Lietuviai svetur. Sėkmingi Lietuvos merginų pasirodymai bei „Velux“ Čempionų lygos apžvalga

2016-11-11

Jono Truchanovičiaus sugrįžimas pažymėtas pergale

Jonas TruchanovičiusČiurnos traumą išsigydęs Jonas Truchanovičius sugrįžo į aikštę ir padėjo „Montpellier“ ekipai iškovoti dar vieną pergale „Velux“ Čempionų lygoje. Prancūzijose ekipa antrą kartą iš eilės susitiko su HC „Metalurg“ rankininkais. Savo aikštėje prancūzai buvo laimėję rezultatu 28:18, išvykoje Makedonijos komandą „Montpellier“ įveikė 30:24. Jonas Truchanovičius prie pergalės prisidėjo vienu pelnytu įvarčiu. Po šios jau ketvirtosios pergalės prancūzai įsitvirtino pirmojoje grupės vietoje. Kitas rungtynes „Montpellier“ žais su Presovo „Tatran“ ekipa lapkričio 19 dieną.

Povilas Babarskas ir „Pivovarna Lasko“ ekipa savo rungtynes žais šeštadienį prieš Vengrijos „Mol-Pick“ rankininkus. Šiuo metu Slovėnijos klubas, kuriam atstovauja lietuvaitis, dalinasi 6-7 vietas grupėje su IFK „Kristianstad“ rankininkais.

Šeštadienį į kovą Čempionų lygoje sugrįš ir Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ klubas. Ukrainiečių varžovu bus Portugalijos „ABC/UMInho“ ekipa, kurią praėjusiame ture „Motor“ komanda sugebėjo įveikti 27:23. Šiuo metu ukrainiečiai D grupėje su 2 pergalėm, 1 lygiosiomis bei 2 pralaimėjimais užima trečiąją vietą.

Prieš svarbias Čempionų lygos rungtynes „Motor“ vietinėse pirmenybėse sugebėjo laimėti Zaporožės derbį ir „ZNTU“ rankininkus įveikė rezultatu 31:18. Šiose rungtynėse lietuvaitis įvarčiais nepasižymėjo.

 

Lietuvaitės žibėjo užsienio arenose

Diana Šatkauskaitė (LRF nuotr)Pajėgiausios šalies rankininkės jau Lapkričio 19 dieną vėl suvažiuos į Lietuvą, o Lapkričio 24 dieną išvyks į Slovakiją, kur gins Lietuvos moterų rinktinės garbę atrankos į Pasaulio čempionatą varžybose. Šiuo metu Lietuvos rankininkės tęsia pasirodymus savo klubuose ir demonstruoja itin gerus rezultatus.

Vokietijos moterų taurės aštunfinalio etapas nesėkmingai susiklostė Živilės Jurgutytės Leverkuseno „Bayer“ ekipai. Nors Živilė ir buvo rezultatyvi, tačiau jos ekipa turėjo pripažinti „Metzingen“ klubo pranašumą 23:30. Didžiąją dalį rungtynių kova vyko įvartis į įvartį, tačiau galiausiai lietuvaitės atstovaujama ekipa pradėjo klysti gynyboje ir leido varžovėms švęsti pergalę. Živilė šiose rungtynėse į „Metzingen“ ekipos vartus kamuolį siuntė šešis kartus.

Vengrijoje nesulaikoma buvo Marija Gedroit, tačiau jos ekipa rezultatyviose rungtynėse pralaimėjo „Dunaujvaros“ merginoms. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių Gedroit su „Master Good“ ekipa paleido savo varžoves į priekį ir galutinis rungtynių rezultatas buvo 28:37. Gedroit tai buvo rezultatyviausios rungtynės šį sezoną, ji savo ekipai pelnė net 9 įvarčius.

Ir toliau nesustabdomai Islandijoje rungtyniauja Diana Šatkauskaitė, kuri su „Valur“ ekipa sugebėjo nugalėti „Fylkir“ rankininkes. „Valur“ savo varžoves įveikė rezultatu 28:23, o Diana buvo pati rezultatyviausia rungtynių žaidėja, jos sąskaitoje net 13 tikslių metimų.

Aštuntojo Islandijos turo rungtynėse susitiko ir dviejų skirtingas ekipas atstovaujančių lietuvaičių keliai. Vis dėlto aikštėje Austė Kazlauskaitė bei Greta Kavaliauskaitė nesusitiko, kadangi pastaroji vis dar gydosi patirtą traumą. Be Kavaliauskaitės žaidusi „IBV“ ekipa nesugebėjo pasipriešinti „Grotta“ merginoms ir rungtynes pralaimėjo 25:20.

Austrijoje Sonatos Vijūnaitės „Hypo NO“ ekipa be didesnio vargo 45:16 susidorojo su Sankt Piolteno „Union“ rankininkėmis 45:16. Lietuvaitė šiose rungtynėse aikštėje nebuvo pasirodžiusi.

Varžybų rezultatai