Lietuviai svetur. Pergalingi metai lietuvių klubams.

2016-06-13

2015/16m. rankinio sezonas Europoje buvo tikrai derlingas lietuviams žaidžiantiems užsienyje. Austrijos, Ukrainos, Slovėnijos ir Islandijos čempionų taures kėlė lietuvių atstovaujamai klubai. Rolandas Bernatonis bei Jonas Truchanovičius nors ir neturėjo progos užlipti ant nugalėtojų pakylos, tačiau žengia svarbius žingsnius į naujas komandas.

Prancūzija

Grosas1 ,,Cretel’’ klubas, kuriame žaidė Vaidotas Grosas, ilgametis Lietuvos rinktinės linijos žaidėjas, jau antrąjį sezono su savo dabar jau buvusiu klubu po sugrįžimo į aukščiausią šalies rankinio lygą užėmė ir sezoną baigė šeštoje vietoje. ,,Cretel’’ komandos rankininkams trūko labai mažai ir jie būtų iškovoja teisę dalyvauti EHF taurės turnyre.

Šalies čempionais antrus metus iš eilės tapo Paryžiaus ,,PSG’’ su 46 taškais ir net 10 taškų aplenkė artimiausią persekiotoją „St.Raphael“. Trečiąją vietą užėmė „Nantes“ (34 taškai), ketvirtąją – „Montpellier“ (32 taškai).

Ispanija

Po septynerių metų ispanijoje, Lietuvos rinktinės kairys pusiau kraštas, Rolandas Bernatonis keliasi į Rumuniją. Rumunijoje Rolandas atstovaus šalies vicečempionų klubą – Bukarešto ,,CSM’’ klubą.

Rolandas BernatonisPuerto Sagunto ,,Fertiberia’’ klubas, kuriame paskutinius du sezonus praleido Rolandas Bernatonis pasibaigus sezonui liko 9 vietoje tarp 15 klubų ir paskutiniame ture nugalėjo savo varžovus  GO FIT rankininkus rezultatu 38:35.

Dėl traumų ne visada rungtyniavęs Rolandas Bernatonis žaidė 17 rungtynių ir įmetė 114 įvarčių. Lietuvis rezultatyviausių lygos rankininkų sąraše užima 24-ąją vietą.

Ispanijos čempionais tapo FC Barcelona Lassa ekipa, kuri nepralaimėjo nei vienų rungtynių šiame sezone ir surinko maksimalų taškų skaičių – 56. Antroje vietoje rikiuojasi Naturhouse La Rioje klubas su 43 taškais savo sąskaitoje ir trečioje vietoje liko Abanca Ademar Leon klubas – 38 taškai.

Austrija

Lietuvos rinktinės narys Jonas Truchanovičius iš Austrijos kelsis į Prancūziją. Praėjusį savaitgalį „Montpellier“ klubas oficialiai paskelbė, kad sudarė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju trijų sezonų sutartį.

22 metų šiaulietis dar prieš kelias savaites dalyvavo „Montpellier“ peržiūroje, bet visi sutarties formalumai baigti tvarkyti tik pastarosiomis dienomis. ,,Montpellier’’ klubas yra pateikiąs prašymą gauti vardini kvietimą į EHF čempionų lygą.

Vytautas_Žiūra,_Viborg_HK_-_Handball_Austria_(2)

Vytautas Žiūra ir Tonas Eitutis atstovaujantys Vienos ,,Fiver’’ klubą praėjusią savaitė iškovojo Austrijos pirmenybių aukso medalius. Finalo serijoje iki dviejų pergalių nugalėjo savo varžovus ,,Bregenz’’ rezultatu 2:0.

 

Taip pat šis sezonas Vytautui Žiūrai buvo pergalingas ir asmeniniais pasiekimais. Vytautas jau šeštąjį kartą buvo išrinktas geriausiu Austrijos lygos žaidėju. V.Žiūra geriausio žaidėjo prizą gavo ketvirtą sezoną iš eilės, o dar du kartus nugalėtoju tapo 2005 ir 2008 metais.

Slovėnija

Slovėnijoje žaidžiantis Povilas Babarskas, kuris atstovaują ,,Pivovarna Laška’’ rankinio klubą, paskutiniame ture įtikinamai nugalėjo Velenės ,,Gorenje’’ komandą rezultatu 29:22 (16:12). Po šios pergalės P.Babarsko klubas aplenkė savo nugalėtus varžovus turnyrinėje lentelėje ir tapo šalies čempionais.  P.Babarskas šioje dvikovoje pasižymėjo įmesdamas 4 įvarčius.

Kartu su aukso medaliais kelialapį į kito sezono Čempionų lygos turnyrą iškovojusi Celės komanda šventė jubiliejinę pergalę. „Pivovarna Laško“ šalies čempione tapo 20-ąjį kartą.

Ukraina

BAideno Malašinsko atstovaujamas Zaporožės ,,Motor’’ klubas iškovojo dar vieną titulą, ši kartą tai ne šalies pirmenybės, o Ukrainos taurės turnyro auksas.

Galingai ši sezoną rungtyniaujanti Zaporožės ,,Motor  komanda finale be didesnio vargo nugalėjo savo varžovus ZTR rankininkus rezultatu 35:27 (19:13).  Prieš tai vykusiame pusfinalyje Aideno klubas sutriuškino dar vieną Zaporožės klubą rezultatu 46:17 (21:7). A.Malašinskas šiose rungtynėse pasižymėjo 3 įvarčiais. Finale Aidenas žaidė mažai ir nepasižymėjo įvarčiais.

Vokietija

show_fotoLaipteliu aukščiau pakilo Romo Kirveliavičiaus atstovaujamas klubas, kuris iš antrosios Vokietijos rankinio lygos pakilo į pirmąją ir pasaulyje stipriausią nacionalinę lygą – Bundės lygą.

,,Coburg’’ ekipa antroje Vokietijos rankinio lygoje per keturiasdešimt susitikimų sugebėjo iškovoti 58 taškus ir taip užėmė trečiąją vietą. R.Kirveliavičius žaidė 36 rungtynes ir įmetė 129 įvarčius. Jis komandoje pagal rezultatyvumą buvo trečias.

Vokietijos antrojoje lygoje žaidė, Gerdas Babarskas, kuris atstovavo „Bietgheim“ ekipą. Lietuvio atstovaujamas klubas labai prastai pradėjo pirmenybes, tačiau sezono eigoje sugebėjo pakilti iki devintosios vietos. Bytighaimo komanda per 40 rungtynių surinko 41 tašką. G.Babarskas žaidė 40 rungtynių ir įmetė 57 įvarčius.

Gerdas_Babarskas

Vokietijos čempionais tapo Rhein-Neckar Lowen rankininkai, kurie per 32 susitikimus pralaimėjo tik 4 kartus ir sezone triumfavo su 56 taškais. Antroje vietoje liko SG Flensburg-Handewitt komanda su 55 taškais. Pirmoji bei antroji vietos Vokietijos nacionalinėse pirmenybės įgauną teisę dalyvauti EHF ,,Velux’’ čempionų lygoje. Trečioji ir ketvirtoji vieta atiteko THW Kiel ir MT Melsungen komandoms, kurios užsitikrino vietas kitai metais vykstančiame EHF taures turnyre

Islandija

Giedrius Morkūnas ir jo komanda liko Islandijos rankinio viršūnėje. Hafnarfjordziro „Haukar“, kurios vartus gina lietuvis, lemiamoje dvikovoje palaužė varžovų pasipriešinimą ir 11-ąjį kartą tapo šalies čempionais

Varžybų rezultatai