Lietuviai svetur. Vis dar be kluptelėjimų čempionų lygoje ir top pozicijos nacionaliniuose čempionatuose

2017-09-25

Čempionų lyga

truch_malasAbiejų lietuvių žaidžiančių stipriausioje Europos lygoje klubai ir toliau žygiuoja užtikrintai. Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ 28:24 nugalėjo Rusijos čempionus Čekhovo „Medvedi“ rankininkus. Prie jau antrosios savo ekipos pergalės J. Truchanovičius prisidėjo pelnydamas 1 įvartį. Tuo tarpu Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ be didesnio vargo išvykoje susitvarkė su Lisabonos „Sporting“ ekipa ir ją įveikė rezultatu 31:23. Aidenas sužaidė dar vienas puikias rungtynes ir pelnė 3 įvarčius. Abiejų Lietuvos rankininkų klubų akistata tarpusavyje laukia jau spalio 1 dieną Monpeljė. Kol kas „Montpellier“ ir „Motor“ D grupėje dalinasi 1-2 vietas.

Nacionaliniai čempionatai

Trečiojo turo rungtynes Ispanijoje pralaimėjo Rolando Bernatonio „Fraikin“ klubas, kuris 28:33 turėjo pripažinti Valjadolido „Atletico“ rankininkų pranašumą. R. Bernatonis ir šiame mače buvo vienas rezultatyviausių savo ekipoje ir kamuolį tiksliai į vartus siuntė 5 kartus. Tai buvo antrasis „Fraikin“ pralaimėjimas per trejas jau sužaistas rungtynes.

Panašu, jog „Montpellier“ su Jonu Truchanovičiumi šį sezoną yra pasiruošusi sudrebinti Europą. Dar vieną pergalę lietuvio atstovaujama ekipa pasiekė jau nacionalinėse pirmenybėse ir nugalėjo „Nimes“ rankininkus 24:28. J. Truchanovičiaus sąskaitoje šiame mače 3 pelnyti įvarčiai. „Montpellier“ kol kas tiek Prancūzijoje, tiek čempionų lygoje žengia be kluptelėjimų.

Tuo tarpu antrojoje Prancūzijos lygoje išvydome lietuvišką akistatą. Skirmanto Plėtos „Caen“ 23:22 įveikė Vaidoto Groso „Istres“ klubą. Tai buvo antroji „Caen“ pergalė ir antrasis „Istres“ pralaimėjimas sezono starte. Plėta savo naujajam klubui pelnė 1 , o Grosas 3 įvarčius. Viliaus Rašimo „Limoges“ rezultatu 27:22 nusileido „St. Marcel“ klubui.

gerdas babarskasPralaimėjimų seriją 6 –ajame antros Vokietijos lygos ture nutraukė du lietuvius savo sudėtyje turinti „Aue“ ekipa. Ji 28:23 nugalėjo „Konstanz“ rankininkus. Abu mūsų šalies rankininkai ir vėl buvo rezultatyvūs: Benas Petreikis pasižymėjo 5 įvarčiais, Mindaugas Dumčius 3. Triuškinamą pergalę šioje lygoje iškovojo ir Gerdo Babarsko „Bietigheim“, kuri 34:24 nugalėjo „Eintracht“ klubą. G. Babarskas prie penktosios pergalės pridėjo 2 įvarčius. Kol kas Bietigheim per šešis turus pralaimėjo tik kartą ir yra antroje lygos vietoje.

Austrijoje Povilo Babarsko „Bregenz“ pasiekė įtikinamą pergalę ir Ferlachi „Kelag“ komandą nugalėjo 31:24. Šiame mače P. Babarskas pelnė 1 įvartį.  Vienos „Fivers“ su Vytautu Žiūra 28:26 nugalėjo „Graz“ rankininkus, o Vytauto sąskaitoje 2 įvarčiai. Per keturis turus „Fivers“ iškovojo tris pergales, o „Bregenz“ – 2 .

Antroje Austrijos lygoje Augustas Strazdas vėl buvo rezultatyvus, o jo ekipa šventė pergalę. 4 turo rungtynėse „Voslau“ 27:20 įveikė „Trofaiach“ klubą, o lietuvis pridėjo 6 pelnytus įvarčius.

