Lietuviai svetur. Savaitė – be taškų Čempionų lygoje, bet su pergalėmis nacionalinėse pirmenybėse

2018-10-01

Trečiojo turo rungtynės Čempionų lygoje Lietuvos klubams susiklostė itin nesėkmingai. Pralaimėjimus patyrė visi trys lietuvių atstovaujami klubai.

savukynas

Pirmieji skaudžią pamoką gavo Ryhimiakio „Cocks“ rankininkai, kuriuos treniruoja Gintaras Savukynas, o vartus gina Giedrius Morkūnas. Prieš tai dvi rungtynes lygiosiomis sužaidę suomiai šįkart nepasipriešino Plocko „Wisla“ rankininkams. Baltijos ir Suomijos lygų čempionai lenkams nusileido rezultatu 18:34 (10:16). Po trijų turų „Cocks“ savo sąskaitoje turi du įskaitinius taškus.

Be traumuoto Jono Truchanovičiaus žaidę „Montpellier“ rankininkai nusileido kitam lenkų klubui – Kielcų „Vive“. Praėjusių metų išsišokėliai nuo galingų lenkų klubo atsiliko jau po pirmojo kėlinio 14:16, o antroje rungtynių pusėje perlaužti susitikimo eigos jiems taip ir nepavyko. Ir trečiajame susitikime patirta nesėkmė rezultatu 26:29.

Aidenas Malašinskas neišgelbėjo ir Zaporožės „Motor“ ekipos. Net ir jausdamas traumos padarinius įžaidėjas iš Utenos išbėgo į aikštę rungtynėse su Segedo „Pick“ ekipa, tačiau jo pelnytų dviejų įvarčių pergalei nepakako. Po pirmojo kėlinio 13:19 atsilikinėję „Motor“ rankininkai antroje rungtynių dalyje jau žaidė kur kas užtikrinčiau, tačiau surengti rezultatyvios paskutiniosios atakos jiems nepavyko ir patirtas pralaimėjimas rezultatu 31:32. Šiame sezone „Motor“ pergalėmis Čempionų lygoje kol kas pasidžiaugti kaip ir „Montpellier“ negali.

urbonasKur kas džiugesnės žinios iš nacionalinių čempionatų. Mindaugui Urbonui, debiutuojančiam aukščiausioje Rusijos lygoje, pavyko pelnyti pirmąjį savo įvartį, o jo Maskvos „Spartak“ ekipa 33:31 pranoko Permės „Medvedi“ rankininkus. Per keturis pirmuosius turus „Spartak“ taškų kol kas nebarsto ir yra pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Aukščiausioje Prancūzijos lygoje Gerdas Babarskas vienu įvarčių taip pat prisidėjo prie jau eilinės „Chambery“ pergalės. Šįkart minimalia persvara 26:25 įveikti „Aix“ rankininkai.  „Chambery“ tampa viena iš naujojo sezono malonių staigmenų ir laimėjo visus keturis pirmuosius susitikimus.

Kitoms lietuvių ekipoms šis Prancūzijos lygos turas nebuvo toks sėkmingas. Be J. Truchanovičiaus „Montpellier“ pralaimėjo ir vietiniame fronte. Rezultatu 31:28 nusileista vienai iš pagrindinių konkurenčių „Nantes“ ekipai. Vaidoto Groso „Istres“ taškų taip pat neiškovojo ir 26:30 turėjo pripažinti „Cesson“ pranašumą.

Plocko „Wisla“ šią savaitę nuskriaudė ne tik lietuviškąjį „Cocks“ Čempionų lygoje. Lenkijos pirmenybėse šio klubo rūstybę pajautė Mindaugo Tarcijono Opolės „Gwardia“ ekipa, kuri Plocko klubui nusileido 24:37. Lietuvis šiose rungtynėse pelnė vieną įvartį.

Savo ruožtu „Cocks“ atsigriebė Suomijos lygoje. Vantos „Atlas“ ekipa buvo įveikta net 11 įvarčių skirtumu (24:35). Kitame Suomijos lygos mače Tado Stankevičiaus „Dicken“ 34:21 nepaliko vilčių Paraineno „Pif“ klubui, o lietuvis pasižymėjo 3 įvarčiais.

Povilas Babarskas aukščiausioje Austrijos lygoje pelnė vieną įvartį, o jo atstovaujama „Bregenz“ ekipa 28:25 palaužė Kremso „Moser Medical“ komandą. Vytautas Žiūra taip pat pelnė vieną įvartį, o jo Vienos „Fivers“ 34:33 nugalėjo „Linz“ ekipą.

Antroje Vokietijos lygoje Mindaugo Dumčiaus ir Beno Petreikio tandemas ir toliau rezultatyvus, bet pergalės „Aue“ klubui tai neatnešė. Šįkart 32:33 nusileista „Emsdetten“ klubui. M. Dumčius pelnė 3 įvarčius, o B. Petreikis – 5. Nuo šio sezono „Aue“ vartus gina ir Vilius Rašimas.

Prancūzijos antroje lygoje ir toliau stringa Skirmanto Plėtos „Caen“, kuri 31:26 nusileido „Nancy“ rankininkams. Lietuvis šįkart pasižymėjo vienu įvarčiu.

Vaido Trainavičiais Alsmėrio „Green Park“ ekipa, kuri žaidžia BeNe lygoje iškovojo tašką. Šįkart sužaista lygiosiomis 26:26 su Haselto „Initia“ rankinio klubu. Po trijų turų „Green Park“ savo sąskaitoje turi penkis taškus.

zilinskaitėAntroje Vokietijos moterų lygoje matysime ir dar vieną lietuvę – Jūratę Žilinskaitę. Ji jau pirmosiose savo rungtynėse prie „Herrenberg“ ekipos pergalės prisidėjo 3 įvarčiais. Naujoji Jūratės komanda 26:22 įveikė „Waiblingen“ merginas.

Pergale džiaugėsi ir Simonos Kolosovės Beryno „Fuchse“ klubas, kuris 24:20 nugalėjo „Nord Harrislee“ ekipą. Simona šiame mače pelnė 3 įvarčius. Tuo tarpu Dovilės IlčiukaItės „Trier“ ekipa 23:25 pralaimėjo „Beyerohde“ klubui, o Eglės Alešiūnaitės ir Brigitos Ivanauskaitės „Rodertal“ 16:26 pralaimėjo „Kurpfalz Baren“. Dovilė šiame ture pelnė 2 įvarčius, Eglė – 7, o Brigita įvarčiais nepasižymėjo.

Varžybų rezultatai