasis tarpusavio mačas šiame pusfinalyje taip pat buvo pasibaigęs portugalų ekipos pergale 27:32. Viena iš tokio triuškinamo „Hurry up“ ekipos pralaimėjimo priežasčių yra ir ta, jog jie vertėsi be abiejų Lietuvos rankininkų, kurie yra vieni ekipos lyderių. Šiame antrajame mače dėl traumų negalėjo rungtyniauti nei Vaidas Trainavičius, nei Tomas Bernatavičius.

Slovėnijos nacionalinėse pirmenybėse svarbias rungtynes žaidė Povilas Babarskas ir jo Celės  „Pivovarna laško“ ekipa. Likus žaisti 6 lygos turus „Pivovarna laško“ ir „Gorenje“ ekipos buvo surinkę po 46 taškus ir dalinosi 1-2 pozicijas. Ir šioje slovenų lyderių akistatoje buvo užfiksuota visiška lygybė 25:25, tačiau jau už kelių dienų „Gorenje“ patyrė pralaimėjimą prieš „Riko“ klubą, o Celės rankininkai savąsias rungtynes prieš „Urbanscape“ laimėjo  28:22. Po šių rungtynių „Pivovarna laško“ tapo vienvaldžia lygos lydere.  Nei vienose iš šių rungtynių Povilui įvarčiais pasižymėti nepavyko.

benas petreikisLeobeno „Union“ ekipai nepavyko laimėti išlikimo mūšio ir Romo Magelinsko treniruojama bei Beno Petreikio ir Gyčio Šmantausko atstovaujama ekipa turės trauktis iš stipriausios Austrijos lygos. Trečiąsias išlikimo rungtynes „Union“ po pratęsimo nusileido „Bruck“ rankininkams 30:31 ir serijoje iki dviejų pergalių pralaimėjo 1:2. Šiame mače Benas Petreikis pelnė 3 įvarčius.

Iš Vokietijos aukščiausios lygos dugno kelio neranda „Coburg“ su Romu Kirveliavičium. Šį kartą minimaliu skirtumu 27:28 buvo nusileista „Wetzlar“ ekipai. Romas pasižymėjo 3 pelnytais įvarčiais. Nors R. Kirveliavičius žaidžia visai neblogą sezoną, jo ekipa yra absoliuti aukščiausios Vokietijos lygos autsaiderė.

Apmaudžią nesėkmę Vokietijos antrosios lygos rungtynėse patyrė Gerdo Babarsko „Bietigheim“ klubas, kuris 22:20 turėjo pripažinti „Dessau“ rankininkų pranašumą. Gerdas Babarskas šiame susitikime vėl buvo rezultatyvus ir kamuolį į vartus pasiuntė 5 kartus. Vis tik net ir pralaimėję šiame mače „Bietigheim“  vis dar išsaugojo antrąją vietą lygoje ir realias galimybes kilti į stipriausią Vokietijos lygą.

Dėl patekimo į aukščiausią Prancūzijos lygą žaidžiantis Vaidoto Groso „Istres“ klubas patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Lietuvio atstovaujama ekipa 25:32 nusileido lygos lyderei „Tremblay“ komandai. Nors savo galimybes užimti antrąją vietą lygoje ir kilti į pajėgiausią Prancūzijos lygą „Istres“ apsunkino, tačiau šansų vis dar neprarado.
_B9F8092Tuo tarpu Viliaus Rašimo „Limoges“ klubas iškovojo pergalę prieš „Nancy“ klubą 22:25. Lietuvos rinktinės vartininko klubas po šios pergalės jau rykiuojasi 6-oje lygos vietoje ir nuo penktosios pozicijos juos skiria 4 taškai.

Živilės Jurgutytės Leverkuseno „Bayer“ iškovojo triuškinamą pergalę. Stipriausioje Vokietijos lygoje žaidžianti „Bayer“ nušlavė Dortmundo „Borussia“ merginas 18:33. Prie šios pergalės ką tik po traumos sugrįžusi lietuvaitė prisidėjo 5 įvarčiais.

Kišvardos „Master Good“ vėl įkrito į šiokią tokią duobę Vengrijoje. Marijos Gedroit ekipa nusileido „Ferencvaros“ merginoms 26:30 ir vis dar kovoja dėl išlikimo stipriausioje Vengrijos lygoje. M. Gedroit šiame mače pelnė 2 įvarčius.

Varžybų rezultatai