Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė pradeda kovas jaunių čempionate

2016-08-14

Jau rytoj Lietuvos U-18 vaikinų rankinio rinktinė stoja į kovą Europos jaunių čempionate, kuris vyks Kauno sporto halėje. Pirmaisiais lietuvių varžovais bus kovingai nusiteikusi Izraelio rinktinė. Be Lietuvos ir Izraelio komandų B grupėje dar varžysis Austrijos ir Graikijos aštuoniolikmečių rinktinės.

13987117_1485176728174844_1779782319_oPrieš čempionato startą mūsų šalies U-18 rinktinė sužaidė paskutiniąsias kontrolines rungtynes su Kauno „Granito – Gajos – Kario“ klubu. Labiau patyrę kauniečiai dominavo visų rungtynių metu ir Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinę įveikė rezultatu 20:11 (8:3). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė po 5 įvarčius pelnę Modestas Štarolis bei Deividas Virbauskas, tuo tarpu Lietuvos jaunių rinktinėje daugiausiai tikslių smūgių atliko Lukas Vanagas, pasižymėjęs 3 kartus. Būtent iš pastarojo žaidėjo, kuris rungtyniauja aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje, čempionato metu tikimasi itin solidaus žaidimo.

Kalbėdamas apie nesėkmingai savo komandai pasibaigusias rungtynes Algirdas Ambrasas visų pirma akcentavo per didelį klaidų skaičių gynyboje: „Gynybos variantai, kuriuos pasirinkome ypatingai pirmajame rungtynių kėlinyje, nesuveikė taip kaip norėjome, dažnai nespėdavome pasikeisti žaidėjais, vėluodavome priimdami tam tikrus sprendimus.“ Vis dėlto šio pralaimėjimo komandos strategas nebuvo linkęs sureikšminti, kadangi pasirengimo ciklo metu komanda įrodė, jog gali rungtyniauti išties gerai, ypatingai geros rungtynes buvo sužaistos su Rusijos bendraamžiais, kurios pasibaigė lygiosiomis: „Šiandien žaidėme maždaug 30 procentų savo galimybių, pritrūko galbūt didesnio žaidėjų nusiteikimo, tačiau matėme, kuomet rungtynes būna atkaklios, kaip kad buvo su Rusijos rinktine, galime žaisti tikrai geriau.“

Šis pralaimėjimas neturėtų išmušti Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinės iš pusiausvyros, kadangi kiti rezultatai, kuriuos pasirengimo ciklo metu demonstravo ekipa, tikrai nuteikia optimistiškai ir leidžia tikėtis aukštų rezultatų ir čempionato metu.

Varžybų rezultatai