Lietuvių komandos Islandijoje – pirma ir paskutinė

2016-04-03

Dvi komandos, kuriose žaidžia Lietuvos rankininkai, Islandijos lygos reguliariajame sezone užėmė vietas priešinguose lentelės poliuose: Hafnarfjordziro „Haukar“ su Giedriumi Morkūnu finišavo pirma, Reikjaviko „Vikingur“ su pirmenybėms įsibėgėjus atvykusiu Karoliu Stropumi – paskutinė dešimta.

morkūnoIslandijos čempionės vardą ginanti „Haukar“ neišvengė nesėkmių, bet tvirtai pirmavo beveik visą sezoną, per 27 rungtynes surinko 47 taškus ir artimiausią persekiotoją Reikjaviko „Valur“ ekipą aplenkė 8 taškais. Pagrindinis „vanagų“ vartininkas G.Morkūnas žaidė visas 27 rungtynes.

Kad šiuo metu yra stipriausia, „Haukar“ patvirtino paskutiniojo turo rungtynėse, kuriose namie palaužė „Valur“ ekipą 32:31. Vis dėlto šis rezultatas nesumažino „Valur“ trenerio Oskaro Bjarni Oskarssono ryžto. „Pažiūrėsime, kas nutiks atkrintamosiose varžybose. „Haukar“ užėmė pirmąją vietą reguliariajame sezone, bet mes prieš kelias savaites susigrąžinome Islandijos taurę. Komandos gerai pažįsta viena kitą ir bus įdomu, jei vėl susitiksime finale“, – žadėjo pagrindinių „Haukar“ varžovų strategas.

Iki finalo reikės nueiti netrumpą kelią – įveikti ketvirtfinalio ir pusfinalio varžovus. G.Morkūnas ir jo komandos draugai ketvirtfinalyje (iki dviejų pergalių) susirems su aštuntąją vietą užėmusia „Akureyri“ ekipa.

12823395_1066253236730566_8826626983721274018_o„Vikingur“ komandai sezonas jau baigėsi. Čempionato pradžioje lentelės apačioje įstrigę „vikingai“ nesugebėjo pakilti bent vienu laipteliu, iškovojo tik 13 taškų ir iškrito iš pirmosios lygos.

Sezonui jau įsibėgėjus iš Klaipėdos „Dragūno“ į Islandiją išvykęs K.Stropus žaidė 19 rungtynių, įmetė 100 įvarčių ir 2 kartus buvo pašalintas 2 min. Lietuvis komandoje pagal rezultatyvumą buvo antras.

Prieš porą savaičių K.Stropus pratęsė sutartį su „Vikingur“ dar trims sezonams. Sutartyje numatyta, kad klubui iškritus į antrąją lygą, K.Stropus bus skolinamas pirmosios pakopos komandai.

Galutinė lentelė: 47 – Hafnarfjordziro „Haukar“, 39 – Reikjaviko „Valur“, 29 – Mosfelsbėrio „Afturelding“, 27 – Vestmanajaro IBV, Seltjarnarneso „Grotta“, Hafnarfjordziro FH, 24 – Reikjaviko „Fram“, 21 – „Akureyri“, 16 – Reikjaviko IR, 13 – Reikjaviko „Vikingur“.

 

Varžybų rezultatai