Lietuvos čempionai pateko į Baltijos lygos finalo ketvertą

2023-03-26

Baltijos rankinio lygoje (BHL) liko keturi pretendentai į čempiono titulą. Į finalo ketvertą pateko dvi Estijos bei po vieną Lietuvos ir Latvijos komandas.

Mistra_Sviesa_4

Vieninteliai iš Lietuvos atstovų finalo ketverte žais praėjusio sezono BHL prizininkai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Lietuvos čempionai ketvirtfinalyje abu kartus nugalėjo Estijos „Mistra“ ekipą. Atsakomosiose rungtynėse „Šviesa“ laimėjo svečiuose 31:27, o bendru rezultatu 67:52.

„Bendras dviejų rungtynių rezultatas tikrai neatspindi „Mistra“ komandos pajėgumo. Užtikrintą pergalę lėmė gera varžovų analizė, kuri labai padėjo pirmose ketvirtfinalio rungtynėse. Jose varžovams nepalikome jokių šansų. Atsakomosiose rungtynėse pergalę lėmė nusiteikimas ir fiziškumas. Varžovai pavargo ir pasiekėme pergalę svečiuose. Džiugu, kad Baltijos lygos finalo ketverte reprezentuosime Lietuvą“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Mistra_Sviesa

Atsakomosiose rungtynėse nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Tadas Rasakevičius ir Valdas Drabavičius, po 5 įvarčius įmetė Mantas Urvikis ir Skirmantas Plėta.

„Nebuvo geros rungtynės. Jeigu reiktų parašyti komandai pažymį, rašyčiau septynetą. Pirmame kėlinyje puolime darėme daug klaidų. Gynyboje neblogai sekėsi, tik strigome, kai jie puolė septyniese. Atvykome į Estiją turėdami vienuolikos įvarčių pranašumą, todėl atsakomosiose rungtynėse buvo lengviau žaisti. Džiaugiamės pergale ir kelialapiu į finalo ketvertą“, – sakė rezultatyviausiai „Šviesos“ gretose žaidęs T. Rasakevičius.

Dobele_Dragunas_7

Už finalo ketverto borto liko praėjusiame sezone ten žaidę Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Ketvirtfinalyje „Dragūnas“ turėjo pripažinti Latvijos čempiono „Dobele“ klubo pranašumą. Pirmose rungtynėse Klaipėdoje „Dragūnas“ laimėjo trimis įvarčiais 24:21. Tačiau atsakomosiose rungtynėse latviai pasiekė revanšą didesniu skirtumu 33:28 ir laimėjo bendru rezultatu 54:52. „Dragūno“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net 16 įvarčių pelnęs ir rezultatyviausiu BHL rankininku tapęs Gytis Šmantauskas. 6 įvarčius įmetė Tomas Drakšas.

Polva_Granitas

Ketvirtfinalyje suklupo ir Kauno „Granitas-Karys“. Lietuvos vicečempionai abu kartus pralaimėjo Estijos čempionui „Polva Serviti“ klubui. Atsakomosiose rungtynėse „Granitas-Karys“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą 28:39, o bendru rezultatu pralaimėjo 50:65. Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidė Matas Jurkevičius, pelnęs 10 įvarčių. 4 įvarčius įmetė Manvydas Lazauskas.

„Prastai sužaidėme rungtynių pradžią ir leidome varžovams atitrūkti. Per pirmas dešimt minučių nerealizavome gerų progų, klydome ir varžovai susikrovė persvarą, kurią išlaikė iki rungtynių pabaigos. Nepavyko mums pasiekti užsibrėžtų tikslų Baltijos lygoje. Mūsų tikslas buvo patekti į finalo ketvertą. Tačiau grupėje užimta tik ketvirta vieta lėmė, kad ketvirtfinalyje susitikome su vienu iš lygos favoritų“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Viljandi

Kitame ketvirtfinalyje, kuriame susitiko dvi Estijos komandos, BHL čempiono titulą ginantis „Viljandi“ klubas tik po baudinių serijos 25:20 (bendras rezultatas 51:48) įveikė „Tapa“ ekipą.

Pusfinalyje „Šviesa“ susitiks su „Polva Serviti“, o „Viljandi“ žais su „Dobele“. BHL finalo ketvertas vyks balandžio 15-16 d. Turnyrą pretenduoja surengti Pelvos, Viljandžio ir Duobelės miestai.

„Šviesos“, „Dragūno“, „Polva Serviti“ ir „Viljandi“ klubų nuotraukos

Varžybų rezultatai