Lietuviai svetur. Startavusi Čempionų lyga bei įsibėgėjantys nacionaliniai čempionatai

2018-09-17

Kol Lietuvoje dar tik laukiama naujojo Lietuvos moterų ir vyrų rankinio lygos sezono starto, nemaža dalis mūsų tautiečių užsienyje jau pradėjo savuosius sezonus.

jonas truchanovicius

Čempionų lygoje sezoną pradėjo ir trečiasis lietuvis – titulą su „Montpellier“ klubu ginantis Jonas Truchanovičius. Jau pirmajame mače prancūzų laukė išties galingas varžovas – makedonų „Vardar“ klubas. „Montpellier“ekipa, žaidusi namie, turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 27:24 (12:11). Pirmajame naujojo sezono mače varžovų vartų Jonui Truchanovičiui sėkmingai atakuoti nepavyko ir susitikimą jis baigė be įvarčių. Kiek anksčiau savąsias rungtynes jau buvo sužaidę Aidenas Malašinskas ir „Motor“ bei Gintaro Savukyno treniruojama bei Giedriaus Morkūno atstovaujama Ryhimiakio „Cocks“ ekipa. „Motor“ 29:35 nusileido „PSG“ komandai, o „Cocks“ sužaidė lygiosiomis 19:19 su „Ademar“ rankininkais.

Kur kas geriau „Montpellier“ ekipai sekėsi vietiniame Prancūzijos čempionate, kuriame rezultatu 34:29 nugalėta „Toulouse“ rankininkai. Geriau šiame mače sekėsi ir Jonui Truchanovičiui. Lietuvaitis šiame mače pasižymėjo 4 įvarčiais. Tai buvo jau antroji „Montpellier“ ekipos pergalė per du pirmuosius turus.

Puikiai naujasis sezonas prasidėjo ir Gerdo Babarsko „Chambery“ ekipai, kuri antrose rungtynėse taip pat pasiekė pergalę prieš „Tremblay“ rankininkus 30:27. Pirmosiose rungtynėse be įvarčių likęs Gerdas Babarskas šiame mače jau atsidarė savo įvarčių sąskaitą ir pelnė pirmąjį savo įvartį.

Vaidoto Grosos „Istres“ klubui startas aukščiausioje Prancūzijos lygoje kol kas klostosi kiek sudėtingiau. Antrajame ture buvo nusileista čempionų titulą ginančiai „PSG“ ekipai rezultatu 31:24. Įvarčiais nepasižymėjęs Vaidotas Grosas, kaip ir pirmajame mače tris kartus buvo pašalintas dviems minutėms ir išvydo raudoną kortelę.

Aukščiausioje Šveicarijos lygoje žaidžiantis Aistis Pažemeckas ir jo „Basel“ klubas susitiko su praėjusio sezono čempionais Tuno „Wacker“ rankininkais. Nors po pirmojo kėlinio rezultatas dar buvo lygus (15:15), tačiau antroje rungtynių dalyje lietuvio ekipa jau varžovams nusileido ženkliai ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 23:36.

aidenas malašinskasAidenui Malašinskui ir „Motor“ ekipai vargti Ukrainoje netenka. Antrajame ture daugkartiniai Ukrainos čempionai sutriuškino Lvivo „SKA“ klubą 40:12. Aidenui šiame mače leista pailsėti ir įvarčių jis nepelnė.

„Bregenz“ ekipa, kuriai atstovauja Povilas Babarskas Austrijoje patyrė dar vieną pralaimėjimą. Trečio turo rungtynėse 23:25 nusileista vienai pajėgiausių lygos ekipų Hardo „Alpla“. Povilas Babarskas 5 kartus tiksliai atakavo varžovų vartus.

Nuo šio sezono aukščiausioje Italijos lygoje žaidžia ir lietuvis – Paulius Orlovskis. Antrajame ture jo „Conversano“ ekipa sužaidė lygiosiomis 27:27 su „Brizen“ rankinio klubu. P. Orlovskis pelnė 5 įvarčius.

Startavo ir jungtinė Belgijos Nyderlandų (BeNe) lyga, kurioje su Alsmėrio „Green Park“ klubu varžosi Vaidas Trainavičius. Pirmajame mače iškovota pergalė prieš Nerpelto „Sporting“ 31:27.

Lenkijoje ir toliau Opolės „Gwardia“ marškinėliais vilki Mindaugas Tarcijonas. Jo ekipa paskutinėse rungtynėse po septynių metrų baudinių serijos 30:29 nusileido „Piotrkowianin“ komandai. M. Tarcijonas šiame mače įvarčiais nepasižymėjo.

Tris lietuvius savo gretose turinti „Aue“ ekipa antrojoje Vokietijos lygoje nepratęsė sėkmingo starto.  Ketvirtajame ture 33:25 nusileista „Coburg“ rankininkams. Mindaugas Dumčius – 3 įvarčiai, Benas Petreikis -1 įvartis, o ekipos vartus gynė Vilius Rašimas.

Apmaudų pralaimėjimą Prancūzijos antroje lygoje patyrė Skirmanto Plėtos „Caen“ komanda, kuri 34:35 nusileido „Chartres“ klubui. Pirmajame sezono mače S. Plėta įvarčių nepelnė.

zivileesŽivilė Jurgutytė pradėjo dar vieną sezoną aukščiausioje Vokietijos moterų rankinio lygoje. Nors pati Živilė pirmajame mače buvo rezultatyvi ir pelnė 3 įvarčius, tačiau jos Leverkuzeno „Bayer“ ekipa nusileido vienoms iš lygos lyderių „Bietigheim“ rankininkėms 30:23. Antrajame susitikime su „Borussia“ lietuvaitė vėl pelnė 3 įvarčius, bet jos ekipa jau šventė pergalę 23:21.

Tašką Rumunijos moterų lygoje iškovoti pavyko Marijos Gedroit Buzeu „Gloria“ ekipai. Jos sužaidė lygiosiomis 25:25 su „Magura“ merginomis. Marija Gedroit šiose rungtynėse pelnė 4 įvarčius.

Startavo moterų lyga ir Islandijoje, kur „IBV“ klubo garbę ir toliau gina Greta Kavaliauskaitė. Pirmajame mače lietuvaitė pelnė 5 įvarčius, o „Stjarnan“ rankininkės įveiktos 27:25.

Antroje Vokietijos lygoje lietuvės buvo itin rezultatyvios. Debiutuojanti Simona Kolosovė pelnė 4 įvarčius, bet jos ekipa 31:22 nusileido „Kirchof“ klubui. Brigita Ivanauskaitė ir Eglė Alešiūnaitė atvedė į pergalę „Rodertalio“ komandą, kuri 30:28 palaužė „Werder“ rankininkes. Brigita pelnė net 9 įvarčius, o Eglė pridėjo 6 tikslius metimus.

Varžybų rezultatai