Lietuviai svetur. Pergalės čempionų lygoje bei geri startai nacionaliniuose čempionatuose

2017-09-18

Čempionų lyga

truch_malasStipriausiame Europos rankinio turnyre abiejų lietuvių ekipos startavo galingomis pergalėmis. Šį sezoną J. Truchanovičiaus ir A. Malašinsko ekipos kartu varžosi toje pačioje grupėje ir abi jos iškovojo pergales.

Aidenas Malašinkas pirmajame mače tapo rezultatyviausiu susitikimo žaidėju, o jo Zaporožės „Motor“ net 36:23 nugalėjo Rusijos čempionus „Medvedi“ rankininkus. Vieno iš Lietuvos rinktinės lyderių sąskaitoje net 7 tikslūs metimai į oponentų vartus.

Tuo tarpu J. Truchanovičiaus „Montpellier“ ekipa namie dviženkliu skirtumu sutriuškino Skopjės „Metalurg“ rankininkus  (32:22). Pirmosiose naujo čempionų lygos sezono rungtynėse lietuvaitis pelnė vieną įvartį. Jono Truchanovičiaus ir Aideno Malašinsko ekipos tarpusavyje susitiks jau spalio 1 dieną. Praėjusiais metais jos susitiko jau atkrintamosiose varžybose ir tuomet pergalę šventė prancūzai.

 Nacionaliniai čempionatai

Prancūzijos lygos starte Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ tiesiog nušlavė savo varžovus, o Jonas jau pirmosiose naujo sezono rungtynėse pelnė 3 įvarčius. „Montpellier“ varžovais pirmajame mače buvo „Chambery“ klubas ir jį J. Truchanovičiaus komanda nugalėjo net 29:18. Tai jau antrasis lietuvio sezonas vilkint vienos stipriausių Prancūzijos ekipų marškinėliais.

Prancūzijos antrojoje lygoje puikiai startavo Skirmantas Plėta ir jo „Caen“ klubas. Jau pirmajame lygos mače netikėtai „Caen“ įveikė pernai dar aukščiausioje lygoje žaidusią „Creteil“ komandą. Lietuvio ekipa pergalę šventė rezultatu 28:29, o S. Plėtos sąskaitoje 3 pelnyti įvarčiai. Pergale sezoną šioje lygoje pradėjo ir vartininko Viliaus Rašimo „Limoges“, kuri po atkaklios kovos 28:26 palaužė „Cherbourg“ rankininkus. Vienintelio V. Groso „Istres“ patyrė pralaimėjimą 23:35 nusileidama „Dijon“ ekipai. V. Grosas pirmajame mače pelnė 4 įvarčius.

Į Ispaniją sugrįžusio R. Bernatonio ekipai pratęsti sėkmingo starto nepavyko. Jo atstovaujama „Frainer“ komanda minimaliu skirtumu 27:28 pralaimėjo „Anatusuna“ klubui. Vis dėlto, pačiam lietuviui rungtynės buvo sėkmingos – aikštę jis paliko su 5 pelnytais įvarčiais

fullsizeoutput_ac72Antrojoje Vokietijos lygoje per šią savaitę buvo sužaisti du turai. Mindaugo Dumčiaus ir Beno Petreikio „Aue“ nusileido „Nordhorn“ rankininkams 23:27. Šiame mače Benas Petreikis pelnė net 6 įvarčus, O Mindaugas Dumčius pridėjo 4.  Kitose rungtynėse taip pat patirtas pralaimėjimas „Rimpar Wolfe“ klubui 23:25. Lietuvių rezultatyvumas ir šiame mače buvo identiškas: Petreikis 6 įvarčiai, Dumčius 4. Kol kas po penkių turų „Aue“ turi tik vieną pergalę. Kur kas geriau sezono starte Vokietijos antrojoje lygoje jaučiasi Gerdo Babarsko „Bietigheim“ klubas. Šį kartą jie 33:28 nugalėjo „Elbflorenz“ komandą. Prie dar dar vienos saviškių pergalės G. Babarskas prisidėjo pelnydamas vieną įvartį. Penktojo turo rungtynėse lietuvis jau buvo daug rezultatyvesnis (7 įvarčiai), o „Bietigheim“ 34:20 nugalėjo „Saarlous“. Praėjusiais metais arti patekimo į stipriausią Vokietijos lygą buvę „Bietigheim“ sezono starte turi 4 pergales ir vieną pralaimėjimą.

