Lietuvių varžovės – grupės favoritės Ispanijos rankininkės

2023-10-11

Lietuvos moterų rankinio rinktinė trečiadienio vakarą pradeda kovą dėl kelialapio į 2024 m. Europos čempionatą. Pirmose atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rankininkės svečiuose susitiks su Ispanijos rinktine.

Ispanijos moteru rankinio rinktine

Ispanijos ir Lietuvos rinktinių susitikimas prasidės 21.30 val. Lietuvos laiku. Rungtynes rodys EHF.tv

Lietuvių varžovės laikomos ryškiomis 5-os grupės favoritėmis. Ispanijos rankininkės pastaruosius du pasaulio čempionatus pateko tarp keturių geriausių planetos komandų. 2019 m. ispanės tapo pasaulio vicečempionėmis, o 2021 m. liko per žingsnį nuo medalių – ketvirtoje vietoje. Europos čempionato finaliniuose etapuose Ispanijos rinktinė nuolat dalyvauja nuo 2002 m. Aukščiausias Ispanijos rinktinės pasiekimas – 2008 ir 2014 m. laimėti Europos čempionato sidabro medaliai.

Ispanijos rankininkės yra kopusios ir ant olimpinių žaidynių prizininkių pakylos. 2012 m. Londone ispanės pasidabino bronzos medaliais.

Ispanijos_Ambros Martin_5

Nuo šių metų Ispanijos rinktinę treniruoja vienas labiausiai tituluotų Čempionių lygos trenerių Ambrosas Martinas. Su Vengrijos Dėro „Audi“ klubu ispanas net keturis kartus laimėjo Čempionių lygą ir net penkis kartus buvo išrinktas geriausiu Čempionių lygos sezono treneriu.

Susitikime su Lietuvos komanda, Ispanijos rinktinėje registruotos net keturios Čempionių lygos klubuose rungtyniaujančios rankininkės – Alexandrina Cabral Barbosa iš Prancūzijos „Brest Bretagne“, Kaba Gassama Cissokho iš Vokietijos „Bietigheim“, Jennifer Guttierrez iš Rumunijos Bukarešto CSM ir Alicia Fernandes Fraga iš Bukarešto „Rapid“. Į rinktinę pakviesta, tačiau susitikimui su Lietuvos rinktine neregistruota kylanti Ispanijos rankinio žvaigždė – 21 m. Lysa Tchaptchet, kuri praėjusį sezoną su Kristansando „Vipers“ tapo Čempionių lygos nugalėtoja.

Ispanijos rinktine_3

Per visą istoriją Lietuvos rankininkės su Ispanijos rinktine oficialiose rungtynėse susitiko aštuonis kartus. Lietuvėms pavyko laimėti tik kartą, kai 1993 m. pasaulio čempionate ispanės buvo nugalėtos rezultatu 28:19. Kartą 2008 m. lietuvių ir ispanių susitikimas baigėsi lygiosiomis, o šešis kartus stipresnės buvo varžovės.

„Ispanijos rinktinė – aiški susitikimo favoritė. Ispanijos rinktinė sukvietė daugelį stipriausių savo šalies rankininkių, rungtyniaujančių stipriuose Europos klubuose, nes varžovės ruošiasi lapkričio pabaigoje prasidėsiančiam pasaulio čempionatui. Tačiau mes nežadame iš anksto sudėti ginklų. Padarėme namų darbus, analizavome varžovių žaidimą ir stengsimės vykdyti savo žaidimo planą. Mūsų jaunai komandai tai bus labai gera patirtis išbandyti jėgas su nuolatine olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų dalyve, – sako Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Ispanės pasižymi labai aukšta ir aktyvia gynyba, labai dideliu tempu pereina iš gynybos į puolimą. Mūsų tikslas yra apraminti tą tempą. Nors ir nėra daug, bet galima rasti silpnų vietų ir ispanių žaidime. Puolime mums reikia žaisti kuo įmanoma plačiau ir neleisti, kad varžovės mus suspaustų. Nes ispanės nėra fiziškai tokios stiprios, kiek yra vikrios. Kuo labiau įvelsime varžoves į pozicinį žaidimą ir neleisime joms rengti greitų atakų, tuo mums bus lengviau.“

Be Lietuvos ir Ispanijos rinktinių, 5-oje grupėje taip pat žaidžia Šiaurės Makedonijos ir Azerbaidžano komandos. Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios ekipos.

Antro turo rungtynes Lietuvos rankininkės žais spalio 15 d. Vilniuje „Avia Solutions Group“ arenoje Lietuvos rinktinė priims Šiaurės Makedonijos nacionalinę komandą.

Bilietus į Lietuvos ir Šiaurės Makedonijos rinktinių susitikimą platina bilietai.lt

Ispanijos rankinio federacijos nuotraukos

Varžybų rezultatai