Lietuviai užsienio klubuose: „Ademar“ sezoną baigė pralaimėjimu „Barcelonai“

2022-05-30

Rankinis.lt apžvelgia kaip sekasi užsienio klubuose rungtyniaujantiems Lietuvos rankininkams.

Ademar_Barca_Deividas Virbauskas

Baigėsi vienas stipriausių Europoje Ispanijos rankinio čempionatas. Net tris lietuvius sezono eigoje subūrusi Leono „Ademar“ komanda užėmė 7 vietą. Paskutiniame ture „Ademar“ namuose 31:36 pralaimėjo jau dvyliktą kartą iš eilės Ispanijos čempione tapusiai „Barcelonai“. Aidenas Malašinskas ir Gabrielius Virbauskas pelnė po 2 įvarčius, Deividas Virbauskas pasižymėjo kartą.

Šį sezoną „Ademar“ klube debiutavęs ir visas 30 čempionato rungtynių sužaidęs G. Virbauskas įmetė 97 įvarčius ir savo komandoje buvo trečias pagal rezultatyvumą. Kovo mėnesio pabaigoje į Ispaniją iš Ukrainos atvykęs A. Malašinskas per 9 rungtynes surinko 33 įvarčius. Iš Rusijos klubo persikėlęs D. Virbauskas per 9 susitikimus pelnė 6 įvarčius.

Ademar_Barca_Gabrielius Virbauskas

Vieną didžiausių biudžetų Ispanijos lygoje turinčiam „Ademar“ klubui buvo keliamas uždavinys patekti į Europos turnyrus. Tačiau kelialapius į Europą gavo tik pirmosios penkios komandos. Nuo penktos vietos Leono ekipą skyrė 4 taškai.

Gerdas Babarskas_2

Prancūzijos čempionate jau šeštą pergalę iš eilės iškovojo „Chambery Savoie“ komanda su Gerdu Babarsku. „Chambery Savoie“ svečiuose 30:25 nugalėjo „Dunkerque“ ekipą. G. Babarskas prie pergalės pridėjo įvartį. „Chambery Savoie“ pakilo į 4 vietą ir priartėjo prie kelialapio į EHF Europos lygą.

Dėl išlikimo Prancūzijos lygoje kovojantis „Istres“ klubas su Luku Simėnu išvykoje 31:33 pralaimėjo „Nimes“ septynetui. L. Simėnas pelnė 2 įvarčius. „Istres“ rankininkai užima priešpaskutinę 15 vietą. Nuo saugios 14-os pozicijos „Istres“ skiria taškas. Iki čempionato pabaigos lieka 3 turai.

Benas Petreikis_2

Tik teorinės viltys išsaugoti vietą Vokietijos „Bundesliga“ pirmenybėse lieka „N-Lubbecke“ komandai, kurioje žaidžia Benas Petreikis. „N-Lubbecke“ svečiuose 23:32 pralaimėjo net 10-ies tūkstančių žiūrovų palaikomam Vokietijos čempionui „Kiel“ klubui. B. Petreikis į Čempionų lygos finalinio ketverto dalyvių vartus įmetė 4 įvarčius ir savo komandoje buvo tarp rezultatyviausių. Net septyniolika pralaimėjimų iš eilės patyrę „N-Lubbecke“ rankininkai užima paskutinę 18 vietą. Norint išsaugoti vietą Bundeslygoje, „N-Lubbecke“ reikia laimėti visas trejas likusias rungtynes ir tikėtis palankių kitų komandų rezultatų.

Rolandas Bernatonis_5

Baigėsi Vengrijos rankinio čempionatas, esantis ketvirtoje EHF nacionalinių čempionatų reitingo vietoje. Iš aukščiausios lygos iškrito „Eger“ komanda, kurioje rungtyniauja Rolandas Bernatonis. Paskutiniame ture „Eger“ namuose 23:28 pralaimėjo „Budakalasz“ ekipai. R. Bernatonis įvarčių nepelnė. Šį sezoną R. Bernatonis žaidė visose 26 rungtynėse, pelnė 93 įvarčius ir „Eger“ komandoje buvo trečias pagal rezultatyvumą.

Alpla_Krems_Karolis Antanavicius

Prasidėjo Austrijos čempionato finalo serija. Titulą ginanti Hardo „Alpla“ komanda su Karoliu Antanavičiumi namuose po pratęsimo 30:31 pralaimėjo „Krems“ ekipai ir serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0:1. K. Antanavičius pelnė 1 įvartį. Austrijos rinktinei atstovaujantis Romas Kirveliavičius prie „Krems“ pergalės prisidėjo 4 įvarčiais. Antrosios finalo rungtynės vyks šeštadienį „Krems“ aikštelėje.

Mindaugas Dumcius_2

Antrojoje Vokietijos Bundeslygoje rezultatyvus Mindaugo Dumčiaus žaidimas neišgelbėjo „Elbflorenz“ komandos nuo pralaimėjimo. „Elbflorenz“ keturių pergalių seriją nutraukė „Eisenach“ ekipa, namuose laimėjusi rezultatu 33:30. M. Dumčius pelnė 6 įvarčius ir savo komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą. „Elbflorenz“ nukrito į 8 vietą. Į 11 vietą pakilo „Coburg“ komanda su Luku Juškėnu. „Coburg“ išvykoje 31:26 nugalėjo „Hagen“ klubą. L. Juškėnas įvarčių nepelnė. Labai svarbią pergalę šventė dėl išlikimo lygoje kovojanti „Grosswallstadt“ ekipa su Povilu Babarsku. „Grosswallstadt“ namuose 25:24 palaužė „Essen“ ekipą ir pakilo į saugią 17 vietą. P. Babarskas įvarčių nepelnė.

Varžybų rezultatai