Naujajame savo klube debiutavo ir Tadas Stankevičius, kuris šį sezoną rungtyniaus Helsinkio „Dicken“ klube. Pirmosiose Suomijos lygos rungtynėse lietuvio ekipa 33:19 pranoko Paraineno „PIF“ rankininkus. Debiutinėse rungtynėse T. Stankevičius pasižymėjo 1 tiksliu metimu į varžovų vartus. Antrajame mače „Dicken“ jau nusileido Helsinkio „HIFK“ klubui 32:33, bet T. Stankevičius buvo rezultatyvesnis – pelnyti keturi įvarčiai.

Netikėtą pralaimėjimą Austrijoje patyrė P. Babarsko „Bregenz“ klubas, kuris 21:24 nusileido Švaco „Tirol“ ekipai. Šiose rungtynėse P. Babarskas savo ekipai pelnė vieną įvartį. Tuo tarpu kito lietuvio Vytauto Žiūros ekipa Austrijoje iškovojo pergalę, rezultatu 29:26 įveikdama Švaco „Tirol“ rankininkus. Vytautas šiame mače ir vėl buvo rezultatyvus, jis pelnė net 7 įvarčius.

Antrojoje Austrijos lygoje nesulaikomas buvo Augustas Strazdas, kuris pasižymėjo net 9 įvarčiais, o jo „Voslau“ šventė pergalę prieš Vienos „Fivers“ rezultatu 31:26.

„BeNe“ lygoje pralaimėjimą patyrė Lauryno Petrušio ir Vaido Trainavičiaus Zvertermėrio „Hurry up“ klubas, kuris 32:30 turėjo pripažinti Volendamo „Kras“ ekipos pranašumą.

Lenkijoje M. Tarcijono Opolės „Gwardia“ 30:28 įveikė Gdansko „Wybrzeze“ rankininkus.  Lietuvis prie ekipos sėkmės prisidėjo 1 pasiųstu kamuoliu į varžovų vartus.

Aideno Malašinsko įvarčių Ukrainoje neprireikė. Lietuvos rankininkas taupomas svarbesnėms čempionų lygos kovoms, o ir be jo didesnių paslaugų „Motor“ 45:15 be pasigailėjimo nušlavė Kijevo „CSKA“. Panašu, jog Zaporožės rankininkai rimtesnio pasipriešinimo vietiniame čempionate ir vėl nesutiks.

Arūno Vaškevičiaus Vinterturo „Pfadi“ Šveicarijos lygoje taškų nebebarsto. Šį kartą legendinio mūsų šalies vartininko atstovaujamas klubas 27:23 nugalėjo Berno „Muri“ klubą.

Moterų pasirodymai

Sonatos Vijūnaitės ekipai nepavyko prasibrauti į moterų čempionų lygą ir teks žaist EHF taurės turnyre. Vienos „Hypo No“ ekipa, kurioje ir žaidžia Vijūnaitė, pralaimėjo atrankines rungtynes prieš švedžių  „Hoors“ ekipą 32:19. Mūsų žaidėja įvarčių susitikime nepelnė.

Kur kas geriau „Hypo No“ sekėsi vietiniame fronte, kur stipriausia Austrijos moterų ekipa iškovojo pergalę  prieš „Eggenburg“ klubą 23:30. Lietuvos rankininkė šiame mače aikštėje nepasirodė.

jurguSavo įvarčių sąskaitą Vokietijoje atsidarė Marija Gedroit, kuri prisijungė prie Živilės Jurgutytės ir rungtyniauja Leverkuzeno „Bayer“ klube. Antrojo turo rungtynėse „Bayer“ merginos 25:15 nugalėjo „Nellingen“ komandą, o Gedroit sąskaitoje 4 pelnyti įvarčiai. Živilė Jurgutytė šiame mače įvarčių nepelnė.

Rezultatyviai sezoną Islandijoje pradėjo geriausia praėjusių metų šalies rankininkė Diana Šatkauskaitė, o jos „Valur“ ekipa pasiekė sunkią pergalę 25:24 įveikdama „Haukar“ rankininkes. Prie pirmosios savo klubo pergalės Diana prisidėjo pelnydama 4 įvarčius.

Antrojoje Danijos lygoje Robertos Ivanauskaitės „Fredericia“ 25:27 patyrė pralaimėjimą rungtynėse prieš „Aalborg“ merginas.  Legionierės karjerą pradėjusios Robertos sąskaitoje vienas pelnytas įvartis.

 

Varžybų rezultatai