Mindaugo Tarcijono Opolės „Gwardia“ Lenkijoje patyrė triuškinamą nesėkmę. Praėjusiame sezone sužibėjusi Opolės ekipa šį kartą net 20:32 pralaimėjo Plocko „Wislos“ rankininkams. Tarcijonas šio mačo metu kamuolį į vartus pasiuntė du kartus.

Sezono starte kluptelėjusi Vinterturo „Pfadi“ įgauna pagreitį. Šį kartą Arūno Vaškevičiaus ekipa Šveicarijoje iškovojo pergalę prieš praėjusių metų čempionus Šafhauzeno „Kadetten“ klubą (29:31). Ši pergalė „Pfadi“ leido įsitvirtinti pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Trečiasis turas BeNe lygoje žaidžiančiam „Hurry up“ su Laurynu Petrušiu ir Vaidu Trainavičiumi susiklostė itin nekaip. Lietuvių atstovaujamas klubas 22:31 nusileido Tongereno „Callant“ komandai. V. Trainavičius pelnė 4 įvarčius, o Laurynas Petrušis pridėjo 1.

Kaip ir galima tikėtis „Cocks“ ir toliau dominuoja Suomijoje. Šį kartą Gintaro Savukyno treniruojama ir Giedriaus Morkūno atstovaujama Suomijos čempionų ekipa 31:27 nugalėjo Vantos „Atlas“ rankininkus. Lapkričio 12 dieną suomių ekipą Lietuvos sirgaliai galės išvysti iš arti, kadangi būtent tada Baltijos lygos čempionai atvyksta žaisti rungtynių į Klaipėdą su „Dragūno“ rankininkais.

Moterų pasirodymai               

gedroit bayerPuikiai save ir toliau Vokietijoje atranda Lietuvos rinktinės kapitonė Marija Gedroit. Jos ir Živilės Jurgutytės atstovaujama Leverkuseno „Bayer“ komanda 19:22 nugalėjo „Bensheim“ merginas. Marija savo naujajam klubui pelnė 4 įvarčius, o atakų organizatorė Živilė Jurgutytė įvarčiais nepasižymėjo. Per tris aukščiausios Vokietijos lygos turus „Bayer“ iškovojo dvi pergales.

Brigitos Ivanauskaitės „Fredrikstad“ su trenksmu įsiveržė į aukščiausią Norvegijos moterų lygą. 3 turo rungtynėse lietuvaitės klubas 31:35 pranoko „Glassverket“ merginas. Tiesa, pačiai Brigitai prie dar vienos ekipos pergalės įvarčiais prisidėti nepavyko. Priešingai susiklostė 4 turo rungtynės su „Byasen“ merginomis – Brigita buvo rezultatyvi, bet jos ekipa pralaimėjo 23:33. Šiame mače B. Ivanauskaitė pasižymėjo 5 pelnytais įvarčiais. Po keturių turų „Fredrikstad“ turi tris pergale.

Belaukiant Lietuvos moterų rinktinės rungtynių su Vokietija ir Ispanija, dvi nacionalinės komandos žaidėjos Islandijoje susitiko viena prieš kitą. Antro turo varžybose Gretos Kavaliauskaitės „IBV“ ekipa sužaidė lygiomis 26:26 prieš Dianos Šatkauskaitės „Valur“ klubą. Abi lietuvaitės buvo rezultatyvios ir šiame mače pelnė po 6 įvarčius.

Tuo tarpu trečiajame ture Islandijoje pergales šventė jau abiejų lietuvių ekipos. Diana Šatkauskaitė „Grotta“ ekipai atseikėjo 10 įvarčių ir jos „Valur“ klubas pergalę šventė 24:22, o Gretos Kavaliauskaitės 4 pelnyti įvarčiai padėjo „IBV“ merginoms 32:25 palaužti „Selfoss“ ekipą. Kol kas abiejų lietuvaičių klubai Islandijoje užima lyderiaujančias pozicijas.

Varžybų rezultatai