Lietuviai svetur. Sezono starte – dvi lietuvių iškovotos supertaurės

2018-09-03

Jau sezono pradžioje dviems lietuviams, rungtyniaujantiems užsienyje, pavyko iškovoti pirmuosius titulus. Prancūzijoje supertaure džiaugtis gali praėjusiais metais fantastiškai atrodęs Jono Truchanovičiaus „Montpellier“, o Ukrainoje analogišką titulą iškovojo „Motor“ su Aidenu Malašinsku.

Prancūzijos supertaurės pusfinalyje „Montpellier“ susitiko su „Nantes“ rankininkais ir šią ekipą praėjusių metų čempionų lygos laimėtojai palaužė tik po baudinių serijos – 33:31. Šiame susitikime J. Truchanovičius pelnė du įvarčius. Finale lietuvio atstovaujama ekipa jau kiek lengviau 32:27 pranoko „St. Raphael“ klubą, o Jonas prie pergalės pridėjo 4 tikslius metimus. Paskutinį kartą „Montpellier“ šį titulą buvo laimėję net prieš 7 – erius metus.

montpellier

Aideno Malašinsko „Motor“ kaip jau įprasta Ukrainos supertaurės finale palaužė antrą galingiausią šios šalies ekipą „ZTR“.  Lemiame mače „Motor“ savo pranašumą įrodė rezultatu 34:28. Kol kas nuo 2015 – ųjų metų organizuojamose supertaurės varžybose visus kartus triumfavo būtent „Motor“ ekipa, o šiais metais lietuvis prie jų pergalės prisidėjo dar 2 įvarčiais.

Naująjį sezoną pradėjo ir dar keletas mūsų šalies rankininkų. Šveicarijos aukščiausioje lygoje žaidžiantis vartininkas Aistis Pažemeckas ir „Basel“ pirmajame mače sužaidė lygiosiomis 27:27 su Gosau „Fortitudo“ rankininkais. Praėjusį sezoną A. Pažemeckas ir jo klubas iškovojo teisę žaisti aukščiausioje šalies lygoje.

Vokietijos antroje lygoje kovas pradėjo tris lietuvius savo gretose turintis „Aue“ klubas, kuriam atstovauja Mindaugas Dumčius, Benas Petreikis ir nuo šio sezono vartininkas Vilius Rašimas. Pirmajame mače itin lietuviška ekipa nugalėjo „Dormagen“ komandą rezultatu 32:27. Benas Petreikis pelnė 6 įvarčius, Mindaugas Dumčius 2.

Austrijos aukščiausioje lygoje susitiko dviejų lietuvių ekipos. Vienos „Fivers“ su V. Žiūra sužaidė lygiosiomis 28:28 su P. Babarsko „Bregenz“. Žiūros sąskaitoje 7 įvarčiai, o Babarsko – 6.

Lenkijoje sezoną pralaimėjimu pradėjo Opolės „Gwardia“ ir Mindaugas Tarcijonas. Pirmajame mače lietuvio ekipa 26:36 nusileido galingajai Kielcų „Vive“ ekipai, o M. Tarcijonas įvarčių nepelnė.

Rumunijos moterų rankinio lygoje savąjį sezoną pradėjo Lietuvos rinktinės kapitonė Marija Gedroit. Pernai Vokietijoje žaidusi Marija nuo šio sezono gina Buzeu „Gloria“ ekipos garbę. Naujojo sezono starte lietuvės komanda rezultatu 14:24 nusileido „Ramnicu Valcea“ merginoms, o Marija Gedroit savo ekipai pelnė 2 įvarčius.

kolosovėVokietijos moterų taurės varžybose debiutavo dar dvi lietuvės. Pernai „ACME – Žalgiris“ ekipoje žaidusios Dovilė Ilčiukaite ir Simona Kolosovė (Kazlauskaitė) sužaidė savo pirmąsias kaip legionierių rungtynes. S. Kolosovės Berlyno „Fuchse“36:19 įveikė „Konigsborn“ ekipą. Lietuvė pirmajame mače pelnė 3 įvarčius, o D. Ilčiukaitės „Trier“28:26 įveikė „Basenheim“ klubą.

Brigitos Ivanauskaitės ir Eglės Alešiūnaitės atstovaujama „Rodertal“ ekipa pirmajame Vokietijos taurės etape vargo taip pat neturėjo. Gana nesunkiai rezultatu 33:20 įveiktos Erfurto „Thuringer – 2“ rankininkės. B. Ivanauskaitė pelnė 6 įvarčius, E. Alešiūnaitė pasižymėjo 4 kartus.

Varžybų rezultatai