Lietuvos aštuoniolikmetės Europoje devintos, čempionėmis tapo vengrės

2018-07-01

Lietuvos merginų U18 paplūdimio rankinio rinktinė galingai finišavo Ulčine (Juodkalnija) vykusiose Europos paplūdimio rankinio pirmenybėse. Tris pergales iš eilės iškovoję lietuvaitės pasirodymą baigė devintoje vietoje, o čempionato nugalėtojomis tapo vengrės.

u18 9

Lietuvos merginų rinktinė grupės varžybas buvo pradėjusi pergale prieš turnyro šeimininkes Juodkalnijos bendraamžes, tačiau du pralaimėjimai patirti prieš ukrainietes ir olandes užkirto kelią į stipriausiųjų aštuntuką. Per mažą žingsnį nuo ketvirtfinalio etapo likę mūsų rankininkės paguodos kovose jau neklydo. Iškovotos pergalės prieš Lenkijos, Italijos ir Prancūzijos rinktines bei finišuota aukštoje 9 – oje vietoje.

Tarp keturių stipriausių Europos komandų patekusios olandės, kurioms lietuvaitės nusileido po labai atkaklios kovos, laimėjo savo pusfinalį prieš vokietes 2:0 ir pateko į finalą. Ten jų jau laukė savąjį pusfinalį prieš Portugaliją laimėjusios vengrės. Mažajame finale daug intrigos neužfiksuota – vokietės 2:0 nugalėjo Portugalijos rinktinę ir pasidabino bronza. Nors abu finalo kėlinukai vyko taškas į tašką, tačiau olandės neatlaikė vengrių spaudimo ir būtent Vengrijos merginų U18 paplūdimio rankinio rinktinė dabinosi Europos auksu. Finale jos šventė pergalę rezultatu 2:0.

Lietuvos rinktinė praėjusiais metais Zagrebe vykusiame Europos paplūdimio rankinio čempionate buvo likusi 8 – oje vietoje, o šios kartos merginų pagrindu sudaryta Lietuvos U17 rinktinė salės rankinio Europos B diviziono čempionate, kuris vyko Klaipėdoje, pasipuošė sidabro medaliais. Kitą vasarą šios merginos jau vėl kausis Europos pirmenybių B diviziono čempionate, kuris taip pat vyks Lietuvoje.

 

Varžybų rezultatai