Lietuviai užsienio klubuose: G.Babarsko pergalių serija Prancūzijoje

2022-05-24

Rankinis.lt apžvelgia Lietuvos rankininkų žaidimą užsienio klubuose.

Viename stipriausių Europos nacionalinių čempionatų – Prancūzijos lygoje penktą pergalę iš eilės iškovojo „Chambery Savoie“ komanda, kurioje žaidžia Gerdas Babarskas. „Chambery Savoie“ rankininkai namuose 35:29 nugalėjo „St.Raphael“ ekipą. G. Babarskas prie pergalės pridėjo 3 įvarčius. „Chambery Savoie“ užima 5 vietą, kuri garantuoja kelialapį į kito sezono EHF Europos lygos turnyrą.
Įdomiausi „Chambery Savoie“ – „St.Raphael“ rungtynių momentai

Dėl išlikimo Prancūzijos lygoje kovojantis „Istres“ klubas su Luku Simėnu svečiuose 29:39 pralaimėjo trečioje vietoje esančiai „Aix“ komandai. L. Simėnas įvarčiais nepasižymėjo. „Istres“ nukrito į 15 vietą. Nuo saugios 14-os pozicijos „Istres“ skiria taškas. Iki čempionato pabaigos lieka 4 turai.

Gabrielius Virbauskas_Ademar

Ispanijos čempionate antrą pergalę iš eilės minimalia persvara išplėšė tris lietuvius savo gretose turintis Leono „Ademar“ klubas. „Ademar“ rankininkai išvykoje 33:32 pranoko „Morrazo Cangas“. Broliai Gabrielius ir Deividas Virbauskai nugalėtojams pelnė po 3 įvarčius, Aidenas Malašinskas įmetė 1 įvartį. 7 vietą užimantis „Ademar“ paskutiniame ture šeštadienį priims Ispanijos čempionės titulą jau 12 metus iš eilės iškovojusią „Barceloną“.

Benas Petreikis_3

Stipriausiame Europoje nacionaliniame čempionate Vokietijos „Bundesliga“ dar du pralaimėjimus patyrė autsaideris „N-Lubbecke“ klubas su Benu Petreikiu. „N-Lubbecke“ ketvirtadienį svečiuose 20:38 patyrė sutriuškinimą prieš „Bundesliga“ lyderį „Magdeburg“ klubą, o sekmadienį namuose 22:27 pralaimėjo „Goppingen“ komandai. B. Petreikis į lyderių vartus įmetė 2 įvarčius, rungtynėse su „Goppingen“ pelnė 3 įvarčius. Net 16 pralaimėjimų iš eilės patyrusį „N-Lubbecke“ klubą nuo saugios pozicijos skiria 6 taškai, o iki čempionato pabaigos lieka 4 turai. Kitame ture lietuvio komanda susitiks su 2 vietoje esančiu ir į EHF Čempionų lygos finalinį ketvertą patekusiu „Kiel“ klubu.

Rolandas Bernatonis_2

Viltis išsaugoti vietą aukščiausioje Vengrijos lygoje prarado „Eger“ klubas, kuriame žaidžia Rolandas Bernatonis. Priešpaskutinę 13 vietą užimantis „Eger“ svečiuose 25:38 pralaimėjo „Balatonfured“ ekipai. R. Bernatonis pelnė 3 įvarčius. EHF nacionalinių čempionatų reitinge 4 vietą užimančiame Vengrijos čempionate paskutinis turas vyks artėjantį savaitgalį.

Karolis Antanavicius_Alpha_10

Austrijos čempionate į finalą pateko titulą ginanti Hardo „Alpla“ su Karoliu Antanavičiumi. „Alpla“ rankininkai išvykoje 26:25 nugalėjo „Linz“ ekipą ir laimėjo pusfinalio seriją 2:0. K. Antanavičius prie pergalės pridėjo 3 įvarčius. Finale „Alpla“ susitiks su „Krems“ komanda arba „Aon Fivers“ ekipa, kurioje rungtyniauja Austrijos rinktinei atstovaujantis Romas Kirveliavičius.

Mindaugas Dumcius_1

Antrojoje Vokietijos Bundeslygoje ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo „Elbflorenz“ komanda su Mindaugu Dumčiumi. 7 vietą užimantis „Elbflorenz“ savo aikštelėje 30:29 nugalėjo pirmą vietą ir kelialapį į „Bundesliga“ jau anksčiau užsitikrinusį „Gummersbach“ klubą. M. Dumčius į lyderių vartus įmetė 6 įvarčius ir nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias. Į 13 vietą nukrito „Coburg“ komanda su Luku Juškėnu. „Coburg“ namuose 25:31 pralaimėjo jį aplenkusiam „Dessau“ klubui. L. Juškėnas įvarčių nepelnė. Dėl išlikimo lygoje kovojanti „Grosswallstadt“ ekipa su Povilu Babarsku išvykoje 25:31 pralaimėjo „Nordhorn“. P. Babarskas įvarčiais nepasižymėjo. „Grosswallstadt“ nukrito į 18 vietą. Nuo saugios 17-os pozicijos lietuvio ekipą skiria taškas.

Varžybų rezultatai