Lietuvos rankininkės užėmė 2 vietą Ispanijoje vykusiame turnyre

2023-11-27

Lietuvos moterų rankinio rinktinė dalyvavo tarptautiniame turnyre Ispanijoje. Trečią kartą vykusiame „Baskijos rankinio taurės“ turnyre Lietuvos rinktinė jėgas išbandė su Baskijos regiono ir Čilės rinktinėmis bei Ispanijos „Lauko Ermuko Errotabarri“ klubu. Visas trejas rungtynes Lietuvos rankininkės žaidė skirtinguose Baskijos regiono miestuose.

Lietuvos moteru rinktine_1

Ermua mieste vykusiose pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė susitiko su vietos „Lauko Ermuko Errotabarri“ klubu, kuris pakeitė į turnyrą dėl karo Izraelyje ir Gazos ruože atsisakiusią atvykti Egipto rinktinę. Lietuvos rankininkės iškovojo pergalę rezultatu 30:25 (18:12). Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Aušra Arciševskaja, pelniusi 6 įvarčius. Rita Rakauskienė įmetė 4 įvarčius, po 3 įvarčius surinko Greta Makovskytė, Vakarė Damulevičiūtė, Beatričė Ruseckaitė ir Agnė Gudlinkytė.

Lietuvos moteru rinktine_5

Antrose rungtynėse Baskijos sostinėje Vitorijoje Lietuvos rankininkės 29:28 (11:14) įveikė pasaulio čempionatui besirengiančią Čilės rinktinę. Nugalėtojų gretose nesulaikomos buvo A. Arciševskaja ir R. Rakauskienė, surinkusios daugiau nei du trečdalius komandos įvarčių. A. Arciševskaja pelnė 11 įvarčių, R. Rakauskienė – 9 įvarčius.

Trečiose rungtynėse Bilbao mieste Lietuvos rankininkės dėl pirmos vietos turnyre kovojo su Baskijos regiono rinktine. Lietuvės geriau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmą kėlinį 17:15. Tačiau rungtynių pabaigoje iniciatyvą perėmė Ispanijos rinktinės rankininkių savo gretose turinčios varžovės. Lietuvos rinktinė pralaimėjo rezultatu 31:35. Antrą vietą turnyre užėmusiai Lietuvos rinktinei A. Arciševskaja pelnė 10 įvarčių, po 5 įvarčius įmetė R. Rakauskienė ir Dominyka Andronik, 4 kartus puolime pasižymėjo Singrida Kulikovaitė.

Lietuvos moteru rinktine_7

„Turnyras buvo labai naudingas, nes žaidė visos labai panašaus pajėgumo komandos. Atkakliose rungtynėse atsiskleidė geresnės mūsų rankininkių savybės. Pasirinkome naudoti nedaug kombinacijų, bet galėjome jas gerai nugludinti. Teko kartais improvizuoti prisitaikant prie varžovių gynybos ir teko keisti mūsų puolimo braižą, nes visas tris dienas varžovės gynėsi aukštai ir aktyviai, taip, kaip mes nesame pripratę Lietuvoje, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Teko didelis krūvis, nes per tris dienas sužaidėme trejas rungtynes. Lemiamose rungtynėse dėl pirmos vietos su baskų komanda pirmavome iki 51-os minutės, bet dėl jėgų stygiaus strigome puolime ir ta paskutinė atkarpa mums kainavo pergalę. Visoms rankininkėms, kurios žaidė turnyre ir dirbo pasirengime jam, neturiu jokių priekaištų. Merginos atidirbo iš širdies ir vertos pačių geriausių žodžių. Nemažai rankininkių dėl įvairių priežasčių negalėjo atvykti į rinktinę, todėl į Ispaniją vykome tik 14 žaidėjų. Kasdieniame trijų dienų rungtynių maratone pritrūko žaidėjų ir rotacijoje, ir energijos tolygiam paskirstymui aikštelėje. Stengėmės kiek įmanoma pataupyti ir pareguliuoti tolygiai žaidėjų minutes aikštelėje, bet norint laimėti, kartais teko kai kurias žaidėjas ilgiau laikyti aikštelėje.“

Lietuvos moteru rinktine_4

Lietuvos rinktinės treneris džiaugėsi A. Arciševskajos tobulėjimu. Antrus metus Čekijoje rungtyniaujanti 22-ejų metų Lietuvos rankininkė per rungtynes vidutiniškai pelnė po 9 įvarčius.

Lietuvos moteru rinktine_2

„Aušra Arciševskaja tampa tikra rinktinės lydere. Praėjusį sezoną Čempionių lygoje su „Banik Most“ klubu žaidusi Aušra labai sustiprėjo fiziškai ir aiškiai matosi kiek jos tobulėjimui pridėjo žaidybinė patirtis tokio lygio turnyre. Į ją gali lygiuotis ir kitos rinktinės žaidėjos. Aušra duoda didelę jėgą puolime ir visada ginasi centre. Aušrai teko labai didelis krūvis, kiekvienose rungtynėse ji žaidė po 50 minučių ir ji tą krūvį atlaikė. Abejoju, ar Lietuvos čempionate rungtyniaujančios žaidėjos tokį krūvį patemptų“, – teigė K. Kaladinskas.

Artimiausios kontrolinės rungtynės Lietuvos rinktinės lauks jau kitais metais. Sausio 5-7 d. Druskininkuose vyksiančiame Baltijos taurės turnyre žais Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos rinktinės.

Kitais metais Lietuvos rankininkės pratęs ir 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą. Vasario 28 d. svečiuose ir kovo 2 d. namuose Lietuvos rankininkės dukart susitiks su Azerbaidžano rinktine.

Lietuvos rinktinės sudėtis turnyre „Baskijos rankinio taurė“:

Vartininkės: Evita Žilionytė, Kotryna Vasiliauskaitė (abi Vilniaus RSK „Eglė) ir Saulė Česnulevičiūtė (Kauno r. „Cascada-HC Garliava“).
Kairieji kraštai: Dominyka Andronik (Vilniaus SM „Sostinės tauras“) ir Martyna Vaitkutė („Cascada-HC Garliava“).
Kairieji pusiau kraštai: Aušra Arciševskaja („Banik Most“, Čekija), Inesa Verbovik (SM „Sostinės tauras“) ir Kamilė Rupeikaitė (Kauno „Žalgiris“).
Įžaidėjos: Greta Makovskytė („Eglė“).
Linijos žaidėjos: Rita Rakauskienė („Eglė“).
Dešinieji pusiau kraštai: Singrida Kulikovaitė („Sostinės tauras“), Vakarė Damulevičiūtė („Frankfurter“, Vokietija) ir Agnė Gudlinkytė („Žalgiris“).
Dešinieji kraštai: Beatričė Ruseckaitė („Eglė“).

Organizatorių nuotraukos

Varžybų rezultatai